Poranění Čéšky: Příznaky & Léčba!

Poranění čéšky: Příznaky & Léčba!

Poranění čéšky jsou běžné u sportovců všech úrovní. Jedná se o typ muskuloskeletálního poranění, ke kterému dochází, když se šlacha čéšky a čtyřhlavý sval stehna přetíží, přetrhnou nebo zlomí. Je důležité léčit poranění čéšky, pokud se chcete vyhnout trvalým následkům, jako je artritida, zánět šlach a nestabilita kolena.

Zranění čéšky lze léčit rehabilitací svalové síly a rozsahu pohybu. Je také důležité porozumět tomu, jak k těmto zraněním dochází, aby se zabránilo jejich opakování v budoucnu.

Co je to poranění čéšky a jaké jsou příznaky?

Poranění čéšky jsou nejčastějším poraněním kolene a jsou obvykle způsobena pády, sportem nebo nadměrným používáním. Mezi typické příznaky poranění čéšky patří bolest v přední části kolena a otok.

Poranění čéšky jsou jednou z nejčastějších příčin bolesti kolene a většina z nich souvisí se sportem.

Bolest je obvykle pociťována pouze na jedné straně a bude se zhoršovat při běhu, skákání nebo dřepu. Bolest může být horší po ranním vstávání z postele.

Pokud máte příznaky, které odpovídají těmto popisům, měli byste navštívit svého lékaře, protože by to mohlo být příznakem základního onemocnění, jako je artritida.

Příznaky poranění čéšky mohou také zahrnovat:

– Bolest, která se zhoršuje cvičením

– Bolest, která se zlepšuje odpočinkem

– Bolest, která je nepřetržitá

Jak léčit poranění čéšky

Patella tendonitis je stav, který postihuje čéšku, známou také jako čéška. Je to způsobeno nadužíváním a celkovým opotřebením šlachy, které lze léčit klidem a protizánětlivými léky. Piriformis syndrom je výsledkem zasažení sedacího nervu v blízkosti piriformis svalu, který lze léčit léčebným programem, který zahrnuje fyzikální terapii nebo chirurgický zákrok.

Léčba patelární tendonitidy:

-Odpočinek ke snížení zánětu a bolesti

– Infiltrujte oblast teplem

– Protizánětlivé léky

Léčba syndromu piriformis:

-Fyzikální terapie: Zlepšit rozsah pohybu, posílit svaly, protáhnout svaly flexorů kyčle

-Chirurgie: Uvolněte postižený nerv

Homeopatická léčba patelární tendonitidy

Toto téma vás seznámí s homeopatickou léčbou bolestí kolene. Poskytuje vám také krátký úvod o hlavních výhodách homeopatie.

Homeopatie je součástí alternativní medicíny, která pomáhá při zmírňování příznaků a podporuje hojení tím, že stimuluje vlastní proces hojení těla. Použití homeopatické léčby bolesti kolen je relativně nové, ale jeho přínosy jsou již prokázány. Tento článek vám poskytuje informace o tom, jak se zbavit patelární tendonitidy pomocí této formy léčby.

Přírodní léky a preventivní opatření k prevenci budoucí patelární tendonitidy

Patelární tendonitida je jedním z nejčastějších sportovních úrazů. Někdy může být způsobeno nadužíváním a opakovaným používáním, které může vést k zánětu šlachy.

Existují způsoby, jak zabránit budoucí patelární tendonitidě, jako je absolvování fyzikální terapie a posílení svalů. Je také důležité poradit se s lékařem, pokud máte nějaké otázky týkající se vašich příznaků.

Některé přírodní prostředky, které předcházejí budoucím poraněním šlach, zahrnují strečink, ledování a masáž.

Jak může zranění čéšky způsobit chronickou bolest

Poranění čéšky je poranění kolenního kloubu. Běžně se vyskytuje, když kolenní čéška vyklouzne ze své drážky ve stehenní kosti. Když k tomu dojde, chrupavka na horní části kolenní čepice se otírá o kost, což může způsobit bolest a otok. Nejčastější příčinou tohoto druhu zranění je pád na koleno, ale mezi další příčiny patří trauma nebo artritida.

Bolest se často stává chronickou a existuje mnoho možností léčby. Může trvat měsíce, než se příznaky zlepší, a může dokonce trvat roky, než dojde k úplnému zotavení. Někteří pacienti se však nemusí nikdy plně zotavit ze svých zranění kvůli trvalému poškození kloubů nebo svalů na nohou nebo kyčlích, které jim ztěžuje provádění každodenních úkolů bez bolesti.

Jak dochází k poranění čéšky?

Čéška je kost, která tvoří spodní část kolena. Je také známá jako kolenní čéška. V závislosti na tom, kde je zraněn, může být znám pod jinými názvy, jako je patelární tendinitida, patelární tendinopatie a porucha subluxace pately.

Poranění čéšky jsou obvykle způsobena přímým traumatem nebo náhlými silami, jako je skok a přistání z vysokých výšek nebo pád z výšky. Někteří sportovci mohou také trpět nárazovým zraněním kolena, které může způsobit nárazové zranění i čéšky. Dokonce i sportovci, kteří se neúčastní činností, které zahrnují kontakt s jinými hráči, mohou přesto utrpět zranění kolena způsobené pádem na nataženou nohu nebo náhlým ohnutím bez dostatečné ochrany kolen.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend