Kombiance Léku Na Bolest Aulin A Alkoholu! [Rizika]

Kombinace Léku Na Bolest Aulin A Alkoholu! [Rizika] 2022

Aulin je lék proti bolesti, který se často předepisuje při středně silné až silné bolesti, např. způsobené artritidou. Při užívání s alkoholem může způsobit vážné zdravotní problémy.Kombinace aulinu a alkoholu může vést ke zvýšenému riziku gastrointestinálního krvácení. Je to proto, že aulin zvyšuje produkci žaludeční kyseliny, která může narušit sliznici žaludku a způsobit krvácení. Alkohol také dráždí žaludek, takže může dále zvýšit riziko krvácení.

Kombinace léku na bolest aulin a alkoholických nápojů

Kromě toho může kombinace aulinu a alkoholu vést také ke zvýšenému riziku poškození jater. Obě látky totiž mohou poškozovat jaterní buňky a vést k zánětu. Při společném užívání mohou mít synergický účinek, který může být pro játra obzvláště škodlivý.

Pokud užíváte aulin a chcete pít alkohol, je důležité se nejprve poradit se svým lékařem. Ten bude schopenvám poradí, zda je to pro vás bezpečné.

Obecně platí, že je nejlepší se během užívání přípravku aulin vyhnout pití alkoholu, protože rizika značně převyšují přínosy.Aulin je lék proti bolesti, který se často předepisuje při středně silné až silné bolesti, například při artritidě. Při užívání s alkoholem může způsobit vážné zdravotní problémy.

Rizika a přínosy

Kombinace aulinu a alkoholu může vést ke zvýšenému riziku gastrointestinálního krvácení. Je to proto, že aulin zvyšuje produkci žaludeční kyseliny, která může narušit sliznici žaludku a způsobit krvácení. Alkohol také dráždí žaludek, takže může dále zvýšit riziko krvácení.

Ani lehký alkohol není vhodné pít, pokud užíváte lék aulin.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *