Kdy miminko sedí? Do kdy nepanikařit a kdy to začít řešit!

Kdy Miminko Sedí? Do Kdy Nepanikařit A Kdy To Začít Řešit!

Napište článek o tom, kdy vaše dítě sedí. Kdy bude dítě sedět? Nepropadejte panice a pomáhejte dítěti až do 10. měsíce.

Jakmile vaše dítě dokáže držet hlavu nahoře, když ho položíte na zem, je připraveno začít sedět. Možná to ještě nebude umět dlouho, ale až bude mít možnost sedět a hrát si s hračkami nebo jíst ze židličky, stojí za to si toho všimnout. Je to proto, že když se děti učí sedět, potřebují další pomoc, aby se jejich svaly mohly posílit a přizpůsobit. V tomto článku vám ukážu 10 způsobů, jak pomoci vašemu miminku, když se začne posazovat. Patří mezi ně:

– když sedí v hopsacím křesle, dejte mu pod zadeček něco měkkého, například deku nebo polštářek;

– podepřete ho polštářky kolem..

Co sedu předchází

Než se děti naučí sedět, musí si procvičovat rovnováhu a posilovat svaly. Existuje několik věcí, které jim mohou pomoci s přípravou. Jednou z nich je dát je do polohy ve stoje. Můžete jim také dát hračky, kterých se mohou držet a které jim pomohou budovat sílu paží. Až bude vaše dítě schopné držet hlavu nahoře a tlačit se rukama, je připraveno začít sedět.

Kdy se tedy nejčastěji děti posadí?

Studie ukázaly, že průměrné dítě začíná sedět až kolem 9. nebo 10. měsíce. Tehdy jsou na to obvykle vývojově připravena a mají k tomu dostatečnou svalovou sílu. Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste svému dítěti pomohli, když začne sedět, včetně:

– podepření polštáři

– podložení zadečku něčím měkkým, například dekou nebo polštářem

– posazení dítěte do houpací sedačky

– nechat ho hrát si na podlaze

Naučte se poznat správný sed

Je důležité pomoci dítěti sedět ve správné poloze. Když dítě sedí, mělo by mít rovná záda a ramena spuštěná dolů. Měli byste se také ujistit, že jeho hlava je v neutrální poloze a není nakloněná na jednu nebo druhou stranu. Pokud má dítě zakloněnou hlavu, můžete mu ji pomoci podepřít srolovaným ručníkem nebo polštářem.Ale kdy se děti posadí?

Nejčastěji se děti učí sedět ve věku 8 až 10 měsíců. Mohou však začít již v 5 nebo 6 měsících, kdy získají větší svalovou sílu a rovnováhu. Dobrým způsobem, jak dítěti pomoci, když začíná správně sedět – tedy s rovnými zády – je podepřít mu zadeček něčím měkkým, například dekou nebo polštářem.

Čeho se vyvarovat?

Když se vaše dítě začne posazovat, měli byste se vyvarovat několika věcí. Nikdy byste je neměli nechávat v sedě, pokud není schopno samo udržet hlavu. Může to zatěžovat jejich krk a mohlo by to vést k problémům, až začnou chodit.

vyvarujte se také toho, abyste je posazovali do sedu, pokud k tomu ještě nemají dostatečně vyvinutou svalovou sílu. I to může vést k problémům, až začnou chodit.

Kdy je čas na trochu pomoci?

Možná přijde čas, kdy budete muset svému dítěti trochu pomoci, pokud jde o sezení. Může jít o podepření polštáři nebo podepření zadečku něčím měkkým. Měli byste se také vyhnout tomu, abyste je posazovali do sedu, pokud k tomu nemají vyvinutou dostatečnou svalovou sílu.Pokud máte jakékoli dotazy nebo obavy ohledně toho, kdy začít dítěti pomáhat při sezení, poraďte se se svým lékařem.

Jak zjistit, kdy je vaše dítě připraveno sedět

Kdy se děti posadí? Většina dětí se naučí sedět přibližně ve věku 8 až 10 měsíců. Některé děti však mohou začít sedět již ve věku 5 nebo 6 měsíců. Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste dítěti pomohli, když začne sedět, včetně podepření polštáři a podepření zadečku něčím měkkým. Měli byste se také vyvarovat posazování, pokud k tomu nemají dostatečně vyvinuté svaly.

10 způsobů, jak pomoci dítěti, když začne sedět

Když se vaše dítě začne posazovat, můžete udělat několik různých věcí

1. Podepření polštáři

2. Podepření zadečku něčím měkkým, například dekou nebo polštářem

3. Uložení dítěte do houpací sedačky

4. Nechat dítě hrát si na podlaze

5. Pomáhat dítěti držet hlavu nahoře

6. Dejte dítěti něco, čeho se může držet a co mu pomůže posílit ruce

7. Uvedení dítěte do polohy ve stoje

8. Nechat dítě lézt

9. Nechat dítě chodit, když je na to připraveno

10. Koupě ohrádky na hraní pro dítě

Výhody toho, když se děti posadí

Nechat děti sedět má mnoho výhod. Když jsou schopny samy sedět, pomáhá jim to rozvíjet rovnováhu a svalovou sílu. Pomáhá jim to také připravit se na to, až začnou chodit. Kromě toho pomáhá sedět dětem učit se komunikovat s okolím. Mohou sledovat, co se kolem nich děje, a začít komunikovat s ostatními.Čeho se vyvarovat, když pomáháte dítěti sedět

Přestože nechat děti sedět má mnoho výhod, nikdy byste je neměli nechat sedět, pokud nejsou schopny samy udržet hlavu. Mohlo by to zatěžovat jejich krk a vést k problémům, až začnou chodit. Měli byste se také vyhnout tomu, abyste je posazovali, pokud ještě nemají vyvinutý.

Závěrem

Když jsou děti schopné samy sedět, pomáhá jim to rozvíjet rovnováhu a svalovou sílu. Pomáhá to také, když začnou chodit, protože když dítě sedí se správným držením těla, snižuje to tlak na jeho páteř při chůzi nebo plazení. Dítěti můžete pomoci naučit se správně sedět tak, že ho podepřete polštáři a zadeček mu podepřete něčím měkkým, například dekou nebo polštářem. Doufáme, že vám tyto tipy pomohly pochopit, proč je sezení tak důležitým milníkem ve vývoji vašeho dítěte!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via