Bartholiniho cysta, jak si jednoduše pomoci!

Bartholiniho cysta, jak si jednoduše pomoci!

Mít Bartholinovu cystu je velmi častým problémem. Je pojmenována po německém lékaři Gerhardovi Bartholinovi, který ji popsal jako rozšířenou vestibulární žlázu vulvy. Nazývá se také vestibulodigestivní žláza, periuretrální žláza nebo cysta parauretrálního vývodu.

Příznaky Bartholinovy cysty jsou: zvýšená frekvence vaginálního výtoku, svědění a pálení při močení a menstruační krvácení se sraženinami. Infekci močových cest mohou způsobit také bakterie z pochvy, které se mohou dostat do močové trubice, močového měchýře a ledvin.

Prvním krokem, který vám pomůže s tímto příznakem, je časté mytí teplou vodou a mýdlem, aby bylo kolem vašeho těla méně bakterií, které způsobují infekci.

Co je Bartholinova cysta?

Bartholinové cysty jsou malé, tekutinou naplněné váčky, které se nacházejí ve vnější oblasti pochvy. Tyto cysty lze odstranit chirurgicky, ale je to časově náročný a invazivní proces.

Co je Bartholinova cysta?

Bartholinova cysta je vak nebo hrbolek, který se objevuje na vulvě, kde jsou žlázy umístěny v otvoru pochvy. Tento hrbol se stává tvrdým a bolestivým, když je v žláze přítomna infekce vedoucí k zánětu. Hrbolky se mohou objevit také v případě podráždění z jiných zdrojů, jako je tření nebo škrábání během pohlavního styku nebo menstruace.

Bartholiniho cysty jsou benigní váčky naplněné tekutinou, které se mohou objevit na pravém vaječníku nebo na pravé straně dělohy. Obvykle se vyskytují u lidí, kteří neměli menstruaci alespoň tři měsíce a starší 40 let.

Pokud se tyto cysty velmi zvětší, způsobují bolest nebo narušují vaši schopnost vykonávat každodenní činnosti, je dobré se poradit s lékařem.

Jaká je léčba Bartholinovy cysty a jak často bych měl podstupovat operaci?

Bartholinovy cysty jsou hrudky v stydkých pyscích, které mohou růst a způsobit bolest, svědění a nepohodlí. Obvykle nevyžadují léčbu, ale pokud se zvětší, lze je léčit chirurgicky.

Podle Cleveland Clinic neexistuje žádná léčba Bartholinovy cysty, pokud se nerozhodnete pro operaci k jejímu odstranění. Chirurgie se u většiny lidí doporučuje každé čtyři roky.

Bartholinovy cysty obvykle neohrožují život, ale ženám, které je pravidelně zažívají, mohou způsobit nepohodlí a bolest.

Jak dlouho trvá zotavení po operaci a jaká je doba zotavení?

Zotavení po operaci tlustého střeva trvá od šesti týdnů do dvou let. Existují různé příznaky, které vám mohou říci, jak dobře zotavení probíhá.

Doba zotavení se liší v závislosti na provedené operaci, rozsahu operace a příčině onemocnění.

Douching po operaci střeva nezrychlí dobu zotavení.

Domácí léčebné metody pro léčbu Bartholinových cyst

Bartholinovy cysty jsou běžnou infekcí a lze je nalézt jak u mužů, tak u žen. Typicky se vyskytují na Bartholinově žláze, která se nachází v blízkosti otvoru pochvy. Existuje několik způsobů, jak je léčit pomocí technik domácí léčby, ale neexistuje žádný způsob, který by fungoval pro každého.

2 oblíbené protizánětlivé léky, které lze použít při léčbě Bartholinovy cysty

Herniace Bartholinova žláza je onemocnění, které způsobuje únik výtoku ze žlázy malým vpichem do stydkých pysků. To může způsobit bolest, otok a svědění.

Nechirurgickým přístupem k tomuto onemocnění je injekce kortikosteroidů do slzného kanálku namísto operace. Kortikosteroidy se používají ke snížení zánětu a zmírnění bolesti.

Ukázalo se, že injekce kortikosteroidů je účinná při prevenci opětovného výskytu a zmírnění příznaků ve srovnání s jinými způsoby léčby, jako je chirurgický zákrok nebo perorální léčba antibiotiky.

Bartholinova cysta je tenkostěnný vak, který se vyvíjí v Bartholinových žlázách, což jsou dvě malé žlázky umístěné těsně nad otvorem pochvy. Obvykle je vyplněna bělavou nebo nažloutlou tekutinou a může se vyvinout v jakémkoli věku.

Dva nejoblíbenější protizánětlivé léky pro léčbu bartholineálních cyst jsou ibuprofen a naproxen. Ty jsou široce předepisovány, protože mají obecně méně vedlejších účinků ve srovnání s jinými léky, jako jsou kortikosteroidy nebo antibiotika.

Ibuprofen je dostupný jak ve formě tablet, tak ve formě tablet s prodlouženým uvolňováním. Tablety pro děti se obvykle dodávají v dávkách 10 mg, 20 mg nebo 30 mg každé čtyři hodiny, zatímco dospělí obvykle užívají 325 mg každých šest hodin. Naproxen přichází ve formě s prodlouženým uvolňováním, kterou lze rozpustit v kapalině nebo posypat jídlem.

Co když mám Bartholiniho cystu na obličeji nebo na ruce?

Bartholiniho cysta je nezhoubná, pomalu rostoucí, nerakovinná bulka na obličeji nebo krku, která se tvoří v kůži nad kostními výčnělky.

Bartholiniho cysta, která je také známá jako procerusový nádor kůže, je nezhoubný útvar, který vyrůstá z nadměrné produkce mazu. Má hladký povrch a nevytlačuje tkáň, což znamená, že nezpůsobuje bolest.

Bartholiniho cysta se projevuje jako malý hrbolek nebo uzlík na obličeji nebo krku, který lze zaměnit za jizvu po akné nebo jiný typ kožního defektu. Boule si můžete všimnout, když se na sebe podíváte, když se nalíčíte před zrcadlem. Bartholiniho cysty na rozdíl od jizev po akné neinfikují a není nutné je chirurgicky odstraňovat.

Jak poznám, že mám problém s Bartholinovou žlázou?

Pokud pociťujete ucpání nebo bolest stydkých pysků při močení, můžete mít Bartholinovu žlázu. Jedná se o snadno diagnostikovatelný stav, který je obvykle snadno léčitelný.

Jak poznám, že mám problém s Bartholinovou žlázou?

Pokud zaznamenáte bolest nebo otok při močení, může to znamenat, že máte problém s Bartholinovou žlázou. Nejčastějším příznakem problémů s Bartholinovou žlázou je bolest a/nebo otok při močení. Mezi další příznaky patří vaginální krvácení, svědění v dané oblasti a výtok z pochvy.

Kolik stojí operace Bartholinovy cysty?

Operace Bartholinovy cysty je běžný postup, který provádí chirurg, který odstraní cystu a jakoukoli zanícenou tkáň.

Náklady na operaci se liší v závislosti na místě, pojištění a nemocnici, do které jdete. Obecně to stojí mezi 2 500 a 5 000 $.

Závěr

Bartholinova cysta je běžný, bolestivý stav u žen. Tento článek poskytuje rychlý návod, jak si s tímto stavem pomoci.

Nejlepší způsob, jak pomoci s Bartholinovou cystou, je poskytnout rady, jak se vyhnout spuštění cysty. Patří mezi ně vyhýbání se těsnému oblečení, vyhýbání se upnutému spodnímu prádlu a vyhýbání se tamponům a menstruačním kalíšku.

Pokud tyto možnosti nejsou možné, existují i jiné věci, které lze udělat, jako je použití teplých obkladů nebo pevné zabalení gázy kolem postižené oblasti ke snížení otoku a bolesti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via