Jak Nakreslit Dýni: Jednoduchý Návod I Pro Halloweenskou Dýni!

Jak Nakreslit Dýni: Jednoduchý Návod I Pro Halloweenskou Dýni!

Dýně jsou oblíbeným podzimním ovocem a díky své výrazné oranžové barvě jsou ideální pro vytvoření ikonické lucerny. Pokud s kreslením začínáte a vždy jste se chtěli naučit kreslit dýně, je tento návod určen právě vám! Poskytneme vám podrobný návod, jak nakreslit dýni v pouhých 6 jednoduchých krocích. Tak si vezměte tužky, pastelky nebo fixy a pojďme začít!

1. Začněte s malováním stonku dýně

Začněte nakreslením stonku dýně. Mělo by jít o oválný tvar, který začíná v horní části dýně a obloukovitě se táhne směrem ven. Ujistěte se, že jste si nechali dostatek místa pro hlavní tělo dýně – nemělo by na papíře zabírat příliš mnoho místa.

2. Přidejte spodní polovinu dýně

Nyní nakreslete obloukovou čáru od jedné strany stonku dolů, abyste vytvořili spodní polovinu dýně. Vytvoříte tak hrubý obrys, který bude vypadat jako půlkruh nebo oválný tvar s prodlouženým stonkem v horní části. Dbejte na to, aby byla čára hladká a rovnoměrná, aby po dokončení vypadala jako jedna souvislá linie.

3. Vytvořte linie pro žebra dýně

Dále přidejte čáry napříč tvarem dýně, abyste na jejím povrchu vytvořili žebra nebo hřebeny. Zkuste použít šikmé čáry, které začínají na obou stranách stonku a směrem dolů k dolní polovině tvaru se zakřivují směrem ven. Dbejte na to, aby mezi jednotlivými žebry byla určitá vzdálenost, aby po dokončení nevypadala příliš namačkaná na sebe.

4. Přidejte detaily na obličej a stonek dýně

Nyní můžeme začít přidávat detaily na náš výkres dýně! Začněte s jejím obličejem, a to přidáním očí, nosu a případně tvarů úst. Poté přidejte texturu stonku přidáním několika malých čar podél jeho délky, abyste přidali další detaily. V případě potřeby můžete také nakreslit malé zakřivené čáry kolem každého žebra, abyste získali větší hloubku a texturu.

5. Vybarvěte kresbu

Nyní přichází zábavná část – vybarvení kresby! Pro tělo dýně si vyberte jasně oranžovou nebo žlutou barvu, pro stonek zelenou a pak si vyberte libovolné barvy pro tvary obličeje, pokud je to žádoucí (myslete na černé oči, bílé zuby atd.). Nebo je můžete nechat prázdné, pokud si to přejete!

6. Vymažte všechny nežádoucí čáry

Nakonec vymažte všechny nežádoucí čáry nebo značky navíc, aby vám zůstaly jen čistě vypadající dýně připravené k předvedení!    

5 kreativních způsobů, jak vytvořit jedinečnou kresbu dýně

Každý rok, když přijde podzimní období, je čas být kreativní a vytvořit dýňovou kresbu. Ať už chcete nakreslit strašidelnou dýni s halloweenskou tématikou, nebo jen vytvořit něco zábavného a slavnostního, zde jsou čtyři jedinečné způsoby, jak posunout svou kresbu dýně na vyšší úroveň!

Kreslení: Nakreslete celou scénu

Pokud se rozhodnete pro kresbu dýně s halloweenskou tématikou, můžete ji ještě strašidelněji ztvárnit přidáním dalších prvků. Můžete vytvořit pozadí s netopýry, kostlivci nebo jinými dekoracemi, které vás napadnou. Pokud dáváte přednost něčemu podzimnějšímu, můžete do pozadí přidat listy nebo třeba lesní zvířata!

Odstranění částí dýně

Proč nezkusit místo kreslení celé dýně odstranit její části? Můžete tak vytvořit zajímavé tvary a textury, které dodají vašemu dílu charakter. Zkuste například přidat velký plátek z dýně, abychom viděli vnitřnosti a semínka uvnitř. Nebo třeba použijte techniky stínování, jako je křížkování a protahování, abyste naznačili, kde byla část stonku odstraněna!

Pohrajte si s barvami

Barva je klíčová, pokud jde o vytvoření poutavé ilustrace. Pokud chcete pro svou kresbu dýně něco jasného a veselého, proč neexperimentovat se zářivými barvami, jako je žlutá a oranžová? Nebo pokud byste raději něco decentního a tlumeného, pak zvolte zemité tóny, jako je hnědá a zelená. Když si pohrajete s kombinacemi barev a odstínů, určitě vytvoříte něco jedinečného!

Přidejte trochu textury

Vytvořte ve svém díle texturu pomocí různých nástrojů, jako jsou fixy nebo pastely. Můžete také použít různé techniky, jako je šrafování nebo křížkování – to je situace, kdy je více čar nakresleno blízko sebe, což na stránce vytváří hloubku a texturu. To pomůže ilustraci oživit – zkuste přidat texturu do stonku nebo vnitřku dýně, abyste získali více detailů!

Inspirujte se kreslenými halloweenskými dýněmi

Inspirovat se můžete také kreslenými postavičkami nebo filmy. Podívejte se na dýně, které byly použity ve filmech, jako je například Velká dýně Charlie Brown – to vám pomůže nakreslit něco opravdu jedinečného a poutavého! Případně se můžete inspirovat svou oblíbenou kreslenou postavičkou z Halloweenu a pokusit se napodobit její kresbu dýně.

Kreslení dýní je vždycky zábava, ale když se s těmito kreativními tipy posunete o úroveň výš, bude ještě výjimečnější. Nebojte se experimentovat – hrajte si s kombinacemi barev a textur, dokud nenajdete to, co nejlépe vyhovuje vašemu vlastnímu uměleckému stylu! A hlavně – bavte se! Ať už se rozhodnete pro tradiční tvář jack o‘ lantern, nebo pro něco zcela jedinečného – popusťte uzdu své fantazii! Hodně štěstí!

Mohlo by vás zajímat: Jak namalovat opici

Závěr

Kreslení dýní nemusí být těžké – stačí dodržovat těchto 6 jednoduchých kroků a brzy budete schopni nakreslit vždy perfektní dýně! Nezapomeňte cvičit, dokud se to nestane vaší druhou přirozeností, a pak ohromte všechny své přátele svou novou dovedností! S tímto návodem v ruce zvládne nakreslit dýni každý, aniž by se zapotil – užijte si to! Cílová skupina: Děti ve věku 8+, které milují výtvarné projekty, a dospělí, kteří chtějí snadné výtvarné projekty pro podzimní/halloweenské dekorace/dárkové účely: Začínající umělci, umělečtí koníčci a všichni, kdo se chtějí naučit kreslit dýně. Klíčová slova: Kreslení dýní, návod na kreslení dýní, jak nakreslit dýni.

Tip navíc: Pokud chcete, aby dýně vypadala ještě realističtěji, zkuste do kresby přidat stínování a světlé tóny – pomůže to obrázku ožít! Bavte se a nebojte se experimentovat!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.