Diazepam [Dávkování, Účinky, Negativní Účinky & Rizika]

Diazepam [Dávkování, Účinky, Negativní Účinky & Rizika] 2023

Pokud se potýkáte s nespavostí, může být diazepam na spaní užitečnou volbou, podobně jako Zolpidem. Tento lék vám může pomoci usnout a zůstat spát po celou noc. Je však důležité, abyste se před užitím diazepamu na spaní nebo jakéhokoli jiného léku poradili se svým lékařem, protože se mohou vyskytnout potenciální nežádoucí účinky.

Diazepam je lék, který se používá k léčbě úzkosti a záchvatů. Někdy se také používá jako lék na spaní. Diazepam působí tak, že tlumí centrální nervový systém. Díky tomuto účinku je diazepam užitečný při léčbě úzkosti, svalových křečí a odvykání alkoholu. Kromě toho lze diazepam použít ke zmírnění záchvatovité aktivity.

Účiny

Valium (diazepam) je benzodiazepin. Ovlivňuje chemické látky v mozku, které mohou být u lidí s úzkostí v nerovnováze.

Valium se používá k léčbě úzkostných poruch, abstinenčních příznaků po alkoholu nebo svalových křečí.

Valium se někdy používá s jinými léky k léčbě záchvatů.

Valium může být také použito k účelům, které nejsou uvedeny v této příručce.

Možné nežádoucí účinky přípravku Valium:

 • Ospalost
 • Únava
 • Svalová slabost
 • Nezřetelná řeč
 • Zmatenost
 • Problémy s pamětí
 • Ztráta koordinace

Valium může způsobit i závažnější nežádoucí účinky, včetně

 • Úzkost
 • Agitovanost
 • Třes
 • Delirium
 • Halucinace
 • Záchvaty
 • Kóma

Pokud se u vás nebo u někoho, koho znáte, po užití valium objeví příznaky těchto závažných nežádoucích účinků, kontaktujte svého lékaře. Pokud se neléčí, mohou být život ohrožující.

Kdy se užívá?

Diazepam na spaní se obvykle užívá před spaním. Váš lékař Vám však může doporučit jiný režim v závislosti na Vašich individuálních potřebách. Pokud máte například potíže s usínáním, může Vám lékař doporučit užít diazepam dříve večer. Pokud se během noci často budíte, může Vám lékař doporučit užívat diazepam později večer.

Vliv na spánek

Diazepam je benzodiazepinový lék, u kterého bylo zjištěno, že účinně navozuje spánek, a někdy je předepisován lidem, kteří mají potíže se spánkem. Je důležité si uvědomit, že diazepam by se neměl užívat dlouhodobě a měl by se používat pouze jako dočasné opatření na pomoc při problémech se spánkem.Pokud si myslíte, že by pro vás diazepam mohl být vhodný, poraďte se o tom se svým lékařem.

Dávkování

Dávkování diazepamu označuje množství diazepamu, které by měl člověk užívat. To se může lišit v závislosti na věku, hmotnosti a dalších faktorech.Před užitím diazepamu se poraďte s lékařem. Diazepam může interagovat s jinými léky a může způsobit nežádoucí účinky.Dávkování diazepamu označuje množství diazepamu, které by měl člověk užívat. To se může lišit v závislosti na věku, hmotnosti a dalších faktorech. Před užitím diazepamu se poraďte s lékařem. Diazepam může interagovat s jinými léky a může způsobit nežádoucí účinky.

Pro děti

Diazepam je benzodiazepinový lék, který se používá k léčbě úzkosti, záchvatů a dalších zdravotních stavů u dětí. Je dodáván ve formě tablet, tekutiny nebo injekce.Diazepam může pomoci zvládat úzkost a záchvaty tím, že působí na mozek a nervový systém. Při podávání tohoto léku dítěti je důležité pečlivě dodržovat pokyny k dávkování.Diazepam může způsobit ospalost a závratě. Nedovolte dítěti po užití tohoto léku řídit nebo obsluhovat těžké stroje.

Pokud je Vaše dítě těhotné, kojí nebo má jiné zdravotní potíže, určitě se před podáním diazepamu poraďte se svým lékařem.

Do kolika let dítěte podávat při teplotě diazepam?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože závisí na individuálních zdravotních okolnostech dítěte. Před podáním diazepamu (nebo jakéhokoli jiného léku) dítěti se vždy poraďte s lékařem.

Náhrada za diazepam

Existuje mnoho různých typů léků, které lze použít jako náhradu diazepamu. Diazepam je benzodiazepin, který se často předepisuje k léčbě úzkosti, panických poruch a dalších stavů. Existuje však mnoho dalších léků, které lze použít jako náhradu diazepamu, včetně antidepresiv, beta-blokátorů a antikonvulziv. Pokud tedy hledáte alternativu k diazepamu, poraďte se se svým lékařem o těchto dalších možnostech.

Často Kladené Otázky

Co dělá diazepam?

Diazepam je lék, který se používá k léčbě úzkosti a záchvatů. Někdy se také používá jako lék na spaní. Diazepam působí tak, že tlumí centrální nervový systém. Díky tomuto účinku je diazepam užitečný při léčbě úzkosti, svalových křečí a odvykání alkoholu. Kromě toho lze diazepam použít ke zmírnění záchvatové aktivity.

Jak dlouho trvá, než diazepam začne působit?

Účinky diazepamu se mohou lišit v závislosti na jednotlivci. Obecně platí, že diazepam působí 30 minut až 1 hodinu.

Co způsobí kombinace diazepamu a alkoholu?

Kombinace diazepamu a alkoholu může způsobit nebezpečné nežádoucí účinky. Při společném užívání mohou tyto látky zvýšit účinky ospalosti a závratí. To může vést k nehodám nebo zraněním. Pokud musíte pít alkohol, dělejte to s mírou a nikdy nepijte před užitím diazepamu.

Mohu užívat diazepam v těhotenství?

Diazepam by se neměl užívat během těhotenství, pokud přínosy nepřevažují nad riziky. Diazepam může přecházet do mateřského mléka a může poškodit kojené dítě. Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se před užíváním diazepamu se svým lékařem.

Kdo smí předepsat diazepam?

Diazepam může předepsat lékař, zubař nebo jiný poskytovatel zdravotní péče. Je důležité, abyste se před užíváním diazepamu poradili se svým poskytovatelem zdravotní péče, zda je to pro Vás ten správný lék.

Přírodní alternativy léku na spaní:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

 • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
 • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

 • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
 • 10% na krabičkovou dietu
 • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
 • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.