Konopná mast na ostruhy: Pro rychlou úlevu a přírodní léčbu

Konopná mast na ostruhy: Pro rychlou úlevu a přírodní léčbu

Patní ostruhy velmi bolestivé a ztěžovat účast na mnoha každodenních činnostech. Pokud trpíte patními ostruhami, existuje několik způsobů léčby, které vám mohou přinést úlevu. Jednou z možností je chirurgický zákrok, ale existují i nechirurgické způsoby léčby, které mohou pomoci. Ve většině případů lze úlevu od patních ostruh dosáhnout použitím jedné nebo více z následujících metod: ortopedických vložek, cvičení, protahování a ledových obkladů.

Co to jsou ostruhy

Patní ostruhy jsou bolestivé onemocnění, které může ztěžovat účast na mnoha aktivitách. Pokud trpíte patními ostruhami, existuje několik způsobů léčby, které vám mohou přinést úlevu. Jednou z možností je chirurgický zákrok, ale existují i nechirurgické způsoby léčby, které mohou pomoci. Ve většině případů lze úlevy od patních ostruh dosáhnout použitím jedné nebo více z následujících metod: ortopedické vložky, cvičení, protahování a ledové obklady.

Patní ostruhy jsou kostní výrůstky patní kosti a mohou být příčinou bolesti paty, zejména v noci, kdy je noha zatěžována během spánku. Nejčastější příčinou jejich vzniku je nadměrné používání, přesněji řečeno trauma vazů a svalů připojených k patní kosti. Samotná ostruha se skládá především z vápenatých usazenin.

Příčiny

Ostruha může vzniknout v důsledku opakovaného namáhání tohoto místa, kde není žádná podložka z měkkých tkání. Stav se vyskytuje také u pacientů se špatným prokrvením, ale není jasné, proč by tomu tak mělo být.

Příznaky

Mezi příznaky patří náhlý nástup ostré bolesti v patách po odpočinku nebo spánku, která běžně budí lidi v noci, což způsobuježe ráno jsou docela ztuhlé.

Léčba zahrnuje jak konzervativní, tak chirurgické možnosti, nicméně většina lékařů se shoduje na tom, že k zotavení obvykle postačí měsíční klid postižené paty.

Přírodní léčba

Nová možnost léčby využívá konopnou mast. Randomizovaná kontrolovaná studie zveřejněná v prosincovém čísle časopisu American Journal of Medicine ukázala, že je účinná, zejména ve srovnání s placebem nebo nesteroidními protizánětlivými léky (NSAID).

Konopí se jako lék používá již od starověku, přičemž některé autority tvrdí, že jeho první zaznamenané použití bylo před více než 3 000 lety čínským císařem Šen Nungem. Jack Herer ve své knize The Emperor Wears No Clothes (Císař nenosí žádné šaty) cituje z článku o tomto prvním zaznamenaném použití lidmi, který vyšel v jednom z čísel časopisu Journal of the American Medical Association (JAMA) v roce 1930.

Tento konopný přípravek údajně používal Dr. William O’Shaughnessy téměř před 100 lety pro pacienty trpící revmatismem, svalovými křečemi a proleženinami. Autoři si všimli, že jej stále používají domorodí lékaři v indické Kalkatě, a uvedli: „Sami jsme viděli případ lumbaga, kterému jeho užívání prospělo [zlepšilo se].“ V tomto raném období se údajně konopím zmírňovaly i jiné druhy bolesti.

Ve starověké Číně se konopná semena používala jako lék proti zácpě. Existuje domněnka, že indičtí dělníci zavedli tuto praxi na Jamajce díky svému zvyku kouřit marihuanuběhem polední pauzy, aby si odpočinuli a načerpali novou energii po jídle.

V roce 1850 zavedl Dr. W. B. O’Shaughnessy z Anglie konopný olej jako lék proti bolesti na Západě poté, co se o jeho účincích dozvěděl od indických lékařů během svého pobytu na tomto subkontinentu (kde se také poprvé dozvěděl o analgetických účincích marihuany). Lékař a lékařský spisovatel Walter E. Dixon (1888-1961) uvedl: „Konopí se používá k léčebným účelům: „Doktor O’Shaughnessy ji zavedl do praxe v londýnských nemocnicích asi před třiceti lety a používal ji při ledvinové kolice [bolesti ledvinových kamenů].“

Závěrem

Pokud trpíte patními ostruhami, existuje několik způsobů léčby, které vám mohou přinést úlevu. Jedním z nich je konopná mast, která se ukázala jako velmi účinná při rychlé úlevě od patních ostruh. Konopná mast je navíc přírodní léčba, takže je dobrou volbou pro ty, kteří chtějí zcela přírodní řešení bolesti patní ostruhy. Pokud máte zájem vyzkoušet konopnou mast na patní ostruhy, doporučujeme ji vyzkoušet. Možná zjistíte, že vám poskytne potřebnou úlevu!Patní ostruhy jsou bolestivé onemocnění, které může ztěžovat účast na mnoha aktivitách. Pokud trpíte patními ostruhami, existuje několik způsobů léčby, které vám mohou přinést úlevu. Jednou z nich je konopná mast, která se ukázala jako velmi účinná při poskytování rychlé úlevy od patních ostruh. Konopná mast je navíc přírodní léčba, takže je dobrou volbou pro ty, kteří chtějí zcela přírodní řešení bolesti patní ostruhy. Pokud máte zájem vyzkoušet konopnou mast na patní ostruhy, doporučujeme ji vyzkoušet. Možná zjistíte, že vám přinese potřebnou úlevu!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!