Xanax: Může se člověk předávkovat?

Xanax: Může se člověk předávkovat? 2022

Xanax je lék na předpis používaný k léčbě úzkostných poruch. Pokud je užíván podle předpisu, jedná se o bezpečný a účinný lék. Při zneužívání nebo užívání velkých dávek však může být xanax nebezpečný. Předávkování xanaxem může mít za následek kóma nebo smrt.Mezi příznaky předávkování xanaxem patří nezřetelná řeč, ospalost, zmatenost a poruchy koordinace. Pokud máte podezření, že se někdo předávkoval xanaxem, okamžitě volejte 112.

Co je Xanax?

Xanax je lék používaný k léčbě úzkostných poruch. Patří do skupiny léků nazývaných benzodiazepiny. Benzodiazepiny působí tak, že zpomalují nervový systém. Xanax je dostupný jako perorální tablety, perorální suspenze a injekční roztok.

Čeho bych se měl/a při užívání přípravku vyvarovat?

Během užívání přípravku Xanax se vyhněte pití alkoholu. Alkohol může zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků. Vyhněte se řízení motorových vozidel nebo obsluze strojů, dokud nebudete vědět, jak na Vás bude Xanax působit. Xanax může zhoršit Vaše myšlení nebo reakce. Vyhněte se užívání jiných léků, které vás uspávají nebo zpomalují dýchání.

Co se stane, pokud se přípravkem Xanax předávkuji?

Předávkování přípravkem Xanax může být smrtelné. Mezi příznaky předávkování patří: nezřetelná řeč,ospalost, zmatenost a nekoordinovanost. Pokud máte podezření, že se někdo předávkoval přípravkem Xanax, okamžitě volejte 911.

Jak mám užvat přípravek Xanax?

Přípravek Xanax byste měli užívat přesně podle pokynů lékaře. Obvyklá počáteční dávka je 0,25 mg až 0,5 mg užívaná třikrát denně. Váš lékař může dávku podle potřeby zvýšit. Nikdy neužívejte více než 4 mg přípravku Xanax denně.

Co se stane, když vynechám dávku přípravku Xanax?

Pokud vynecháte dávku přípravku Xanax, užijte ji co nejdříve. Pokud je již téměř čas na další dávku, vynechanou dávku vynechejte a pokračujte v pravidelném dávkovacím schématu. Neužívejte dvě dávky najednou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *