Co znamená Cringe? Průvodce oblíbenou frází

Co znamená Cringe? Průvodce oblíbenou frází

Slyšeli jste někdy ve svém okolí říkat: „Proboha, co to je? To je cringe“? Je pravděpodobné, že pokud jste tuto frázi viděli nebo slyšeli použít v konverzaci, jde o výraz, který neznáte. Proto jsme tu dnes my; abychom vám vysvětlili, co tato oblíbená fráze znamená, a uvedli příklad jejího použití. Pojďme se na něj podívat!

Vít jaký je přesný význam slova Cringe?

Ve své nejzákladnější definici je „cringe“ sloveso, které lze definovat jako mimovolnou reakci na něco trapného nebo nepříjemného. Obvykle zahrnuje pokrčení obličeje a sklopení těla směrem od zdroje rozpaků nebo nepohodlí. Obecně řečeno, když někdo o něčem řekne, že je to „cringe“, myslí tím, že je to trapné nebo nepříjemné. Může se také použít jako přídavné jméno k označení něčeho nepříjemného.

Kdy tento termín používáme?

Výraz „cringe“ lze použít ve více kontextech, ale obecně platí, že když někdo považuje chování jiné osoby za nepříjemné nebo trapné, použije slovo „cringe“ Pokud například někdo zveřejní na internetu fotografii, která mu připadá trapná, a pak dostane od svých přátel komentář, v němž ji označí slovem „cringe“, znamená to, že se kvůli této fotografii cítil trapně nebo nepříjemně. Lze jej použít také na videa, rozhovory, vtipy atd., pokud někomu připadají na jeho vkus příliš trapné.

Příklad výrazu Cringe

Uveďme si příklad cringe v praxi – představte si, že se díváte na video z doby, kdy vám bylo třináct let. Natočili jste ho s ostatními třináctiletými kamarády, když jste šli ven a na kameru vyjadřovali svůj pohled na svět. Nyní se přesuňme o deset let později; když se k záznamu vrátíte nyní, místo abyste s láskou vzpomínali na své třináctileté myšlenky, cítili nostalgii a říkali si: „To jsem byl ale frajer!“, je pravděpodobnější, že se vám trochu zvrásní nos (nedobrovolná reakce) a pomyslíte si: „To je tak cringe!“ To by naznačovalo, že buď se ve videu stalo něco, co v nás vyvolalo pocit trapnosti nebo nepříjemnosti ohledně našeho minulého já.

Další možné použití tohoto výrazu

Zažili jste někdy pocit, že se vám chce od něčeho odejít? Je to tak nepříjemný pocit a někdy jeho příčina není tak zřejmá. Ve skutečnosti se stal na internetu tak běžným, že pro tento typ obsahu dokonce existuje název – „cringe“. Tento termín se obecně vztahuje na videa na platformách, jako je YouTube, i když se dva lidé neshodnou, kde přesně leží hranice mezi cringe a zábavou. Určitě existují tvůrci, kteří se specializují na obsah založený na cringe, a je logické, že to přitahuje své specifické publikum. Dokonce i sloveso „cringe“ si uživatelé internetu osvojili, když chtějí vyjádřit, jak se cítí trapně nebo znechuceně.

Mohlo by vás zajímat: Jaký význam má slovo crush?

Často Kladené Otázky

Závěr

Závěrem: „cringe“ je dnes oblíbená fráze, která označuje nedobrovolnou reakci na pocit trapnosti nebo nepříjemnosti. Ať už mluvíme o fotografiích zveřejněných na internetu, videích z naší minulosti, rozhovorech s přáteli – pokud se nám při pouhém pomyšlení na to svírá žaludek, pravděpodobně to považujeme za „cringe“ Doufáme, že tento článek pomohl vnést trochu světla do tohoto tématu pro ty, kteří s ním možná dosud nebyli obeznámeni!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend