Ibalgin psovi i kočce může uškodit, dokonce i zabít vašeho mazlíčka!

Ibalgin Psovi I Kočce Může Uškodit, Dokonce I Zabít Vašeho Mazlíčka! 2023

Jak může být ibuprofen nebo ibalgin nebezpečný pro vašeho psa nebo kočku. Tento protizánětlivý lék by mohl způsobit žaludeční a střevní vředy a krvácení ve sliznici jejich žaludku nebo střev. Může také vést k selhání ledvin a smrti. Vždy se ujistěte, že svému zvířeti omylem nepodáte žádný přípravek s ibalginem!

Ibalgin a Advil: Co by měli majitelé domácích zvířat vědět, pokud podávají svým mazlíčkům léky

Pokud jste majitelem domácího mazlíčka, měli byste vědět, že ibuprofen a ibalgin mohou být pro vašeho psa nebo kočku nebezpečné. Tyto protizánětlivé léky mohou způsobit žaludeční a střevní vředy a krvácení ve sliznici jejich žaludku nebo střev. Mohou také vést k selhání ledvin a smrti. Vždy se proto ujistěte, že svému zvířeti omylem nepodáte žádný lék s ibalginem!

Téměř každý má doma Paralen, Brufen a ibalgin, protože se prodávají bez receptu a jsou určeny pro každodenní účely, jako je „domácí kurýrování“ Ale ať vás ani nenapadne zkoušet je na svém psovi nebo kočce. „Záleží na tom, jakou dávku zvíře dostane a v jakém je stavu,“ varuje veterinář Jan Král. „Čtvrtka pilulky může být pro 3,5kilogramové zvíře smrtelná.“

Panadol, paralen, coldrex (účinná látka paracetamol) jsou pro kočky obzvlášť nebezpečné. „Zvířata mají jiný metabolismus, tyto látky odbourávají jinak. Zatěžují játra,“ upozorňuje veterinář. Lidéužívající tyto léky by měli dávat pozor, aby se nepředávkovali, protože následky mohou být pro jejich domácího mazlíčka fatální. „Psi jsou na paracetamol o něco méně citliví, ale i u nich hrozí náhlé selhání jater,“ říká.

Brufen a ibalgin (účinnou látkou je ibuprofen) pomáhají lidem od bolesti, ale u psů nebo koček ji způsobují. U psů dochází k erozi žaludku, žaludečním vředům a ve vyšších dávkách k selhání ledvin. Pokud zvíře přežije, ponese následky do konce života. Při nižších až středních dávkách také hrozí, že laik otravu nepozná nebo nevolnost přisoudí jiným příčinám.

Dokonce i acylpyrin a aspirin (účinnou látkou je kyselina acetylsalicylová) jsou pro psy a kočky jedovaté. Otrava se projeví až po několika hodinách, kdy má zvíře poškozenou žaludeční sliznici a játra. Opět stačí malá dávka – již 25 miligramů u kočky může být smrtelné. Bohužel pro otrávené zvíře neexistuje žádný účinný protijed. Proto buďte velmi opatrní, než svému zvířeti podáte jakýkoli lék, který vám výslovně nepředepsal váš veterinář.

Nebezpečí ibalginu pro psy a kočky

Pokud jste majiteli domácích zvířat, je důležité si uvědomit nebezpečí ibalginu pro psy a kočky. Tento protizánětlivý lék může způsobit žaludeční a střevní vředy a krvácení ve sliznici jejich žaludku nebo střev. Může také vést k selhání ledvin a smrti. Vždy se proto ujistěte, že svému zvířeti omylem nepodáte žádný lék s obsahem ibalginu!

Ibalgin je lék proti bolesti, který obsahuje ibuprofen. Lidé ho používají k tlumení bolesti, ale nedoporučuje se používat u zvířat kvůli úzkému terapeutickému rozsahu. Při požití příliš velkého množství může způsobit značné poškození.

Mezi příznaky, že zvíře požilo příliš mnoho přípravku Ibalgin, patří bolest břicha, letargie, zvracení a krvácení v trávicím traktu. Pokud vřed praskne, zvíře může rychle upadnout do šoku. Mezi další příznaky patří zvýšení srdeční frekvence a nepravidelnost pulsu, snížení teploty a poruchy močení.Pokud se domníváte, že vaše zvíře požilo přípravek Ibalgin, okamžitě kontaktujte svého veterinárního lékaře.

Ibalgin je lék proti bolesti, který obsahuje ibuprofen. Používá se u lidí k tlumení bolesti, ale nedoporučuje se používat u zvířat vzhledem k jeho úzkému terapeutickému rozsahu. Při požití příliš velkého množství může způsobit významné poškození.

Mezi příznaky, že zvíře požilo příliš mnoho přípravku Ibalgin, patří bolesti břicha, letargie, zvracení a krvácení v trávicím traktu. Pokud vřed praskne, zvíře může rychle upadnout do šoku. Mezi další příznaky patří zrychlení srdeční frekvence a nepravidelný puls, pokles teploty a poruchy močení. Pokud se domníváte, že vaše zvíře požilo přípravek Ibalgin, okamžitě kontaktujte svého veterinárního lékaře.

Závěrem

Pokud si nejste jisti, zda je lék pro vaše zvíře bezpečný, nepodávejte mu ho, aniž byste se nejprve poradili se svým veterinárním lékařem. Může na tom záviset život vašeho zvířete. Mohou domácí mazlíčci brát antibiotika? Vše o atb pro zvířata se dozvíte zde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend