jaké je nové složení ibalginu

Co obsahuje lék ibalgin: Složení & Proč se změnilo! 2023

Ibalgin je lék, který se používá ke zmírnění bolesti a zánětu. Obsahuje účinnou látku ibuprofen, což je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID). Ibuprofen působí tak, že snižuje produkci prostaglandinů, což jsou chemické látky, které způsobují zánět.

Může se tímto lékem předávkovat?

Složení

Ibalgin 400 složení

Ibalgin 400 obsahuje účinnou látku ibuprofen, což je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID). Ibuprofen působí tak, že snižuje produkci prostaglandinů, což jsou chemické látky, které způsobují zánět.

Dalšími složkami přípravku Ibalgin 400 jsou:

– stearan hořečnatý

– mastek

– kukuřičný škrob

– monohydrát laktózy

– sluneční žluť FCF (E 110)

Ibalgin a jeho vliv na žaludek

Ibalgin je lék, který se používá ke zmírnění bolesti a zánětu. Obsahuje účinnou látku Ibalgin, což je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID). Ibuprofen působí tak, že snižuje produkci prostaglandinů, což jsou chemické látky, které způsobují zánět.

Jedním z možných nežádoucích účinků Ibalginu je krvácení do zažívacího traktu. K tomu dochází, když lék podráždí žaludeční sliznici a způsobí její krvácení.

Kdy je nejlepší užívat ibalgin?

Ibalgin je lék, který se používá ke zmírnění bolesti a zánětu. Obsahuje účinnou látku ibuprofen, což je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID). Ibalgin působí tak, že snižuje produkci prostaglandinů, což jsou chemické látky, které způsobují zánět.

Jedním z možných nežádoucích účinků ibalginnu je krvácení v trávicím traktu. K tomu dochází, když lék podráždí žaludeční sliznici a způsobí její krvácení.

Jak působí proti bolesti?

Ibalgin je lék, který se používá ke zmírnění bolesti a zánětu. Obsahuje účinnou látku ibuprofen, což je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID). Ibalgin působí tak, že snižuje produkci prostaglandinů, což jsou chemické látky, které způsobují zánět.

Jedním z možných nežádoucích účinků ibalginu je krvácení v trávicím traktu. K tomu dochází, když lék podráždí žaludeční sliznici a způsobí její krvácení.

Proč má ibalgin nové složení

Od ledna se Ibalgin nevyrábí v České republice, ale v Maďarsku. Důvodem této změny je prodej původního výrobce, společnosti Zentiva, americkému investorovi. Pro Ibalgin bylo třeba najít nové místo výroby a maďarský závod společnosti Sanofi byl nejlogičtější volbou. Výrobní proces je velmi podobný, a tak se nové tablety Ibalginu obsahující malé množství laktózy dostávají na pulty lékáren již od ledna.

Pokud vás zajímá, proč se váš oblíbený lék proti bolesti v poslední době zřejmě změnil, je to právě tento důvod. Laktóza je běžnou složkou více než poloviny tabletových léků v České republice, používá se jako plnidlo v antikoncepci a v lécích na žaludeční potíže.Rizika spojená s konzumací výrobků obsahujících laktózu by se neměla podceňovat, jsou však velmi malá. Pokud tedy trpíte nesnášenlivostí laktózy, nezoufejte – k dispozici je spousta jiných léků, které vám nebudou působit žádné problémy.

A stím je spojeno nové složení

Toto nové složení přípravku Ibalgin obsahuje laktózu, kterou někteří lidé nemusí snášet. Pokud tedy patříte mezi tyto osoby, buďte při užívání tohoto léku opatrní. Je důležité si uvědomit, že u některých pacientů nedochází ke změně v užívání.Například u osob s dědičnými problémy s intolerancí galaktózy nebo s úplným nedostatkem laktázy. Opatrné by měly být také děti s těžkou alergií na bílkovinu kravského mléka. Pokud si nejste jisti, zda můžete přípravek Ibalgin užívat, poraďte se se svým lékařem.Původní složení pomocných látek – jádro tablety:

kukuřičný škrob, předmletý kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ C), kyselina stearová, mastek, koloidní bezvodý oxid křemičitý

Nové složení pomocných látek – jádro tablety:

monohydrát laktosy, mikrokrystalická celulosa, kukuřičný škrob, sodná sůl kroskarmelosy, magnesium-stearát, koloidní hydratovaný oxid křemičitý.Pokud tedy užíváte Ibalgin, nezapomeňte se nejprve poradit se svým lékařem, zda je pro vás nová formulace bezpečná. Nové jádro tablet obsahuje laktózu, kterou někteří lidé nemusí snášet. Pokud tedy patříte mezi tyto osoby, buďte při užívání tohoto léku opatrní. Je důležité si uvědomit, že u některých pacientů nedochází ke změně užívání. například u lidí s dědičnými problémy s intolerancí galaktózy nebo s úplným nedostatkem laktázy. Opatrné by měly být také děti s těžkou alergií na bílkovinu kravského mléka. Pokud si nejste jisti, zda můžete přípravek Ibalgin užívat, poraďte se se svým lékařem. původní složení pomocných látek – jádro tablety:

kukuřičný škrob, předbobtnalý kukuřičný škrob, sodná sůl.

Velejší účinky

Pokud se u Vás při užívání tohoto léku vyskytnou závažné nebo neočekávané nežádoucí účinky, nezapomeňte je nahlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv. Můžete tak snadno učinit kliknutím na tento odkaz: sukl.cz. Je to důležité pro zdraví a bezpečnost všech, kteří tento lék užívají.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via