Jak Nakreslit Rybu: Jednoduchý Návod Pro Začátečníky!

Jak Nakreslit Rybu: Jednoduchý Návod Pro Začátečníky!

Kreslení ryb může být skvělou aktivitou pro dospělé i děti. Obecně lze říci, že tvar ryby je rozpoznatelně podobný podlouhlému oválu, který může obsahovat různé vzory a barvy. Při kreslení tohoto vodního tvora je třeba začít tvarem jeho těla a teprve poté načrtnout mírně zakřivené linie ploutví. Nakonec lze v případě potřeby přidat detaily, jako jsou oči a další rysy obličeje, a tím návrh personalizovat. Společným kreslením ryby na papír se může výrazně zlepšit porozumění této bytosti i jejímu životnímu prostředí.

Jak nakreslit kosatku krok za krokem

Pomocí několika jednoduchých kroků se můžete naučit nakreslit vlastní kosatku a přivést tyto majestátní tvory k životu!

1. Začněte se základním tvarem

Prvním krokem při kreslení kosatky je vytvoření jejího základního tvaru. Pro tento krok je užitečné lehce načrtnout tužkou, abyste mohli případné chyby snadno vymazat. Začněte nakreslením dvou zakřivených čar, které se v horní části spojí a vytvoří bod.

Tím vznikne zaoblený hřbet velryby. Poté nakreslete další dvě čáry, které se zakřiví směrem dolů a setkají se ve spodní části kresby, čímž vznikne ocasní ploutev.

Dále nakreslete dvě rovné čáry na obou stranách výkresu, které vytvoří prsní ploutve. Nakonec nakreslete dva kruhy poblíž hlavy kosatky jako oči.

2. Přidejte detaily

Nyní, když máte nakreslený základní tvar, můžete začít přidávat detaily, abyste rybu kosatku více definovali. Začněte ztmavením všech předběžných čar tužkou, aby lépe vynikly na pozadí. Poté přidejte velrybě na těle trochu textury tím, že nakreslíte malé zakřivené čáry podél hřbetu a boků. Můžete také přidat malé vlnovky kolem ploutví, abyste získali další detaily. Nakonec přidejte několik stínů kolem oblastí, jako jsou oči a ústa, pomocí techniky křížového šrafování, abyste získali další rozměr.

3. Vybarvěte kosatku

Jakmile dokončíte přidávání detailů do kresby kosatky, je čas ji vybarvit! Kosatky mají výrazné černobílé zbarvení s šedými akcenty podél hřbetní ploutve a v oblasti hřbetu. Začněte vyplněním všech bílých ploch na velrybě bílými barevnými tužkami nebo pery a teprve poté přejděte k tmavším odstínům, jako je černá a šedá. Na závěr přidejte další prvky, například světle modré akcenty kolem očí a v oblasti úst, pokud chcete!     

Kreslení kosatek je snadné, když víte, jak na to! Stačí pár jednoduchých kroků a budete na dobré cestě k vytvoření krásných kreseb těchto majestátních tvorů, které ohromí všechny, kdo je uvidí!

Mohlo by vás zajímat: Jak Nakreslit Netopýra

Nakreslete rybu bojovníka

Chtěli jste se někdy naučit kreslit rybu bojovnici? Ve skutečnosti je to jednodušší, než to vypadá! Potřebuješ jen tužku, papír a trochu trpělivosti. V tomto blogovém příspěvku vám ukážu kroky potřebné k tomu, abyste si doma nakreslili vlastní rybu bojovnici. Tak se chopte svého vybavení a začněte kreslit! Začněme.

Prvním krokem je nakreslení kostry ryby

Začněte nakreslením oválného tvaru těla a poté přidejte dvě zakřivené čáry pro ocas. Dále nakreslete další dvě zakřivené čáry, které se navzájem kříží, pro ploutve. Dbejte na to, aby byly čáry pěkně světlé, aby je bylo možné později v případě potřeby vymazat. Nyní máte základní obrys své ryby bojovnice!

Druhým krokem je přidání detailů na tělo ryby

K tomu patří oči, šupiny a žábry. Pro oči nakreslete dvě malá kolečka po obou stranách hlavy a vyplňte je černým nebo šedým stínováním. Pro šupiny nakreslete malé překrývající se obloučky podél těla, počínaje hlavou a směrem k ocasu. Nakonec nakreslete malé čáry ve tvaru písmene V na obou stranách těla poblíž hlavy.

Třetím krokem je dodat rybě bojovnici osobitost

Za tímto účelem nakreslete podél jejího hřbetu několik výrazných čar pro brnění nebo ostny (podle vašeho výběru!) – díky tomu bude vypadat jako ryba bojovnice! Pak kresbu dokončete přidáním barev pomocí fixů nebo barevných tužek – nezapomeňte použít barvy, které se vzájemně odlišují, aby vaše výsledná kresba opravdu vynikla!

Gratulujeme! Právě jste nakreslili rybu bojovnici pomocí jednoduchých kroků.

Naučte se malovat mořské ryby v 5 jednoduchých krocích!

Kdo by neměl rád rozkošné mořské ryby? Od majestátního žraloka velrybího až po pestrobarevné klauny – mořští živočichové patří k těm nejkrásnějším. Pokud jste se vždycky chtěli naučit kreslit ryby, ale nebyli jste si jisti, kde začít, poradíme vám, jak na to. Zde je návod, jak nakreslit mořskou rybu v 5 jednoduchých krocích!

Krok 1

Začněte tím, že si načrtnete obrys ryby. Začněte hlavou a obkreslete ji až k ocasu. Dbejte na to, aby vaše čáry byly světlé a hladké, abyste je mohli v případě potřeby snadno vymazat.

Krok 2

Nyní je čas dát rybě tělo! Začněte tím, že nakreslíte tři zakřivené čáry podél každé strany jejího těla – ty se později stanou jejími šupinami. Poté nakreslete dvě zakřivené čáry po stranách její hlavy, které budou sloužit jako žábry. K jednomu konci hlavy přidejte oko a na oba konce přidejte ploutve – dva páry vpředu a jeden pár vzadu.

Krok 3

Jsme téměř hotovi! Než přejdete ke kroku 4, vymažte z kresby všechny nepotřebné čáry nebo zatoulané značky.

Krok 4

Je čas přidat barvy! Použijte pastelky nebo barevné tužky, abyste rybám vdechli život – v tomto kroku můžete být kreativní! Pokud chcete, můžete také použít bílou barvu nebo křídu, abyste na své kresbě vytvořili zvýraznění, například odlesky v očích nebo podél břicha.

Krok 5

Dokončete své mistrovské dílo přidáním některých detailů, jako jsou šupiny nebo pruhy, pomocí tmavších barev nebo dokonce černých inkoustových per. Pro větší efekt můžete kolem něj přidat také mořské řasy nebo jiné mořské tvory! Až budete hotovi, postavte se a obdivujte svůj výtvor – gratulujeme, právě jste se naučili kreslit mořskou rybu!

Kreslení může být na začátku děsivé, ale s praxí a trpělivostí ho zvládne každý!

Jak nakreslit rybu vodovkami

Chtěli jste si někdy vyzkoušet malování akvarelovými barvami? Je to mnohem jednodušší, než se zdá! V tomto blogovém příspěvku se budeme zabývat tím, jak nakreslit rybu pomocí akvarelových barev. Jakmile to zvládnete, budete schopni namalovat krásné podvodní scény během chvilky.

Než začnete

Než začnete malovat, budete potřebovat několik věcí: papír (nejlépe akvarelový), akvarelové barvy, štětce různých velikostí a trochu vody. Všechny tyto věci najdete v každém obchodě s výtvarnými potřebami nebo na internetu. Jakmile budete mít vše shromážděno, pusťte se do toho!

Krok 1: Skicování obrysu

Prvním krokem je načrtnout obrys ryby na papír. Použijte měkkou tužku a lehké tahy, aby po dokončení malby nebyla vidět. Dbejte na to, aby linie byly hladké a zakřivené, aby ryba po dokončení vypadala přirozeně a realisticky.

Krok 2: Přidání barev

Nyní je čas přidat barvy! Začněte tím, že štětec navlhčíte vodou a poté jej namočíte do jedné z barev. Začněte nejprve se světlejšími barvami a pak postupně přejděte k tmavším barvám, jako je modrá a zelená, jak budete vyplňovat konkrétní oblasti ryby, jako jsou její ploutve nebo oči. V případě potřeby použijte malý štětec na detailní oblasti, jako jsou šupiny nebo žábry.

Krok 3: Závěrečné úpravy

Chcete-li malbu dokončit, přidejte stínování kolem určitých oblastí ryby, jako jsou ploutve nebo ocas. Můžete také použít různé odstíny barev k vytvoření světelných bodů na určitých místech, díky nimž bude ryba vypadat ještě realističtěji. Až budete spokojeni s tím, jak vše vypadá, odložte malbu, aby zcela zaschla, a teprve poté případně přidejte další detaily nebo dotáčky.

Malování akvarelovými barvami je příjemná činnost, kterou se může snadno a rychle naučit každý!

Závěrem

Nezapomeňte se bavit! Kreslení má být příjemné, proto si dělejte přestávky a nezapomeňte, proč jste s kreslením začali. Šťastné kreslení!

Hodně štěstí na cestě za kreslením ryb bojovnic a šťastnou tvorbu! 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend