FSME-IMMUN 0,5 ml [Očkovací Schéma, Rizika & Cena]

FSME-IMMUN 0,5 ml [Očkovací Schéma, Rizika & Cena] 2023

FSME-IMMUN 0,5 ML je německá vakcína, která se používá k ochraně proti klíšťové encefalitidě. Používá se k prevenci onemocnění u osob, které jsou vystaveny riziku nákazy virem.

Vakcína FSME-IMMUN 0,5 ml proti klíšťové encefalitidě je vhodná pro osoby starší 16 let. Vakcína se aplikuje do horní části paže a poskytuje dlouhodobou ochranu proti tomuto potenciálně smrtelnému onemocnění.

Očkovací schémata – vakcíny FSME-IMMUN

Léto je skvělý čas na očkování! Můžete se řídit buď standardním, nebo zrychleným plánem. Standardní schéma se skládá ze 3 dávek a zrychlené schéma ze 2 dávek, přičemž druhá dávka následuje pouhých 14 dní po první dávce. Přibližně za 2 týdny dosáhne vaše tělo dostatečné imunity.

Během těchto 4 týdnů si tělo postupně vytváří protilátky proti klíšťové encefalitidě. Do této doby se musíte před klíšťaty chránit, jako byste očkováni nebyli. Třetí dávka by měla být podána 5 až 12 měsíců po druhé dávce.

Po 3 letech od třetí dávky se dostavíte k lékaři na 1. přeočkování (jedna dávka). Další přeočkování následují v intervalu 3 až 5 let po prvním očkování.Vyrazte ven, užijte si léto a dbejte na svou bezpečnost!

Chcete se nechat očkovat proti klíšťové encefalitidě?

Nejprve se informujte u své pojišťovny – mnohé z nich hradí náklady na vakcínu, pokud je vám více než 50 let. Pokud si nejste jisti, kdy máte dostat posilovací dávku, naši lékaři vám mohou pomoci – stačí napsat na e-mail poradna@avenier.cz a získat další informace.Chcete se nechat očkovat proti klíšťové encefalitidě? Pokud je vám více než 50 let, může vakcínu hradit vaše pojišťovna – nejprve se u ní informujte. A pokud si nejste jisti, kdy si máte nechat podat posilovací dávku, naši lékaři vám pomohou. Pro více informací stačí napsat na e-mailovou adresu poradna@avenier.cz.

Klíšťová encefalitida je závažné onemocnění, ale není třeba se jí obávat, pokud dodržíte některá jednoduchá preventivní opatření. Nechte se očkovat a informujte se o rizicích – pak si můžete bez obav užívat pobytu v přírodě.

Je FSME-IMMUN bezpečná?

Vakcína není doporučena pro každého, proto se před jejím podáním poraďte se svým lékařem. mezi nejčastější nežádoucí účinky vakcíny patří bolest a zarudnutí v místě vpichu, horečka a bolest hlavy. Pokud se u Vás tyto nežádoucí účinky vyskytnou, měly by během několika dní odeznít. Závažnější nežádoucí účinky jsou vzácné, ale pokud se u vás po podání vakcíny objeví závažná reakce, určitě ihned vyhledejte lékařskou pomoc.

Kdy se očkuje na klíšťovou encefalitidu?

Vakcína proti klíšťové encefalitidě se podává lidem, u nichž existuje riziko nákazy virem. Vakcína se nedoporučuje všem, proto se před jejím podáním poraďte se svým lékařem.

Kolik stojí FSME?

Cena vakcíny se liší v závislosti na vašem pojištění. Mnoho pojišťoven hradí náklady na vakcínu, pokud je vám více než 50 let. Pokud si nejste jisti, kdy si máte nechat podat posilovací dávku, naši lékaři vám mohou pomoci – stačí napsat na e-mail poradna@avenier.cz a získat další informace.

Doporučujeme: Může se pít alkohol po očkování?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via