Může se brát bezpečně Ibalgin při kojení? Kolik a kdy!

Může se brát bezpečně Ibalgin při kojení? Kolik a kdy!

Ženy často trpí bolestmi při kojení a zda je Ibalgin bezpečným lékem, který lze při těchto bolestech užívat. Některé ženy mají pocit, že Ibalgin při kojení užívat nemohou, protože by mohl poškodit jejich dítě, zatímco jiné mají pocit, že je to jediná věc, která jim pomáhá ulevit od bolesti. Článek rozebírá obě strany sporu a poskytuje rady pro matky, které se potýkají s bolestí při kojení.

Je ibalgin bezpečný pro kojící matky?

Ibalgin je lék, který se často užívá k úlevě od bolesti. Je volně prodejný a lze jej zakoupit bez lékařského předpisu. Je důležité si uvědomit, že ibalgin by neměly užívat těhotné ženy ani kojící ženy. Ibalgin obsahuje Ibalgin, což je léčivo, které může být škodlivé pro vývoj dítěte.

Co můžete udělat pro zmírnění bolesti při kojení?

Existuje několik věcí, které můžete udělat pro zmírnění bolesti při kojení. Můžete vyzkoušet různé polohy, používat odsávačku mateřského mléka nebo užívat Ibalgin.

Různé polohy mohou pomoci zmírnit bolest při kojení. Některé ženy zjistily, že jim pomáhá ležet nebo se naklánět, zatímco jiným pomáhá sedět rovně. Můžete také vyzkoušet různé polohy dítěte, například vzpřímené držení nebo držení v kolébce.

Používání odsávačky mateřského mléka může také pomoci zmírnit bolest při kojení. Pokud se vaše dítě špatně přisává nebo pokud máte mastitidu, může vám použití odsávačky mateřského mléka pomoci odstranit mléko z prsou. To pomůže snížit bolest a otok.

Maximální dávka ibalginu za 24 hodin pro kojící matky

Pokud jste kojící matka a potřebujete užívat Ibalgin, je důležité znát maximální dávku, kterou můžete užít během 24 hodin, narozdíl od těhotných žen. Ibalgin může být škodlivý pro vývoj dítěte, proto je důležité nepřekračovat doporučenou dávku. Maximální dávka přípravku Ibalgin za 24 hodin pro kojící matky jsou 3 tabletky. Ale vždy se napřed poraďte se svým doktorem.

Kdy užívat pokuď kojíte?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Některé ženy zjistily, že je nejlepší užívat ibalgin před kojením, zatímco jiné zjistily, že je nejlepší jej užívat po kojení. Je důležité poradit se se svým lékařem, abyste zjistila, co je pro vás a vaše dítě nejlepší.

6 způsobů, jak si usnadnit kojení

Kojení může být pro některé ženy obtížný proces. Zde je šest způsobů, jak si ho usnadnit:

1. Ujistěte se, že jste dobře odpočatá.

Pokud jste unavená, bude se vám hůře kojit. Ujistěte se, že máte dostatek spánku před narozením dítěte i po něm.

2. Pijte hodně tekutin.

Pití velkého množství tekutin vám pomůže udržet zásoby mléka a pomůže snížit bolest.

3. Používejte odsávačku mateřského mléka.

Pokud máte problémy s kojením nebo pokud se vaše dítě špatně přisává, může vám pomoci odsávačka mateřského mléka. Odsávání pomůže odstranit mléko z prsou a pomůže snížit bolest a otok.

4. Užívejtehorká sprcha nebo koupel.

Horká sprcha nebo koupel může pomoci zmírnit bolest při kojení.

5. Použijte studený obklad.

Pokud máte potíže s mastitidou, může vám pomoci použití studeného obkladu.

6. Získejte podporu od ostatních matek.

Mluvit s ostatními matkami, které si prošly stejnou věcí, může být užitečné. Existuje také mnoho online podpůrných skupin pro kojící matky.

Kojení je pro některé ženy obtížný proces a může být bolestivé. Používání odsávačky mateřského mléka, užívání Ibalginu 400 a zkoušení různých poloh může pomoci bolest zmírnit. Důležité je dostatečně spát, pít hodně tekutin a mluvit s ostatními matkami, které si prošly stejnou zkušeností, aby vám byly oporou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend