Jak Si Doma Vyrobit Růžovou Vodu A Její Účinky!

Jak si doma vyrobit růžovou vodu a její účinky!

Růže je krásná květina, ale okvětní lístky nejsou jedlé. Nať a listy rostliny lze konzumovat, ale není tak sladká jako jiná zelenina.

Ale okvětní lístky růží lze proměnit v něco lahodného! Zde přichází na řadu růžová voda. Růžová voda je vonná tekutina, která se vyrábí vařením sušených nebo čerstvých okvětních lístků, aby se extrahovala chuť. Používá se po staletí v různých kulturách pro vaření, péči o pleť, náboženské obřady a další!

Tento článek bude diskutovat o tom, jak si můžete vyrobit vlastní růžovou vodu doma s jedinou ingrediencí – růžemi a proč je zdravé pro vaši pleť a tělo.

Jak vyrobit růžovou vodu

Recept na výrobu růžové vody:

Přidejte (350 g) čerstvých nebo sušených okvětních lístků růží do skleněné nádoby. Přidejte 2 šálky vroucí vody. Nechte 5 hodin odstát. Směs přeceďte přes mušelínovou tkaninu nebo papírový kávový filtr a uložte do vzduchotěsné nádoby.

Podle tohoto receptu je snadné vyrobit si vlastní růžovou vodu.

Výhody růžové vody

O růžové vodě je známo, že má řadu výhod, od hydratace pokožky až po snížení úzkosti.

Jednou z nejdůležitějších výhod růžové vody je její schopnost pomáhat s hydratací pokožky. To proto, že pomáhá změkčit a redukovat případnou suchost na povrchu, ale má také vliv na úroveň hydratace vašeho těla.

Co je růžová voda?

Růžová voda je vonná tekutina, která byla extrahována z okvětních lístků růží. Používá se ve vaření, kosmetice a čisticích prostředcích. Růžovou vodu lze vyrobit tak, že okvětní lístky růží namočíte do vody a nějakou dobu povaříte. Teplo pomůže uvolnit aromatické látky z okvětních lístků. Mikrovlnná trouba může být také použita k extrakci vůně a chuti ze sušených růžových lístků.

Umělé růže jsou vyrobeny z plastu nebo hedvábného plátna s drátěným rámem, aby si zachovaly svůj tvar. Jsou k dispozici v různých barvách a velikostech, ale všechny umělé růže voní, jako by byly postříkány parfémem, i když nejsou!

Jaké jsou různé způsoby výroby růžové vody?

Způsoby výroby růžové vody

Existují tři způsoby, jak se růžová voda vyrábí: destilace vodní párou, hydrodestilace a extrakce rozpouštědlem. Při metodě parní destilace se pára vede přes záhon růží. Květiny uvolňují svou vůni a prosakují do páry. Tento proces extrahuje esenciální oleje z růží a přemění je na vodní páru, která stoupá vzhůru s párou. Hydrodestilace je složitější, ale efektivnější proces, protože spotřebuje méně energie na větší množství růžové vody. V tomto procesu jsou květiny umístěny v uzavřené nádobě, která je naplněna vroucí vodou. Když se květina párou z navlhčení vařící vodou, uvolňuje svou vůni do vzduchu a poté kondenzuje zpět do kapalné formy, když narazí na chladnější vzduch v nádobě nebo na jejím povrchu.

Účinky růžové vody

Na pleť

Růžová voda je účinným lékem na mnoho kožních problémů.

Růžová voda má zklidňující účinek na pokožku a lze ji použít ke snížení výskytu vrásek a jizev. Růžovou vodu lze také použít jako pleťové tonikum nebo jako hydratační prostředek pro ochranu a hydrataci suché pokožky.

Na čištění

Růžová voda je přirozeným zdrojem hydratace a obsahuje mnoho minerálů a vitamínů. Má mnoho výhod pro pokožku a lze jej použít v čisticích prostředcích.

Růžová voda je zdravý nápoj, který se konzumuje po staletí po celém světě. Často se používá pro léčebné účely, ale může být také použit jako chladící prostředek během teplého počasí nebo jako osvěžující nápoj v létě.

Růžová voda se obvykle vyrábí namáčením okvětních lístků růží ve vroucí vodě a poté ochlazením na pokojovou teplotu. Někteří doporučují v tomto okamžiku přidat cukr nebo citronovou šťávu, aby to mělo nějakou chuť.

Na vlasy

Růžová voda má mnoho výhod na vlasy a pokožku a některé organické kosmetické značky ji používají jako hlavní složku k výrobě vlastních produktů.

Růžová voda je přírodní antioxidant, který je bohatý na vitamín C a pomáhá proti lupům. Lze jej použít na mokré i suché vlasy jako finální produkt. Pokud chcete dosáhnout hydratovanějšího vzhledu, naneste trochu na vlasy před sprchováním nebo naneste na mokré vlasy po sprše. Pokud máte kudrnaté vlasy, je také vhodné vyhýbat se tomu, abyste si na vlasy nanášeli příliš mnoho růžové vody, protože vaše kadeře budou krepaté.

Závěr: Proč si vyrobit vlastní růžovou vodu?

Vyrobit si vlastní růžovou vodu je hodně práce. Výroba jedné várky může trvat i měsíc. Prvním krokem je vyrobit si vlastní okvětní lístky růží tak, že je sušíte na slunci nebo je několik minut povaříte ve vodě a poté je vložíte do kuchyňského robotu s trochou cukru a vody. Poté směs louhujete v nádobě asi šest týdnů, každý den ji mícháte a pokud je příliš hustá, přidáte další cukr.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend