Jak Nakreslit Dinosaura: Jednoduchý Návod Pro Začátečníky

Jak Nakreslit Dinosaura: Jednoduchý Návod Pro Začátečníky

Pokud jste někdy chtěli nakreslit dinosaura, ale nevíte, kde začít, pak je tento návod určen právě vám! V tomto blogovém příspěvku vás krok za krokem provedeme procesem kreslení dinosaura tužkou. Ať už jste zkušený umělec, nebo někdo, kdo od mateřské školy nic nekreslil, díky našim jednoduchým návodům si každý snadno vytvoří vlastní kresbu dinosaura tužkou. Začněme!

1. Začněte s kreslením obrysu dinosaura

Začněte tím, že si načrtnete základní tvar svého dinosaura. Nemusí být dokonalý, jen se snažte na papír dostat obecný tvar a proporce. Pokud chcete, můžete použít pravítko, ale je to příležitost použít i vlastní úsudek a kreativitu.

Pečlivě namalujte hlavu dinosaura, přičemž tvar zůstává kruhový. Poté nakreslete tělo a následně nohy a chodidla.

2. Přidejte detaily dinosaura

Odtud začněte přidávat detaily, jako jsou oči, drápy, bodliny a další prvky, díky kterým bude váš dinosaurus vypadat realističtěji. Věnujte zde nějaký čas a opravdu se zamyslete nad tím, z jakých částí se dinosaurus skládá; v případě potřeby prostudujte obrázky na internetu nebo se podívejte do knih či jiných zdrojů. Nezapomeňte na ocas – je důležitou součástí každé dobré kresby dinosaura!

3. Vystínujte detaily

Po přidání všech požadovaných detailů je čas kresbu dokončit stínováním různých oblastí tahy tužkou různé délky a tloušťky. Tím dodáte kresbě hloubku a texturu, díky které bude vypadat realističtěji než pouhé obrysy. Nezapomeňte zpočátku kreslit lehce; tmavé linky mohou snadno způsobit, že vaše kresba bude vypadat příliš těžce nebo nepřehledně, pokud to přeženete!

Nejčastější chyby při malování dinosaurů

Sestavil seznam 8 nejčastějších chyb při kreslení dinosaurů tužkou, mezi které patří:

  1. nezačínat s obrysem dinosaura
  2. zapomenout přidat oči, drápy a další detaily
  3. příliš stínovat nebo používat tmavé čáry pro stínování místo světlých tahů
  4. nenechávat mezi prvky dostatek bílého místa
  5. ignorovat měřítko nebo proporce při kreslení
  6. nepřidat kontrast mezi různými částmi těla
  7. Dále přehlížení velikosti/umístění ocasu a detailů textury, zanedbávání stínů a světel, které by v díle zvýraznily více rozměrů apřehnaná aktivita některých oblastí při nedostatečné aktivitě jiných.

Nakreslit realistického dinosaura tužkou se může zdát jako děsivý úkol, ale nemusí to tak být! Se správnými kroky a pokyny může každý vytvořit vlastní krásnou kresbu dinosaura. Doufáme, že vám tento návod pomohl začít s vytvářením úžasných kreseb dinosaurů!

Mohlo by vás zajímat: Návod Jak namalovat Kočku!

Závěr

Tady máte návod krok za krokem, jak nakreslit dinosaura tužkou! Doufáme, že vám tyto tipy pomohly inspirovat se k vlastnímu tvůrčímu dílu. S praxí a trpělivostí může každý vytvořit úžasné kresby pouze pomocí tužky a papíru – nebojte se tedy experimentovat s různými technikami, dokud nenajdete něco, co vám bude nejlépe vyhovovat!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via