Od Kolika Let Je Kratom Možné Užívat?

Od Kolika Let Je Kratom Možné Užívat? 2023

Je to přírodní a účinná rostlinná alternativa k návykovějším a škodlivějším drogám, jako jsou opioidy. Navíc nebyl spojován s žádnými úmrtími ani problémy se závislostí.Kratom (Mitragyna speciosa) je tropický strom pocházející z jihovýchodní Asie. Listy kratomu se tradičně drtí a připravují se z nich čaje k léčbě různých onemocnění. Kratom se již po staletí používá pro své léčivé vlastnosti, mimo jiné jako prostředek proti bolesti, protizánětlivý a protiprůjmový. V poslední době si kratom získal popularitu jako rostlinná alternativa návykovějších a škodlivějších drog, jako jsou opioidy.

Je kratom opiát?

Kratom sám o sobě není opioid, ale váže se na stejné mozkové receptory jako opioidy. Díky tomu má podobné účinky zmírňující bolest. Kratom je však mnohem méně návykový než opioidy a nepředstavuje stejné riziko předávkování nebo úmrtí. Ve skutečnosti,nebylo zdokumentováno žádné úmrtí v důsledku užívání Kratomu, a to ani při vysokých dávkách.

Přestože je Kratom obecně považován za bezpečný, je třeba si uvědomit některé potenciální vedlejší účinky. Patří mezi ně nevolnost, zvracení, zácpa a závratě. Ve vzácných případech může Kratom způsobit také záchvaty. Pokud se u vás některý z těchto nežádoucích účinků vyskytne, je důležité přestat Kratom užívat a ihned navštívit lékaře.

Kratom je přírodní a účinná rostlinná alternativa k návykovějším a škodlivějším lékům, jako jsou opioidy. Navíc nebyl spojen s žádnými úmrtími ani problémy se závislostí. Jako takový může být ideální možností léčby pro ty, kteří bojují s bolestí nebo závislostí.

Od kolika let je kratom možné užívat?

Kratom není vhodný pro mladistvé a také není schválen evrospkou potravinářskou komisí k lidskému užívání.Kratom navíc není legální ve všech státech. Další informace o legálním statusu kratomu naleznete na naší mapě legálnosti kratomu.

Kratom má dlouhou historii tradičního užívání v jihovýchodní Asii a v současné době získává na popularitě v západních zemích. Kratom se někdy prodává jako doplněk stravy nebo složka energetických nápojů, ačkoli není schválen pro lidskou spotřebu žádným regulačním orgánem. Kratom je spojován s několika vedlejšími účinky, včetně nevolnosti, zvracení, zácpy, úbytku hmotnosti a záchvatů. Může se také vzájemně ovlivňovat s jinými léky a doplňky stravy. Pokud uvažujete o užívání kratomu, poraďte se nejprve se svým poskytovatelem zdravotní péče a proberte s ním rizika a přínosy.

Pokud se rozhodnete kratom užívat, ujistěte se, žezačněte s nízkou dávkou a postupně ji zvyšujte podle potřeby. Kratom může být návykový, proto je důležité užívat ho pouze podle pokynů. Pokud se u vás objeví jakékoli nežádoucí účinky, přestaňte kratom užívat a ihned se poraďte se svým lékařem.

Kratom lze například pít jako čaj.

Co udělat před tím než kratom vyzkoušíte?

Pokud plánujete užívat kratom, nejdříve to proberte se svým doktorem v jakém koliv věku.Obecně se nedoporučuje osobám mladším 18 let. Kratom může být nebezpečný a způsobit závislost nebo návyk.

Kratom by neměl být používán k samoléčbě jakéhokoli onemocnění. Může to mít za následek vážné zdravotní následky, včetně smrti. Pokud se potýkáte se závislostí nebo návykem na kratom, existují možnosti léčby. Obraťte se na lékaře nebo odborníka na duševní zdraví, abyste se vydali na cestu k uzdravení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!