4D Ultrazvuk V Těhotenství - Kdy Použít & Cena

4D Ultrazvuk V Těhotenství – Kdy použít & Cena!

V minulosti byla ultrazvuková vyšetření omezena pouze na 2D snímky. To omezuje informace, které lze shromažďovat a analyzovat. Pomocí 4D ultrazvuku může nyní váš lékař shromažďovat a analyzovat data o vašich orgánech a struktuře ve třech rozměrech.

Smyslem 4D ultrazvuku je poskytnout lékařům ucelený obraz o tom, co se děje uvnitř těla, spíše než se dívat na jeden snímek v čase. To jim umožňuje vidět hlouběji do těla a lépe porozumět tomu, co se ve vás děje

4D ultrazvukový skener dokáže skenovat orgány, jako jsou ledviny nebo játra, ve 3D a poskytuje tak přesnější diagnózu pacientům s onemocněním ledvin nebo jaterními problémy. Skenování také poskytuje přístup k měření tloušťky tkáně a rychlosti průtoku krve, což jsou klíčové faktory, pokud jde o léčbu

Co je to 4D ultrazvuk a jak funguje?

4D ultrazvuk je nový druh ultrazvuku, který využívá multiplexování a vysoké rozlišení k poskytování vysoce kvalitních snímků. Zvýšené zpracování dat umožňuje lepší 3D zobrazení a ostřejší detaily.

Co je 4D ultrazvuk?

– 4D ultrazvuk je typ sonografie s vysokým rozlišením, který využívá multiplexování a vysokorychlostní zobrazování (více 2D obrazů prohlížených současně) k poskytnutí více informací o tom, co vidíte.

– Vysoké rozlišení zvyšuje detaily v obrázku a poskytuje ostřejší obrázky s jasnějšími detaily.

Jaký máte prospěch z 3D nebo 4D sonogramu

Pomocí ultrazvuku mohou lékaři identifikovat pohlaví plodu a další podrobnosti, jako je velikost a umístění plodu. V roce 2022 mnoho lidí také dostává 3D nebo 4D sonogramy jako součást své těhotenské rutiny.

Sonogramy poskytují více informací než jen 2D obraz. Díky 3D a 4D obrazům mohou lékaři vidět vnitřek těla jasněji a přesněji diagnostikovat v těhotenství. Sonografické snímky jsou často jasnější než sken MRI, který poskytuje detailní pohled na orgány. Tyto informace se pak používají k plánování možností léčby a následných schůzek s pacientkami, které je potřebují s ohledem na jejich těhotenství.

Je důležité, abyste při provádění sonografie netrvali dlouho, protože s tímto typem zobrazovacího procesu je spojeno určité riziko – např. nepřesné výsledky nebo falešně pozitivní výsledek mamografu

Jaké jsou účinky 3D nebo 4D sonogramu na péči o pacienty?

3D nebo 4D ultrazvuk je určen k tomu, aby byly ultrazvukové snímky podrobnější a jasnější. Existuje však také mnoho dalších účinků, které může mít 3D a 4D ultrazvuk na péči o pacienta.

Účinky 3D nebo 4D sonogramu na péči o pacienty:

– Přesnější diagnostika – Lepší sledování průběhu léčby. – Poskytněte lepší pochopení vývoje a růstu ze sonogramů v různých oblastech.

– Podporujte dřívější detekci abnormálních příznaků u vyvíjejících se dětí, jako je zakřivení páteře nebo končetiny, které nerostou normálně. – Snížit riziko potratu, protože lékaři mohou zjistit, zda je dítě ještě naživu před invazivním zákrokem, jako je císařský řez [2]

Jak funguje 4D ultrazvuk?

Tato část pojednává o tom, jak funguje 4D ultrazvuk.

4D ultrazvuk existuje již dlouhou dobu, ale teprve nedávno se stal populárním. V tomto smyslu se většinou používá ke zlepšení vizualizace obrazu. Tato technologie se také používá k pomoci lékařům a specialistům při diagnostice široké škály zdravotních stavů.

Základní koncept 4D ultrazvuku spočívá v tom, že využívá další rozměr, který se na obrazovce objeví, když vložíte ruku do 3. dimenze vzduchu nebo tkáně obklopující dítě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.