Urobilinogen v moči: Co to znamená, Příčiny & Léčba!

Urobilinogen V Moči: Co To Znamená, Příčiny & Léčba!

Co je Urobilinogen v moči?

Jde o kombinaci bílkovin, lipidů a vody, které se nacházejí v moči. Je považována za hlavní složku formy proteinového produktu zvaného močovina, který pomáhá zadržovat vlhkost v těle.

Urobilinogen v moči se používá jako indikátor problémů s ledvinami. Lékaři jej vyšetří, pokud mají podezření, že pacient z jakéhokoli důvodu trpěl poškozením ledvin nebo nemocí.

Co je urubilinogen?

URubilinogen je látka nacházející se v moči. Je prekurzorem bilirubinu, který je vedlejším produktem hemoglobinu. Bilirubin je žluté barvivo, které lze nalézt v lidské a zvířecí krvi.

URubilinogen může být důležitým diagnostickým nástrojem pro detekci hemolytických onemocnění, jako je srpkovitá anémie a dědičná sférocytóza

Absence urobilinogenu v moči může naznačovat některé problémy s ledvinami.

Jak se Urobilinogen dostane z vaší krve?

Když ledvina filtruje krev, urobilinogen je odstraněn ledvinami a vylučován z těla.

Urobilinogen je látka, která se nachází v moči a krevní plazmě a má žlutohnědou barvu, takže vypadá jako čaj. Urobilinogen může způsobit falešně pozitivní výsledky při testování krve nebo moči. Příznaky mohou zahrnovat bolest hlavy, tmavě žlutou moč nebo bolest břicha.

Ledviny jsou orgány v našem těle, které odfiltrují odpadní materiály, jako je urobilinogen, z našeho krevního řečiště a zároveň z něj odstraňují tekutiny, jako je voda a sůl. Odstraňují také přebytečné látky, jako je kyselina močová, z našeho krevního oběhu, takže se jí příliš nehromadí, ať už kvůli odpadu nebo dehydrataci.

Jaké jsou zdravotní důsledky nadměrného urobilinogenu ve vašem těle?

Urobilinogen je protein, který se vylučuje močí a může způsobit štiplavý zápach.

Hlavním důvodem tohoto páchnoucího zápachu jsou jeho silné oxidační vlastnosti. Může oxidovat další sloučeniny, jako je bilirubin, kyselina močová a močovina, které jsou typicky méně toxické než samotný urobilinogen.

Urobilinogen způsobuje zápach, který postihuje různé části těla obvykle kumulativním způsobem. Představuje také zdravotní rizika, jako je zhoršení astmatu a chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN).

Příznaky

Urubilin je lék, který se používá k léčbě problémů s močením. Nicméně, lék způsobuje mnoho vedlejších účinků, včetně; časté noční močení, ledvinové kameny a další komplikace.

Urubilin je jedním z nejběžnějších léků předepisovaných na inkontinenci moči a působí tak, že uvolňuje svaly v močovém měchýři, takže můžete snadněji močit.

Stav příliš velkého množství urubilinu v moči nemusí být zaznamenán okamžitě, ale může být nebezpečný, pokud se neléčí. Má mnoho vedlejších účinků, které by při nesprávné léčbě mohly vést k vážným zdravotním problémům.

Příčiny

Urubilin, také známý jako uridin, je přirozeně se vyskytující nukleosid. Je metabolitem aminokyselin tryptofanu a fenylalaninu. Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi v těle a také zvyšuje hladinu energie.

Příliš mnoho urubilinegenu může vést k nízké glukózové toleranci, cukrovce nebo zhoršené imunitě. To může být způsobeno stresem a ledvinovými kameny nebo otravou jídlem

Urubilin se nachází v mnoha potravinách, jako jsou pikantní papriky, rajčata a avokádo.

Možnosti léčby

Možnosti léčby pro pacienta s těžkým případem tvorby urobilinogenu zahrnují hladovění vody, diuretika a antibiotika.

Antibiotika mohou pomoci snížit hladiny urobilinogenu v krvi, který je vedlejším produktem rozpadu bilirubinu. Pokud máte infekci, antibiotika zničí bakterie, aniž by ovlivnila další životně důležité orgány.

Diuretika mohou pomoci snížit hladiny urobilinogenu tím, že zvýší močení a umožní ledvinám účinněji vylučovat bilirubin. Je důležité pokusit se omezit příjem tekutin během užívání diuretik, protože mohou způsobit dehydrataci

Požití protizánětlivých léků:

Protizánětlivé léky, jako je ibuprofen, mohou snížit celkovou hladinu urobilinogenu v krvi potlačením novotvarů a snížením rizika ulcerózní kolitidy.

Urobilinogen je molekula, která je základní látkou v moči, která slouží jako marker zánětu. Je spojován s ulcerózní kolitidou a dalšími zánětlivými stavy.

V jedné studii bylo zjištěno, že pacienti užívající ibuprofen měli nižší hladiny urobilinogenu v moči než pacienti užívající placebo.

Kdy vyhledat pomoc lékaře, pokud v moči najdete vysoké hladiny urobilinogenu?

Pokud jste v moči našli vysoké hladiny urobilinogenu, je nutné se zeptat na názor lékaře. To se děje v důsledku chronického onemocnění ledvin a nazývá se urobilinogenurie.

Poskytovatel zdravotní péče může pomoci diagnostikovat onemocnění ledvin měřením hladin sérového kreatininu a urobilinogenu v moči pacienta. Když jsou tyto hladiny mimo kontrolu, měli byste vyhledat radu svého lékaře.

Měli byste se poradit se svým lékařem, pokud jste po několika dnech nebo týdnech zjistili zvýšené hladiny urobilinogenu v moči. Mohlo by to být způsobeno vzácným stavem nazývaným erytropoetická protoporfyrie (EPP).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via