Biseptol A Alkohol: Je To Nebezpečná Kombinace?

Biseptol A Alkohol: Je To Nebezpečná Kombinace? 2023

Biseptol je antibiotikum, které lze použít k léčbě celé řady infekcí, včetně bronchitidy, zápalu plic a ušních infekcí. Alkohol je tlumící látka, kterou lze použít k léčbě celé řady infekcí, včetně bronchitidy, zápalu plic a ušních infekcí.Biseptol a alkohol by se neměly kombinovat společně. Biseptol může v kombinaci s alkoholem způsobit, že se Vám bude velmi točit hlava.

Rizika a výhody společného užívání biseptolu a alkoholu

Společné užívání biseptolu a alkoholu má svá rizika i výhody. Hlavním rizikem je, že tato kombinace může způsobit silnou závrať. Pokud během užívání přípravku biseptol pijete alkohol, měli byste užívání přípravku přerušit a navštívit lékaře.

Společné užívání obou léků však nemůže být i prospěšné. Biseptol nemůže zesílit účinky alkoholu a nezvýšit jeho účinnost při léčbě infekcí. Naopak sníží vaší imunitu, zhorší kvalitu spánku a vašemu mikrobiomu také nepomůže.

Než se rozhodnete, zda budete biseptol užívat společně s alkoholem, je důležité zvážit rizika a přínosy jeho užívání. Pokud uvažujete o společném užívání těchto dvou látek, je důležité se nejprve poradit s lékařem.

Co dělat, pokud jste během užívání biseptolu pili alkohol

Pokud jste během užívání biseptolu pil/a alkohol, měl/a byste u navštívit lékaře. Kombinace těchto dvou látek může způsobit závažné závratě. Užívání alkoholu během užívání biseptolu může také snížit Vaši imunitu a zhoršit kvalitu Vašeho spánku.

Často Kladené Otázky

Co nesmím na biseptol?

Biseptol byste neměli užívat, pokud jste na něj alergičtí. Biseptol byste také neměli užívat s alkoholem. Kombinace těchto dvou látek může způsobit silné závratě. Pokud jste během užívání biseptolu pil/a alkohol, měl/a byste navštívit lékaře.

Biseptol se může také vzájemně ovlivňovat s jinými léky, proto je důležité, abyste před zahájením léčby biseptolem informovali svého lékaře o všech lécích, které užíváte.

Při užívání přípravku biseptol je důležité dodržovat pokyny lékaře. Přípravek byste měl/a užívat tak dlouho, jak Vám lékař doporučí, i když se po několika dnech budete cítit lépe. Předčasné ukončení léčby může zvýšit riziko infekce.

Co se stane když Zapiju prášek alkoholem?

Neužívejte biseptol s alkoholem. Kombinace těchto dvou látek může způsobit silné závratě. Pokud jste během užívání biseptolu pil/a alkohol, měl/a byste navštívit lékaře.

Jak se biseptol užívá správně

Biseptol se obvykle užívá dvakrát denně, ráno a večer. Biseptol byste měl/a užívat tak dlouho, jak Vám doporučí lékař, i když se po několika dnech budete cítit lépe. Předčasné ukončení léčby může zvýšit riziko infekce.

Při užívání přípravku biseptol je důležité dodržovat pokyny lékaře. Přípravek byste měli užívat každý den ve stejnou dobu. Přípravek biseptol můžete užívat před jídlem nebo po jídle.

Co obsahuje biseptol?

Biseptol obsahuje účinnou látku sulfamethoxazol.

Biseptol obsahuje také další složky, včetně:

 • Bezvodou kyselinu citronovou
 • Stearan hořečnatý
 • Povidon
 • Laurylsíran sodný
 • Škrob

Jak dlouho užívat biseptol?

Biseptol byste měl/a užívat tak dlouho, jak Vám lékař doporučí, i když se po několika dnech budete cítit lépe. Předčasné ukončení léčby může zvýšit riziko infekce.

Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Tento léčivý přípravek podléhá dalšímu sledování. To umožní rychlé zjištění nových informací o bezpečnosti. Můžete pomoci tím, že nahlásíte jakékoli nežádoucí účinky, které se u Vás mohou vyskytnout. Informace o tom, jak hlásit nežádoucí účinky, naleznete na konci bodu 4.

Doporučujeme: Antibiotika a Alkohol: Vedlejší účinky této kombinace!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

 • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
 • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

 • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
 • 10% na krabičkovou dietu
 • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
 • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.

Send this to a friend