Porovnání 4 Metod Odstranění Znamének: Které Je Nejefektivnější?

Porovnání 4 Metod Odstranění Znamének: Kterou Podstoupit?

Mateřská znaménka lze odstranit několika způsoby, včetně chirurgického zákroku, laserového ošetření a kryoterapie. Chirurgický zákrok je nejinvazivnější možností a zahrnuje vyříznutí znaménka z kůže. Laserová léčba využívá ke zničení znaménka laser. Kryoterapie využívá ke zničení znaménka chlad.

Existuje několik různých způsobů odstranění mateřského znaménka:

 1. chirurgický zákrok
 2. laserové
 3. kryoterapie
 4. lokální ošetření

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob odstranění znaménka, musíte jít na vyšetření znménka! To pomůže vyloučit případnou rakovinu kůže.

Pokud máte rakovinné znaménko, je důležité ho co nejdříve odstranit. Rakovinná znaménka se mohou rychle rozšířit a ohrozit život.

Někteří lidé se rozhodnou nechat si znaménka odstranit z kosmetických důvodů. Znaménka mohou být nevzhledná a někteří lidé se bez nich cítí pohodlněji.

Pokud uvažujete o odstranění mateřského znaménka, poraďte se s dermatologem nebo jiným lékařem a proberte své možnosti. Ti vám budou schopni poradit, jaký postup je pro vaši individuální situaci nejlepší.

Porovnání 4 metod odstranění znamének:

1. Chirurgické odstranění znamének

Chirurgické odstranění znaménka je nejinvazivnější možností a zahrnuje vyříznutí znaménka z kůže. Chirurg provede řez v kůži nad znaménkem a poté znaménko vyřízne (vyřízne). Rána bude uzavřena stehy. Operace odstranění znaménka se obvykle provádí v lokální anestezii jako jednodenní zákrok.

Mezi rizika operace odstranění mateřského znaménka patří

 • krvácení
 • infekce
 • zjizvení
 • recidiva znaménka

Cena operace

Cena operace odstranění znaménka závisí na typu operace, umístění znaménka a na vybraném chirurgovi. Je důležité, abyste si před zákrokem nechali vypracovat několik cenových nabídek, protože náklady se mohou značně lišit.

Doba rekonvalescence

Rekonvalescence po operaci odstranění mateřského znaménka je obvykle poměrně rychlá. Několik dní po operaci budete mít pravděpodobně bolesti a otoky. Stehy budou odstraněny po 5-7 dnech.

2. Laserové ošetření

Laserová léčba zahrnuje použití laseru ke zničení znaménka. Je méně invazivní než operace a nevyžaduje žádné stehy. Laser zničí znaménko tím, že ho zahřeje a rozbije. K úplnému odstranění znaménka může být zapotřebí několik ošetření.

Mezi rizika laserového ošetření patří

 • modřiny
 • zjizvení

Náklady na laserové ošetření

Náklady na laserové ošetření závisí na typu použitého laseru, umístění znaménka a zvoleném chirurgovi. Je důležité, abyste si před léčba se může značně lišit.

Doba rekonvalescence

Laserové ošetření je rychlý zákrok s minimální dobou rekonvalescence. Několik dní po ošetření můžete mít modřiny a otoky.

3. Kryoterapie

Kryoterapie využívá ke zničení znaménka chlad. Je méně invazivní než chirurgický zákrok a nevyžaduje žádné stehy. Znaménko se zmrazí tekutým dusíkem a nakonec odpadne. K úplnému odstranění znaménka může být zapotřebí několik ošetření.

Mezi rizika kryoterapie patří

 • podráždění kůže
 • zjizvení

Náklady na kryoterapii

Náklady na kryoterapii závisí na umístění znaménka a na zvoleném chirurgovi. Je důležité, abyste si před léčbou ověřili cenu kryoterapie, protože se může značně lišit. Doba rekonvalescence Rekonvalescence po kryoterapie je obvykle rychlá. Oblast může být několik dní po ošetření bolestivá a zarudlá.

4. Lokální ošetření

Lokální léčba se aplikuje na kůži a působí tak, že ničí buňky mateřského znaménka. Tato léčba je volně prodejná a zahrnuje krémy, masti a gely. K úplnému odstranění znaménka může být zapotřebí několik ošetření.

Mezi rizika lokální léčby patří

 • podráždění kůže
 • zjizvení

Náklady na lokální léčbu

Lokální léčba je obvykle poměrně levná. Před zakoupením je však důležité ověřit si cenu ošetření, protože se může značně lišit. Doba zotavení Doba zotavení po lokálním ošetření je obvykle rychlá. Oblast může být několik dní po ošetření bolestivá a zarudlá.

Které metoda je nejlepší?

Neexistuje jediná „nejlepší“ metoda odstranění znamének. Nejlepší metoda pro vás bude záviset na vaší individuální situaci. Váš lékař vám bude schopen poradit, která metoda je pro vás nejlepší.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

 • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
 • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

 • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
 • 10% na krabičkovou dietu
 • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
 • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.

Send this to a friend