Kolik Písku Je Potřeba Do Filtrace Bazénu?

Kolik Písku Je Potřeba Do Filtrace Bazénu?

Je jedno, jestli jste úplně nový majitel bazénu nebo zkušený veterán, určení množství písku pro filtraci vašeho bazénu je důležitým krokem k udržení jeho čistoty a zdraví. Znalost správného množství písku, které je třeba použít, zajistí hladký a efektivní chod vaší bazénové filtrace. Pojďme se tedy ponořit do základů bazénové pískové filtrace a zjistit, kolik písku pro svůj bazén potřebujete. 

Jak fungují bazénové filtrace

Než se dostaneme ke konkrétním informacím o tom, kolik písku potřebujete pro bazénovou filtraci, podívejme se na to, jak tyto filtrace fungují. Bazénové filtry jsou určeny k odstraňování nečistot, úlomků a dalších částic z vody, aby byla čistá a bezpečná pro plavce. Filtr se skládá z několika částí včetně čerpadla, filtrační nádrže, přetlakového ventilu a ventilů pro zpětné proplachování. Uvnitř filtrační nádrže se nachází písek – speciální typ hrubozrnného oxidu křemičitého určený speciálně pro bazény. 

To pomáhá udržovat zdravé prostředí pro koupání tím, že zaručuje čistou vodu bez bakterií. Písková filtrace obecně vyžaduje minimální údržbu a nabízí cenově výhodné řešení pro dlouhodobé udržení čisté vody v bazénu, ve které se lze bezpečně koupat.

  1. V závislosti na požadovaném výsledku může mít typ filtračního média zásadní význam. Například křemičitý písek má velikost částic od 0,6 do 1,2 mm a dodává se v balení po 25 kg; je chválen pro svou trvanlivost, která trvá až 5 až 6 let s minimálními nároky na údržbu.
  2. Filtrační sklo, obsahuje částice v rozmezí 0,5 -1 nebo 1-2 mm a disponuje delší trvanlivostí kolem 5 – 6 let, pokud je správně skladováno.
  3. Částice zeolitu mají různou hmotnost, přesto zůstávají bezpečné až 8 let bez jakýchkoli problémů s údržbou.

Bez ohledu na to, jaký typ filtračního média se používá, všechny mají za cíl dosáhnout stejného konečného výsledku; čistoty, průzračnosti a bezpečnosti našeho vzácného vodního zdroje.

Výpočet objemu písku

Množství písku, které potřebujete pro svůj bazén, závisí na několika faktorech, včetně velikosti bazénu, typu instalovaného filtračního systému a dokonce i na místních předpisech týkajících se hygieny vody. Obecně však platí, že většina bazénů standardní velikosti potřebuje k zajištění správné filtrace přibližně 300 liber (136 kg) písku. To by mělo stačit na naplnění přibližně ½ standardního pytle o hmotnosti 18 kg (40 liber).  

Správné používání pískových filtrací

Jakmile máte všechen ten nový písek na místě ve filtračním systému, je důležité se ujistit, že jej používáte správně, abyste dosáhli optimálního výkonu filtru. Začněte tím, že se před zapnutím čerpadla ujistíte, že v nádrži neuvízly žádné nečistoty nebo chuchvalce. To lze provést ručním vyčištěním případných nečistot nebo zbytků nebo pomocí speciálního nástroje zvaného „čistič filtru“, který je určen speciálně pro tento účel. Jakmile je vše čisté, zapněte čerpadlo a nastavte jej, dokud nedosáhne optimální úrovně výkonu podle pokynů výrobce. 

Jaké je správné množství filtračního média?

Filtrace je důležitou součástí každého vodního systému a výběr správných filtračních médií je důležitým faktorem pro zajištění účinné a efektivní filtrace. Před jeho použitím je však třeba zvážit, kolik médií do filtrační nádoby vložit. Množství bude záviset na velikosti nádoby a typu použitého filtračního média. Podle pokynů výrobce můžete určit, kolik média je třeba přidat, a to jak při objemovém, tak při hmotnostním měření. Tím zajistíte, že váš filtrační systém bude pracovat na optimální úrovni.

Závěr

V případě, že je čerpadlo v provozu, je třeba provést jeho údržbu.

Nikdo nechce, aby byl jeho bazén plný špíny a nečistot, takže zajištění dostatečného množství písku ve filtru je důležitou součástí udržování jeho čistoty a bezpečnosti pro plavce! Pochopením, kolik písku používat, a správnou údržbou filtračního systému podle pokynů výrobce zajistíte, že váš bazén zůstane křišťálově čistý po celé léto! Proto nezapomeňte – až přijde čas vyměnit nebo přidat další písek do filtračního systému vašeho bazénu – ujistěte se, že ho máte dostatek!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend