5 Nejlepších Jezer V Polsku U Českých Hranic Pro Skvělou Letní Dovolenou

5 Nejlepších Jezer V Polsku U Českých Hranic Ideálních Pro Letní Dovču

Plánujete výlet na polsko-české hranice? Pokud ano, pak vás jistě potěší, že se tam nacházejí dvě úžasná jezera, která stojí za návštěvu. Přinášíme vám průvodce po dvou nejlepších jezerech v Polsku nedaleko českých hranic, která jsou ideální pro venkovní aktivity a prohlídku památek.

1. Objevte Otmuchovské jezero v jižním Polsku

Hledáte jedinečné místo pro strávení letní dovolené? Zvažte cestu hned za hranice k našemu severnímu sousedovi – do jižního Polska. Jsou zde ideální podmínky pro trávení volného času a každý si zde najde něco pro sebe, včetně rodin s dětmi všech věkových kategorií. Představíme vám Otmuchovské jezero – nachází se pouhých deset kilometrů od českých hranic, nedaleko města Otmuchów a na dohled od Rychlebských hor.

Zde se daří turistice

Okolí Otmuchowského jezera nabízí spoustu příležitostí pro outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, cykloturistika a rybaření. Okolní krajina je nádherná a zahrnuje údolí, malé kopce, louky a lesy. Je zde také několik značených stezek, které nabízejí úchvatné výhledy na celé jezero. Nejoblíbenější je trasa, která vede kolem celého jezera – je dlouhá asi 17 kilometrů, ale pokud si ji předem naplánujete, dá se zvládnout za jeden den.

Vodní aktivity jsou bohaté

Pokud patříte spíše k vodním nadšencům, pak vás jistě potěší, že i na Otmuchovském jezeře se nabízí spousta vodních aktivit! Návštěvníci si mohou pronajmout loďky nebo kajaky a prozkoumat jezero a jeho okolí, nebo se dokonce zúčastnit plachetnicových regat pořádaných místními kluby. Koupání je zde samozřejmě také povoleno – než se však ponoříte do vody, nezapomeňte se informovat, kde je koupání bezpečné!

Ideální místo pro rodinnou dovolenou

Otmuchovské jezero je ideálním místem pro dovolenou i pro rodiny s malými dětmi – jsou zde vyhrazená místa, kde si děti mohou bezpečně hrát bez větších starostí rodičů. Na břehu jezera se dokonce nacházejí minizoo parky, které jsou skvělým rozptýlením pro nejmenší a zároveň nabízejí několik vzdělávacích příležitostí o divoké přírodě a ochraně přírody. Celkově je to ideální místo pro rodinný výlet!

Otmuchovské jezero nabízí něco pro každého! Ať už hledáte outdoorové aktivity, jako je pěší turistika nebo cyklistika, vodní sporty, jako je jízda na kajaku nebo plachtění, nebo prostě jen klidné místo pro odpočinek s rodinou – toto místo nabízí vše.

2.Jeziorio nyskie (Niská přehrada)

Nyské jezero se nachází na jihu Polska, hned za hranicemi s Českou republikou. Jedná se o uměle vytvořené jezero, které vzniklo v roce 1910 přehrazením řeky Nysa Kłodzka. Od té doby se stalo jednou z nejoblíbenějších rekreačních destinací v jižním Polsku a ideálním místem pro outdoorové aktivity.

Ideální pro vodní sporty

Nyské jezero je vynikající volbou pro milovníky vodních sportů – v okolních městech se nacházejí kluby plachtění a windsurfingu a v okolí jezera je k dispozici spousta půjčoven lodí. Pro ty, kteří se chtějí věnovat klidnějším aktivitám, je zde také několik pláží se zlatavým pískem, kde můžete odpočívat a obdivovat krásné výhledy na okolí.

Fantastické i pro pěší turisty a cyklisty!

Pokud dáváte přednost pobytu na souši, nebudete zklamáni – na břehu jezera je spousta příležitostí k pěší turistice a cyklistice. Stezky se pohybují od snadných procházek až po náročnější treky, takže si můžete vybrat takovou, která vyhovuje vaší fyzické kondici. Kolem jezera vede také oblíbená trasa pro horská kola, která zabere až tři hodiny.

Ochutnejte jedinečná místní jídla

Než se vydáte na cestu, nezapomeňte ochutnat místní pokrmy v některé z mnoha restaurací ve městě. Díky své jedinečné poloze čerpá jezero Nysa vlivy z polské i české kuchyně – nezapomeňte proto ochutnat některé z tradičních jídel, jako je červené boršč, uzený kapr a krupniok (tradiční polská klobása).

Jezero Nysa je ideálním místem pro venkovní aktivity a odpočinek – tak proč se nepřijet přesvědčit na vlastní oči? Ať už hledáte dobrodružství, nebo jen pohodovou dovolenou, určitě splní všechny vaše požadavky!

3. Vodní nádrž Włocławek

Vodní nádrž Wloclawek je jedno z nejkrásnějších jezer v Polsku, které se nachází v severní a centrální části země. Vznikla v roce 1933 přehrazením dvou menších řek, čímž vznikla tato malebná vodní plocha, jak ji známe dnes. Ať už se sem vydáte na jednodenní výlet, nebo na týdenní dovolenou, najdete zde spousta aktivit, které si můžete užít.

Pokud patříte mezi milovníky vodních sportů, najdete na vodní nádrži Wloclawek spoustu možností, jak se zabavit. Ať už se jedná o plachtění, windsurfing nebo jízdu na kajaku – v okolí jezera je spousta firem, které nabízejí půjčovny lodí a v případě potřeby i výuku. Během pobytu zde můžete také prozkoumat množství malých ostrůvků – na některé z nich se dostanete pěšky nebo si můžete pronajmout malý motorový člun.

Prozkoumejte úchvatnou přírodu v okolí polského jezera, kousek od hranic Čr

Kromě toho, že je jezero Wloclawek skvělým místem pro vodní sporty, je také ideálním cílem pro ty, kteří si chtějí jen odpočinout a prozkoumat okolí. Jsou zde stezky vhodné jak pro pěší turisté a cyklisté, kteří se mohou kochat nádherným výhledem na jezero a pozorovat divokou zvěř, jako jsou jeleni, lišky a divoká prasata. Pokud se chcete dostat ještě blíže k přírodě, v okolí jezera se nachází také několik kempů, které nabízejí vynikající zázemí pro kempování i glamping.

Jezero Wloclawek je ideálním místem pro rodinnou dovolenou – nabízí spoustu aktivit pro všechny věkové kategorie. Od plavby na lodičkách a rybaření až po objevování naučných stezek nebo jen odpočinek na jedné z mnoha písečných pláží – na tomto místě si každý najde to své! Tak ho přijeďte prozkoumat – zaručujeme vám, že nebudete zklamaní.

4.Jezero Śniardwy

Pokud nevíte kde u hranic se v polsku vykoupat, tak právě Jezero Śniardwy je tou pravou volbou! Jezero Śniardwy se nachází v Mazursku, regionu na severovýchodě Polska. Je to největší jezero v Polsku s rozlohou 117 km2 a maximální hloubkou 18 metrů. Jezero je obklopeno lesy, loukami a poli a je kolem něj rozeseto několik ostrovů. Díky křišťálově čisté vodě je jezero Śniardwy ideální pro koupání a plavbu na loďkách, zatímco jeho nedotčené břehy nabízejí spoustu příležitostí k rybaření, jízdě na kajaku a plachtění. V okolí je také spousta kempů, kde si můžete postavit stan nebo si na několik dní pronajmout chatku.

V jezeře žije řada volně žijících živočichů včetně bobrů, vyder a stovek druhů ptáků. Okolí jezera nabízí také spoustu příležitostí pro pěší turistiku a cykloturistiku – několik stezek vede ke skrytým zátokám a půvabným vesnicím. Až skončíte s poznáváním přírody, proč si neodpočinout na jedné z mnoha písečných pláží nebo se nezaplavat v osvěžující vodě?

Jezero Śniardwy je ideálním cílem pro milovníky přírody i dobrodruhy. Ať už chcete odpočívat na pláži, nebo prozkoumávat jeho skryté skvosty, každý si zde najde něco pro sebe! Přijeďte si tedy užít toto krásné polské jezero – nebudete litovat!

5.Velká Mazurská jezera v Polsku kousek od Českých Hranic

Velká Mazurská jezera tvoří více než 2 000 vzájemně propojených jezer rozkládajících se na ploše přes 10 000 km2 v severovýchodním Polsku nedaleko České republiky. Tyto přírodní zázraky jsou domovem mnoha druhů ptáků a ryb i některých vzácných druhů rostlin. Jiskřivě modrá voda je ideální pro koupání a vodácké aktivity, jako je jízda na kánoi nebo kajaku. Můžete se také vydat na výlet lodí s průvodcem kolem jezera nebo se vydat na pěší túru okolními lesy po jedné z mnoha naučných stezek.

Často Kladené Otázky

Závěr

Jezero Śniardwy i Velká Mazurská jezera nabízejí nezapomenutelné zážitky bez ohledu na to, jakou aktivitu vyhledáváte – od koupání a plavby na loďce až po pozorování ptáků a rybaření – obě jezera, jak Śniardwy, tak Velká Mazurská jezera, mají co nabídnout každému cestovateli, který je navštíví! Ať už hledáte dobrodružství nebo odpočinek, tato dvě úžasná jezera vám rozhodně vyrazí dech!

Tak proč si nesbalit kufry a nevyrazit toto léto za hranice – zaručujeme vám, že nebudete litovat! A nezapomeňte během pobytu využít všech možností, které jižní Polsko nabízí!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via