Časový Posun V Pekingu | Aktuální Čas

Časový Posun V Pekingu | Aktuální Čas ✅

Pokud se chystáte sledovat zimní olympijské hry v roce 2022, je důležité vědět, jaký je aktuální čas v Pekingu. Čína má více než 1,4 miliardy obyvatel, je jednou z největších zemí na světě a rozkládá se v pěti různých časových pásmech. Navzdory své rozloze však všichni čínští občané používají pro svůj každodenní život stejné jediné časové pásmo – pekingský čas. Znalost těchto informací vám může pomoci zůstat v obraze při sledování oblíbených olympijských akcí pořádaných v Pekingu!

Jaký je pekingský čas?

Pekingský čas (BJT) je oficiální standardní čas používaný na celém území pevninské Číny a zvláštní administrativní oblasti Hongkong. Přesný posun od koordinovaného světového času (UTC) nebo greenwichského času (GMT) je +8 hodin a nedodržuje se v něm letní čas (DST). To znamená, že i když v jiných částech světa seřizují hodiny podle letního času, čínští občané budou celoročně dodržovat jednotný posun +8 hodin.

Kolik hodin je v Pekingu?

  • Aktuální Čas a Datum v Pekingu

Aktuální časový rozdíl mezi Českou republikou a Pekingem

V době konání zimních olympijských her v roce 2022 bude v České republice platit standardní čas, zatímco v Pekingu zůstane zachován důsledný +8hodinový posun od UTC/GMT. To znamená, že zatímco u nás v České republice je 9:00, v Číně bude 16:00 – budete tak mít dostatek příležitostí sledovat jejich vzrušující olympijské události!

Časová pásma v Číně

Přestože je Čína jednotnou zemí pod jednou vládou, má 5 jedinečných zeměpisných oblastí, které dodržují odlišné místní časy. Patří mezi ně Ujgurská autonomní oblast Sin-ťiang (+6 hodin), Tibetská autonomní oblast (+6 hodin), provincie Čching-chaj (+7 hodin), provincie Jün-nan (+7 hodin) a město Čchung-čching (+8 hodin). Jak již bylo zmíněno, tyto oblasti se stále drží BJT jako oficiálního standardu pro své každodenní činnosti.

Vzhledem k tomu, že v mnoha zemích světa platí různá časová pásma, může být obtížné sledovat, kolik je hodin v různých částech světa. Zjistit, kolik je v Číně hodin, je naštěstí mnohem jednodušší – celá Čína se řídí časem UTC+8:00, což usnadňuje plánování mezinárodních schůzek a interakcí! Od části Austrálie a Ruska přes Brunej, Hongkong, Malajsii, Filipíny až po Singapur a Tchaj-wan – velké množství zemí má stejný čas jako Čína. Pochopit, které oblasti zeměkoule fungují v jakém čase, nebylo nikdy jednodušší!

Mohlo by vás zajímat: Časový Posun V Kataru

Závěr

Znalost různých časových pásem po celém světě může být často matoucí – zejména když se snažíte sledovat své oblíbené olympijské sportovní týmy na dálku! Pokud však pochopíte, jaký je pekingský čas a jak souvisí s jinými částmi světa, například s Českou republikou, může být sledování vašich oblíbených událostí doma mnohem snazší! Znalost toho, jak se v pěti jedinečných zeměpisných oblastech Číny dodržuje také odlišný místní čas, vám pomůže lépe naplánovat, které dny je nejlepší naladit všechny vaše oblíbené sportovní soutěže během zimních olympijských her 2022!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend