Alopecie A Vše, Co Je O Ní Dobré Vědět!

Alopecie a vše, co je o ní dobré vědět!

Alopecie je zdravotní stav, kdy vlasy na hlavě vypadnou z některých nebo všech oblastí. Je to obecný termín pro jakýkoli typ vypadávání vlasů, včetně androgenní alopecie. Tento článek nabízí úplné podrobnosti o alopecii a o tom, jak s ní můžete bojovat.

Normálně lidé s tímto stavem procházejí během určitého časového období několika různými fázemi, během kterých mohou zaznamenat extrémní úrovně vypadávání vlasů nebo částečné opětovné zarůstání. Někteří lidé také zažívají období, kdy nezaznamenávají žádné vypadávání vlasů.

Alopecie postihuje obě pohlaví stejně a neexistují žádné specifické rizikové faktory pro její rozvoj u mužů ani u žen. Může postihnout kohokoli, od malých dětí až po dospělé, kteří měli vypadávání vlasů v jedné oblasti, ale ne v jiných. Alopecie je způsobena řadou různých faktorů včetně dědičnosti, autoimunitních poruch nebo hormonálních změn.

Co je alopecie?

Alopecie je autoimunitní porucha, která postihuje vlasové folikuly pokožky hlavy. Může se to stát jak u mužů, tak u žen, u dětí a dospělých. V některých případech jsou lidé s alopecií úplně plešatí.

Alopecie je řecké slovo, které znamená „ztráta vlasů“. Slovo pochází z řecké bohyně pastýřů, Alope’e.

Příznaky alopecie se liší v závislosti na tom, kde se nachází ve vaší pokožce hlavy. Alopecie postihující váš obličej může způsobit zanícené červené skvrny na pokožce hlavy, které svědí nebo pálí; zatímco alopecie ovlivňující vaši hlavu může způsobit postupnou ztrátu vlasů v průběhu času nebo plešaté skvrny na temeni hlavy.

Alopecia areata je autoimunitní onemocnění, kdy vlasový folikul přestává produkovat nové vlasy, což vede k plešatosti po celém těle.

Alopecia areata je typ vypadávání vlasů, ke kterému dochází, když imunitní systém jedince napadne jakoukoli část těla a způsobí zánět v kůži. Může postihnout kteroukoli část pokožky hlavy nebo těla, ale nejčastěji se vyskytuje na pokožce hlavy. Postihuje obě pohlaví stejně, i když je častější u žen než u mužů.

Co jsou lysé skvrny na hlavě a proč jsou problémem?

Plešatost je stav hlavy bez vlasů. Plešatá místa na hlavě jsou místa, kde nejsou vlasy. Obecně je způsobena miniaturizací vlasových folikulů, ke které dochází při přílišném genetickém poškození slunečním zářením nebo jinými faktory.

Někteří lidé mohou mít na hlavě lysé skvrny kvůli genetice a věku nebo kvůli chemoterapii nebo alopecii (forma imunitního onemocnění kůže, která může způsobit plešatost). Plešatí muži mají častěji také ustupující vlasové linie a řídnoucí koruny.

Alopecia areata obvykle začíná kolem puberty a je diagnostikována ve věku 20-30 let.

Alopecia Universalis je vzácné onemocnění, které postihuje vlasové folikuly a způsobuje vypadávání vlasů. Je považována za autoimunitní poruchu, při které tělo napadá tělu vlastní chloupky.

Alopecia Universalis je vzácné onemocnění, které postihuje vlasové folikuly a způsobuje vypadávání vlasů. Je považována za autoimunitní poruchu, při které tělo napadá vlastní chlupy. To vede k řídnutí, plešatění nebo úplné ztrátě veškeré pokožky hlavy a ochlupení u lidí, kteří mají tento stav.

Jaké jsou různé způsoby léčby alopecie?

Alopecia areata je nejběžnějším typem alopecie, ke které dochází při ztrátě vlasových folikulů. Obvykle začíná na obou stranách pokožky hlavy a může se rozšířit do dalších částí těla, než se léčí.

