Kratom a testy na drogy: Můžete přijít o řidičský průkaz?

Kratom a testy na drogy: Můžete přijít o řidičský průkaz?

Kratom je tropická rostlina, která obsahuje asi 30 alkaloidů s různými účinky. Nejedná se o opiát, protože neobsahuje opioidní chemikálie.

Pokud si nejste jisti, jaký typ testu by to mohlo být, existuje několik možných důvodů, které se zdají pravděpodobné. Pokud se jedná o rychlo-test, který se provádí, jakmile je vidět moč, může to být spíše indikace než screening. To znamená, že je nepravděpodobné, že by něco jiného než kratom bylo pozitivní kvůli rychlému načasování testu.

Pokud si nejste jisti, zda byste měli být testováni na kratom, pak nejlepší věcí, kterou můžete udělat, je získat spolehlivý test. Je to snadný a přesný způsob, jak zjistit, zda jej používáte.

Pokud jste podezřelí ze spáchání přestupku nebo pokud jevíte známky opilosti nebo jste v souvislosti s nehodou, bude vaše krev testován a na těcho testech se s největší pravděpodobností ukáže požití kratomu.

Je důležité znát zákony ve vaší zemi. Například ve Spojených státech, pokud jste podezřelí z řízení v opilosti, mohou vás otestovat na alkohol nebo intoxikaci drogami. Pokud se odmítnete nechat otestovat, vaše licence bude pozastavena nejméně na jeden rok.

Nemohu vám říci přesný časový rámec, jak dlouho je kratom zjistitelný z moči, protože se liší od člověka k člověku. Záleží na několika faktorech včetně frekvence používání, síly a množství. Obecně řečeno, délka detekce se bude obecně prodlužovat, jak se tyto faktory zvyšují.

Časy detekce drog se liší lék od léku a typ léku od typu léku. To znamená, že čas detekce kratomu v moči není pevně daný.

Doba detekce kratomu v moči se u každého člověka liší a závisí na tom, jak často jej užíváte, množství, které přijímáte, na vašem věku, na vaší váze a na tom, kolik vody pijete.

Kratom je detekovatelný v moči po dobu až 3-4 dnů při jednorázové dávce 1-2 gramů. Čím více budete kratom používat, tím méně času bude ve vašem těle zjistitelný.

Můžete přijít o řidičský průkaz při detekci kratomu v laboratorních testech?

Přestože Kratom není na seznamu zakázaných látek v ČR, nezbavuje vás trestní odpovědnosti v určitých případech, například při nehodě. Může také způsobit závislost.

Vždy se díváme na to, jak se změnilo chování uživatele kvůli použité látce. Problémy samozřejmě nastávají, když si uživatel žádných efektů není vědom.

V případě zájmu o relevantní právní odpovědi k této problematice doporučuji obrátit se na specializovanou bezplatnou právní službu.

V případě zájmu o relevantní právní odpovědi k této problematice doporučuji obrátit se na specializovanou bezplatnou právní službu.

Kratom není aktuálně zařazen na seznam návykových látek dle naší legislativy. Na druhou stranu řidič nemá podle zákona o silném.

Užívání kratomu není zakázáno, ale může způsobit závislost a dokonce i smrt.

Kratom je psychoaktivní rostlina, která se po staletí používá jako tradiční lék v jihovýchodní Asii a Africe. Je také známá jako Mitragyna Speciosa nebo Mitragyna Javanica, ale častěji je označována svým thajským názvem Kratum nebo Krathom. Obvykle se vaří do čaje, žvýká se syrový, uzený nebo se z něj vyrábí extrakt, který lze spolknout ve formě pilulek.

Na druhou stranu řidič nemá podle zákona o silničním provozu řídit pod “vlivem”, je to trošku složitější tématika a složitě by se to prokazovalo. Jelikož se silniční zákon pojednává o zdravotním stavu, ale kratom “mění” váš aktuální “zdravotní stav” po jeho požití.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!