7 Druhů Jógy: Která Je Ta Pravá Pro Vaše Tělo? Výhody & Nevýhody! [year]

7 Druhů Jógy: Kterou Si Vybrat Pro Nejlepší Výsledky!

Neexistuje jeden „typ“ jógy – místo toho existuje mnoho různých stylů jógy, které lze přizpůsobit vašim individuálním potřebám. Ať už hledáte fyzicky náročnější cvičení, nebo uvolněnější a regenerační zážitek, určitě se najde styl jógy, který je pro vás ideální.

Hatha, Iyengar, Ashtanga, Vinyasa, Bikram a další. Každý z nich nabízí jiné výhody, které mohou zlepšit vaše celkové zdraví a pohodu. Pokud si nejste jisti, který typ jógy je pro vás nejvhodnější, zvažte vyzkoušení několika různých lekcí, abyste zjistili, co nejlépe vyhovuje vašemu tělu a životnímu stylu.

Nevíte jak začít s jógou? Vyzkoušejte jeden z 25 cviků pro začátečníky!

Hatha jóga

Hatha jóga je jedním z nejoblíbenějších typů jógy a je dobrou volbou pro začátečníky. Lekce hatha jógy se zaměřují na jemné pozice a dechová cvičení, která pomáhají uvolnit tělo i mysl.

Co je to hatha joga?

Hatha jóga je forma fyzické a duševní disciplíny, která kombinuje jemné protahování s dechovými cvičeními. Je to jeden z nejoblíbenějších druhů jógy a mohou ji cvičit lidé všech věkových kategorií a úrovní fyzické zdatnosti.Cílem hatha jógy je pomoci vám lépe si uvědomit své tělo a mysl a zároveň zlepšit flexibilitu, sílu a rovnováhu. Mezi oblíbené pozice, které se v hatha józe používají, patří pozdrav slunci, předklony, záklony, otočky, rovnováha paží a inverze. Pokud máte zájem vyzkoušet si hatha jógu na vlastní kůži, je k dispozici mnoho skvělých lekcí v místních studiích nebo tělocvičnách. Tak na co ještě čekáte? Vyzkoušejte hatha jógu ještě dnes a začněte čerpat výhody této úžasné formy cvičení!

Hatha jóga je mocné cvičení, které může mít pozitivní vliv na vaše fyzické i duševní zdraví. Začleněním jemného protahování se soustředěnými dechovými technikami můžepomáhají zlepšit flexibilitu, sílu a rovnováhu. Cílem hatha jógy je pomoci vám lépe si uvědomit své tělo a mysl a zároveň zlepšit vaše celkové zdraví. V hatha józe se používá mnoho různých pozic, z nichž každá má své vlastní výhody. Pozdravy slunci jsou skvělým způsobem, jak zahřát tělo a rozproudit krev. Úklony vpřed jsou ideální pro prodloužení páteře a uvolnění napětí v zádových svalech. Otočky mohou pomoci detoxikovat tělo a zlepšit trávení. Balancování na rukou a inverze jsou pokročilejší pozice, které pomáhají budovat sílu a zlepšovat rovnováhu. Pokud máte zájem vyzkoušet si hatha jógu na vlastní kůži, je k dispozici mnoho skvělých lekcí v místních studiích nebo tělocvičnách.

Tak na co ještě čekáte? Vyzkoušejte hatha jógu ještě dnes a začněte využívat výhod této úžasné formy cvičení!

Výhody

Přínosy hatha jógy jsou velmi rozmanité. Hatha jóga je jemná forma jógy, která se zaměřuje na práci s dechem a jemné protahování. Tento typ jógy je ideální pro začátečníky nebo pro každého, kdo hledá relaxační a regenerační cvičení.

Hatha jóga může pomoci zlepšit flexibilitu, sílu a rovnováhu. Je totaké skvěle snižuje stres a podporuje relaxaci. Pokud chcete zlepšit své celkové zdraví, vyzkoušejte lekci nebo domácí cvičení hatha jógy ještě dnes!

Aštanga jóga

Aštanga jóga je intenzivnější styl jógy, který spočívá v přecházení z jedné pozice do druhé pomocí plynulých a kontrolovaných pohybů. Ashtlekce anga jógy mohou být náročné, ale také velmi povzbuzující a pomáhají budovat sílu a vytrvalost. Pokud hledáte uvolněnější typ jógy, může být dobrou volbou vinjása jóga. Tento styl jógy se zaměřuje na pomalé a jemné pohyby, přičemž každá pozice je spojena s dechem.

Výhody

Pokud hledáte cvičení plné energie, po kterém se budete cítit nabití energií a povzbuzení, aštanga jóga pro vás může být ideální volbou. Při pravidelném cvičení může tento typ jógy pomoci zlepšit vaši celkovou kondici a zároveň zlepšit náladu a snížit stres. Proč ji tedy nevyzkoušet ještě dnes?- Výhody vinyasa jógy

Bikram jóga

Bikram jóga jedruh hot jógy, která se cvičí v místnosti vyhřáté na přibližně 105 stupňů Celsia. Tento typ jógy je určen k podpoře detoxikace prostřednictvím pocení a často se doporučuje lidem, kteří hledají náročnější cvičení.

Výhody

Tento styl jógy je navržen tak, aby podporoval detoxikaci prostřednictvím potu, což z něj činí ideální volbu pro každého, kdo hledá náročné cvičení. Kromě podpory kondice a hubnutí může bikram jóga také pomoci zlepšit krevní oběh a zmírnit bolest a ztuhlost těla. Ať už s jógou začínáte, nebo ji cvičíte už léta, bikram jóga vám pomůže dosáhnout následujících cílů.

  • Zlepšení flexibility
  • Posílení a zpevnění svalů
  • Zlepšení krevního oběhu
  • Podporovat detoxikaci
  • Zmírnění bolesti a ztuhlosti těla

Tak na co ještě čekáte? Vyzkoušejte jeden z těchto stylů jógy ještě dnes a zjistěte, jak vám může prospět!

Vinyasa jóga

Jedenz nejoblíbenějších stylů jógy je vinyasa jóga, která klade důraz na dýchání a plynulý pohyb mezi jednotlivými jógovými pozicemi. Tento styl jógy je vhodný pro ty, kteří již mají s jógou nějaké zkušenosti, ale i začátečníci mohou najít způsoby, jak si pozice přizpůsobit své úrovni.

Výhody

Vinjása jóga je relaxační typ jógy, který se zaměřuje na pomalé, kontrolované pohyby, které plynule přecházejí z jedné pozice do druhé. Tento typ jógy je ideální pro lidi, kteří se chtějí zbavit stresu a odpočinout si po náročném dni. Může také pomoci zlepšit flexibilitu, rovnováhu a základní sílu. Pokud hledáte způsob, jak snížit stres a zlepšit své celkové zdraví, vinyasa jóga může být pro vás ideální volbou. Tak proč ji nevyzkoušet ještě dnes.

Těhotenská jóga

Na vzestupu je také trend těhotenské jógy, která je určena speciálně pro těhotné ženy (nebo ženy, které chtějí cvičit brzy po porodu).Tato forma jógy přesahuje rámec prosté přípravy na porod a pomáhá těhotným ženám pochopit a zvládnout mnohé změny, které se během těhotenství fyzicky i emocionálně projevují. Může také pomoci zmírnit běžné problémy související s těhotenstvím, jako jsou bolesti zad nebo kloubů, otoky a dýchací potíže.

Kundaliní jóga

Kundaliní jóga je duchovnější styl jógykterá vychází z tradic tantrické jógy. Cílem tohoto stylu je prostřednictvím protahování, dechových cvičení, meditací a manter probudit energii v základně páteře a posunout ji vzhůru přes všech sedm čaker. Tento typ jógy je vhodný pro všechny, kdo chtějí prohloubit svou duchovní praxi nebo posílit své fyzické zdraví posílením imunitního systému a zdravíjejich nervového, endokrinního a reprodukčního systému. Ať už jste začátečník nebo zkušený cvičenec, kundaliní jóga má každému co nabídnout.

Ať už jsou vaše cíle nebo zkušenosti s jógou jakékoli, určitě se najde styl jógy, který vám bude dokonale vyhovovat. Proč tedy neprozkoumat některé z různých stylů, které jsou k dispozici, a nenajít sitřídu dnes? Možná budete sami překvapeni, jak moc vás to bude bavit.

Pravidelné cvičení vám přinese mnoho výhod jógy, od zvýšení flexibility a síly až po zlepšení nálady a mentálního soustředění. Proč tedy nevyzkoušet jeden nebo více z těchto typů jógy a nezjistit, který je pro vás ten pravý?

Iyengar jóga

Dalším oblíbeným typem jógy je Iyengar jóga, která je známá svým důrazem na správné zarovnání těla v každé pozici. Tento typ jógy se často doporučuje osobám s bolestmi zad nebo kloubů, protože pomáhá zlepšit držení těla a pružnost. Tento typ jógy může být užitečný pro ty, kteří mají zranění nebo jiná fyzická omezení.

Výhody

Iyengar jóga pomáhá zlepšit flexibilitu, sílu a rovnováhu. Je také skvělá při snižování stresua zklidnění mysli. Ať už jste začátečník, nebo zkušený cvičenec, iyengar jóga vám pomůže dosáhnout vašich cílů v oblasti kondice a zdraví. Tak proč ji nevyzkoušet ještě dnes?

Závěrem

Nenechte se zastrašit rozmanitostí stylů jógy – každý z nich má něco do sebe. Pokud s jógou teprve začínáte, určitě si najděte lekci určenou pro začátečníky. Nezapomeňte se ozvat, pokud před lekcí nebo po ní pociťujete bolest. Jóga je skvělá pro vaše zdraví, ale je důležité poradit se s lékařem, pokud máte nějaké chronické onemocnění.

Pokud nevíte kam jógu zařadit do vaší rutiny, zkuste ji zařadit na protažení a regeneraci po každodenním cvičení!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Jak Jednoduše Urychlit
Spalovaní Tuku?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!