Jak Jaromír Soukup Příšel K Pěnězům? Historie Zbohatnutí a Majetku!

Jak Jaromír Soukup Příšel K Pěnězům? Historie Zbohatnutí a Majetku!

Mnoho lidí ví, kdo je Jaromír Soukup. Je to český miliardář a podnikatel, který se stal jedním z nejbohatších lidí ve střední Evropě.

Patří k nejštědřejším lidem v Česku – jako majitel televize Barrandov a mediální společnosti Empresa Media se dostal na stejný vrchol svého úspěchu. Jeho obrovské finanční prostředky mu umožnily žít určitý luxusní životní styl, na který mnozí lidé jen tiše vzpomínají. Ti, kteří dobře znají celou jeho historku, si ale dobře vědomi, že spousta soukromých obchodů, které ho dostaly až na jeho současnou pozici, možná doslova neshonilo pracovním morálce a mohlo by se ani blízko netoulat k legalitě. Jak řekla jedna z nejznámějších postav: „Když člověk chce dosáhnout úspěchu, musí splnit otázku: Proč by to mělo být pro tebe?‘.

Jak ale ke svým penězům vlastně přišel? Pojďme prozkoumat příběh, jak Jaromír Soukup ke svým penězům přišel a proč je dodnes tak úspěšný. 

Kdo je Jaromír Soukup?

Jaromír Soukup je neuvěřitelně úspěšný český podnikatel, miliardář, mediální magnát a moderátor. Po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze v roce 1993 se odklonil od právnické práce a založil vlastní mediální agenturu Médea. V roce 2000 založil vydavatelství Empresa Media. Nejvíce je však známý tím, že v roce 2012 převzal televizi Barrandov a stal se jejím generálním ředitelem. Kromě řízení stanice působí Jaromír Soukup také jako moderátor různých pořadů na Barrandově. Mezi ně patří mimo jiné Duel Jaromíra Soukupa a Týden podle Jaromíra Soukupa.

Jak tedy přišel ke svému jmění a neuvěřitelnému majetku?

Raná léta a podnikatelské záměry 

Jaromír Soukup se narodil v roce 1954 v Praze v Československu (dnes Česká republika). Před zahájením podnikatelské kariéry studoval na Univerzitě Karlově a v 80. letech 20. století spolupracoval s řadou firem. V roce 1989 založil společnost CME (Central European Media Enterprises) a právě tato společnost mu přinesla úspěch. CME je nyní přední mediální zábavní společností působící v Evropě i mimo ni, která má ve svém portfoliu kabelové kanály, rozhlasové stanice, knihovny obsahu a produkční zařízení.  

IPO, díky kterému zbohatl 

V roce 2005 uvedl CME na burzu v rámci primární nabídky akcií (IPO) na burze NASDAQ. Díky tomu získal přístup k většímu kapitálu pro účely expanze a také zbohatl – jen na IPO osobně vydělal 500 milionů dolarů! Tyto peníze použil k investicím do dalších podniků, jako je například TV Nova International – jedna z nejpopulárnějších evropských televizních sítí – kterou získal v roce 2010 za 110 milionů dolarů. 

Diverzifikace jeho portfolia 

Kromě svých mediálních zájmů investoval Jaromír Soukup velké prostředky do nemovitostí v tuzemsku i v zahraničí. Diverzifikoval také investice do technologií prostřednictvím fondů rizikového kapitálu provozovaných jeho společností CME Ventures. Mezi tyto investice patří společnosti, jako je český start-up Socialbakers, který v roce 2018 prodal za 250 milionů dolarů.

Momentální podnikatelské záměry

Jaromír Soukup je miliardář se ziskovou investicí do několika firem, které se zapojily do svého obchodního portfolia. Je majitelem televizní stanice TV Barrandov a moderuje dvě talk show.

V současnosti provozuje vlastní producentskou firmu s tisíci událostmi, koncerty a projekty každoročně. Jeho úspěchy jsou oceněny řadou cen, například ruskou Orden Trhu Slobody a českou cenou Anděl. Jaromírova schopnost přijmout rizikovější obchody s vysokými dotacemi se stala jedinečnm impulsem jeho finanční stability a prosperity.

Zatímco je všeobecně známo, že jistá osoba disponuje značným majetkem, už se tolik nemluví o tom, že využila své vlastní společnosti k převodu nejméně 100 milionů korun na obskurní korporaci v daňovém ráji na Panenských ostrovech. Tento účet zůstává navzdory různým pokusům o jeho nalezení z velké části nedohledatelný. Ačkoli toto schéma může být nezákonné, v současné době není jasné, zda byly porušeny nějaké zákony a zda tato osoba bude čelit nějakým postihům.

Často Kladené Otázky

Závěr

Příběh úspěchu Jaromíra Soukupa je inspirativní; ukazuje, že s tvrdou prací a odhodláním může každý dosáhnout svých cílů! Jeho přístup k podnikání byl zaměřen na růst prostřednictvím akvizic a strategických investic v odvětvích, jako jsou média, technologie a nemovitosti. Dnes je Jaromír Soukup jedním z nejbohatších mužů střední Evropy díky svému bystrému obchodnímu duchu a vhledu do ziskových příležitostí. Skutečně ukazuje, co je možné, pokud jste ochotni tvrdě pracovat na svých snech!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via