5 Nejlepších Účesů Mikádo Pro Jemné Vlasy!

5 Nejlepších Účesů Mikádo Pro Jemné Vlasy!

Mikádo je nadčasový účes, který se stále těší velké oblibě mezi ženami různých věkových kategorií a typů vlasů. Ale jak si ho učesat, pokud máte jemné vlasy? V tomto článku se podíváme na to, proč je krátké mikádo ideální volbou pro jemné vlasy, jaké jsou jeho různé varianty a jak je upravit, abyste dosáhli perfektního vzhledu.

Co je to účes mikádo?

Tento účes, pojmenovaný podle postavy Yum-Yum z komické opery Gilberta a Sullivana „Mikádo“, poprvé zpopularizovala v 60. letech 20. století herečka Vidal Sassoon. Byl ztělesněním odvážného a sofistikovaného ducha té doby. Účes Mikado se v některých ohledech podobá klasickému účesu Bob, hlavními rozdíly jsou vrstvy, úhly a výrazně upravené konce. Klíčem k účesu Mikado je postupné zvětšování délky a objemu směrem od zadní části těla k přední.

Proč je krátké mikádo nejlepší účes pro jemné vlasy

Krátké mikádo je pro jemné vlasy ideální volbou, protože díky své kratší délce dokáže vlasy opticky zvýraznit a dodat jim potřebný objem. Navíc takový sestřih značně pomáhá zlepšit zdraví vlasů, neboť se zbavíte odumřelých konečků. Zároveň se jedná o sestřih, který vyhovuje většině tvarů obličeje – od kulatých přes oválné až po srdcovité.

Nejoblíbenější varianty mikáda pokud máte jemné vlasy

1.Klasické mikádo vyžehlené do hladka

První variantou krátkého mikáda je klasické vyžehlené dohladka. Tento účes je velmi elegantní a čistý, což ho činí ideálním pro formální příležitosti. Vyžehlené mikádo nejlépe vypadá, když jsou konečky vlasů ostře zastřižené, což dodává účesu moderní vzhled.

2.Bob cut

Druhou možností je tzv. nakloněný bob, což je střih, kde vlasy postupně přecházejí od kratších ke středně dlouhým. Tato varianta je ideální pro ženy s kulatým obličejem, neboť opticky prodlužuje a zužuje jeho tvar. Nakloněný bob můžete také upravit do vlnité nebo lehce rozcuchané verze pro hravější a volnější vzhled.

3.Vrstvené mikádo pro jemné vlasy

Další varianta krátkého mikáda spočívá ve vrstveném sestřihu. Vrstvený mikádo nejenže dodá vašim vlasům objem, ale také zvýrazní jejich přirozenou strukturu. Můžete ho zvolit, pokud preferujete přirozenější vzhled, který nevyžaduje příliš mnoho stylingu.

4.Pixie

Poslední možností je tzv. pixie střih, který se vyznačuje velmi krátkými vlasy po uši až pod ramena, jež dosahují maximálně do půlky vašeho ucha. Tento účes je vhodný pro odvážné ženy, které hledají radikálnější změnu a chtějí svůj vzhled oživit. Zkrácená verze mikáda není vhodná pro každý obličej, ale perfektně sladí s tenkými rysy tváře a výraznými líčením.

5.Asymetrické mikádo

Pro ty, kteří chtějí zvolit kratší účes, ale nechtějí být příliš krátcí, je ideální asymetrické mikádo. Je vhodné zejména pro majitelky kulatých a oválných obličejů nebo obličejů ve tvaru srdce, protože může odvést pozornost od některých rysů obličeje. Přidání ofiny navíc posune střih ještě dál, protože na výběr je několik variant – rovná ofina nebo asymetrická.

Se zaoblenou ofinou můžete také kombinovat bob, který se postupně zkracuje zepředu dozadu – velmi oblíbený vzhled. Mějte však na paměti, že když se rozhodnete pro kratší účes, budete s největší pravděpodobností muset používat laky a gely na vlasy, abyste ho správně upravili.

Pro koho účes mikádo není vhodný

Účes mikádo není vhodný pro ženy s kudrnatými vlasy, protože může působit příliš drsně a neupraveně. Krátká délka mikáda také nemusí vyhovovat ženám s hranatým tvarem obličeje, protože tento typ střihu má tendenci zvýrazňovat úhly čelistí.

Jak upravit mikádo

Při úpravě mikáda je důležité používat přípravky vhodné pro jemné vlasy, které nezatíží vaše vlasy. Začněte tím, že před fénováním vlasů použijete lehký bezoplachový kondicionér nebo sprej na ochranu před teplem. Použijte kulatý kartáč a jemně vytahujte části vlasů směrem nahoru a od pokožky hlavy a zároveň je upravujte do požadovaného tvaru. Pro zvětšení objemu můžete zvolte česání na zádech nebo pěnu, která pomůže udržet účes na místě. Na závěr můžete použít lehký lak na vlasy nebo sprej na texturu v závislosti na požadovaném vzhledu.

Celkově je krátké mikádo skvělou volbou nejen pro staré ženy, ale pro ty, kdo mají jemné vlasy a chtějí vyzkoušet něco nového a nechat svůj účes vyniknout. Je také vhodné pro téměř jakýkoli tvar obličeje, takže si můžete být jisti, že bude dokonale ladit s vašimi rysy. Díky jeho různým variantám, od klasického vyžehleného hladkého střihu až po pixie střih, si jistě najdete tu, která bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a osobnímu stylu! Navíc při správném stylingu s použitím přípravků vhodných pro jemné vlasy můžete tímto nadčasovým účesem bez námahy zazářit.

Celebrity, kterým sluší účes mikádo

Účes mikádo je oblíbenou volbou mezi celebritami v minulosti i současnosti. Tento elegantní účes nosily ikony stylu, jako je Twiggy, Winona Ryder a Natalie Portman. V posledních letech si jednoduchou eleganci a sofistikovanost mikáda oblíbily také Victoria Beckhamová, Jennifer Lawrenceová a Charlize Theronová, což dokazuje jeho trvalou přitažlivost ve světě módy a krásy.

Závěr

Mikádo je účes, který se hodí i pro jemné vlasy a nabízí řadu možností úprav, díky kterým vám bude perfektně sedět. Ať už zvolíte klasické vyžehlené provedení, nakloněný bob, vrstvený střih nebo odvážnější pixie, krátké mikádo vám dodá sebevědomí a nápaditost. Nebojte se experimentovat a konzultovat s vaším kadeřníkem, abyste našli účes, který vám bude přirozeně sloužit a zároveň dodá vašim jemným vlasům potřebný objem a zdravý vzhled.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.