Existují různé typy léčby alopecie. Lidé s alopecií se mohou rozhodnout pro transplantaci vlasů nebo laserovou terapii, aby se vyhnuli úplné ztrátě vlasů. V některých případech musí podstoupit chemoterapii jako součást léčebného protokolu.

Jak předcházet alopecii

Alopecie je typ vypadávání vlasů, který vede k trvalé plešatosti. Existují tři hlavní typy alopecie – alopecia areata, androgenní alopecie a telogen effluvium.

Aby se předešlo alopecii, měl by se člověk vyhýbat stresu a dávat si pozor na stravu, která zahrnuje menší příjem bílkovin a sodíku. Měli by také dbát na to, aby používali správný šampon a správně hydratovali pokožku hlavy.

Tipy na prevenci pro děti až po dospělé

Plešatosti lze předejít používáním produktů péče o vlasy, jako jsou šampony, kondicionéry a vlasové kúry. Neexistuje žádné univerzální řešení pro prevenci plešatění a nejlepším způsobem, jak plešatosti předejít, je použití kombinace těchto přípravků.

Nejčastější příčinou plešatění u mužů i žen je genetika. Děti mohou být také náchylnější ke ztrátě vlasů, když mají špatnou stravu nebo jsou vystaveny toxinům v prostředí.

Dobrým způsobem, jak zabránit vypadávání vlasů, by bylo používání šamponů, které jsou bohaté na živiny, jako jsou antioxidanty, vitamín A, C nebo E s hydratačním činidlem, jako je aloe vera nebo kokosový olej.

Nejoblíbenější léčba alopecie

Alopecie je typ vypadávání vlasů, který postihuje především ženy. Není známo, co způsobuje alopecii, a neexistuje pro ni žádná léčba.

Metody léčby alopecie se liší v závislosti na věku a pohlaví pacienta. Existují preventivní léčby, které mohou zahrnovat zvládání stresu a vyhýbání se přitěžujícím faktorům, jako je vystavení slunci, stejně jako doplňky pro růst vlasů, jako je biotin, Rogaine a Propecia.

Alopecie lze léčit specifickými typy vlasových transplantací nebo vlasových implantátů.

Nejčastější příčiny alopecie areata

Alopecia areata je stav, který vede ke ztrátě vlasů, obvykle ve formě skvrn nebo úplné ztrátě vlasů. Může to být vyvoláno mnoha věcmi od stresu po hormonální změny.

Příčiny aloepsie mohou být vyvolány čímkoli, od stresu po hormonální změny. Alopecia areata je nejčastější příčinou plešatosti.

Role genetiky

Alopecia areata je vzácný autoimunitní stav, který způsobuje vypadávání vlasů. Obvykle je genetická a vyskytuje se v rodinách. Může postihnout lidi jakéhokoli věku a etnického původu, ale často začíná kolem puberty, kdy se rychle mění hormony člověka.

Alopecia areata, která postihuje odhadem 1 z každých 4 900 lidí, nemá žádnou známou příčinu ani léčbu. Výzkum je omezený a vědci nenašli gen odpovědný za tento stav. Nedávné pokroky v genetice však vědcům umožnily najít stopy o tom, jak se alopecia areata vyvíjí, pomocí dolování dat ke studiu pacientů s touto poruchou.Genetici nyní mohou pomoci vyvinout léčebné plány pro ty, kteří mají tento stav, tím, že se podívají na jejich genetický kód a najdou způsoby, jak je porovnat s podobnými pacienty, kteří mohou mít prospěch ze stejné léčby.

Může alopecia areata způsobit dieta nebo stres?

Alopecia areata je typ autoimunitní poruchy, kdy vlasy vypadávají v důsledku napadení vlasových folikulů a imunitních buněk v kůži. Tento stav obecně neohrožuje život, ale může být těžké s ním žít.

Každý rok je přibližně 1 milionu lidí diagnostikováno s alopecia areata. V některých případech mohou chloupky dorůst do jednoho nebo dvou let od ošetření, jindy to může trvat déle.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via