7 Nejčastějších Poruch Pračky & Jak Je Opravit!

7 Nejčastějších Poruch Pračky & Jak Je Opravit!

Pračka je spotřebič, na který se všichni spoléháme, takže když se porouchá, může to být velká nepříjemnost – zejména pokud si nejste jisti, v čem je problém. Naštěstí je většina závad praček běžná a lze je snadno identifikovat a odstranit. Podívejme se na některé z nejčastějších problémů, se kterými se lidé u svých praček setkávají. 

1.Únik vody 

Jedním z nejčastějších problémů, které lidé se svými pračkami mají, je únik vody. To může být způsobeno různými příčinami, například ucpáním hadice nebo potrubí, uvolněným spojením v přívodním vodovodním potrubí nebo dokonce opotřebovaným těsněním kolem dvířek. Chcete-li zjistit zdroj problému, odpojte pračku od sítě a pečlivě prohlédněte jednotlivé součásti, zda nedochází k úniku vody nebo zda nejsou známky poškození. Pokud vše ostatní selže, možná budete muset zavolat zkušeného technika, aby se na váš spotřebič podíval. 

2.Hlučný provoz 

Dalším častým problémem praček je jejich hlučnost při provozu. To může být způsobeno nevyvážeností náplně uvnitř bubnu (což způsobuje jeho vibrace), nečistotami uvízlými uvnitř bubnu pračky nebo opotřebovanými ložisky či těsněním uvnitř samotné pračky. Opět platí, že pokud nejste schopni problém identifikovat a odstranit sami, pak by bylo nejlepší zavolat odborníka, který má s řešením těchto typů problémů zkušenosti. 

3.Vadný ovládací panel 

Ovládací panel pračky umožňuje volit nastavení pracího cyklu a spouštět/zastavovat operace. Tato součást se bohužel může časem porouchat v důsledku opotřebení nebo jiných faktorů, jako je přepětí v síti nebo poškození vodou. Pokud k tomu dojde, může být nutné vyměnit buď část, nebo celý ovládací panel v závislosti na tom, jak vážné je poškození. Opět platí, že pokud nejste odborníkem na opravy spotřebičů, pak je nejlepší zavolat někoho, kdo má s řešením těchto problémů zkušenosti. 

4.Zastaví se v polovině cyklu

Někdy se pračka zastaví uprostřed cyklu, což může být velmi nepříjemné. Tento problém je obvykle způsoben přehřátím nebo vadnou elektrickou součástí, jako je časovač nebo řídicí deska. Pokud máte podezření, že se jedná o příčinu vašeho problému, pak by bylo nejlepší zavolat odborníka se na spotřebič podívat.

5.Nesprávná hladina vody

Někteří lidé mají problémy s hladinou vody v pračce. To je obvykle způsobeno vadným tlakovým spínačem nebo ventilem a ve většině případů to lze poměrně snadno opravit. Opět platí, že pokud si nejste jisti řešením takových problémů, bylo by nejlepší zavolat zkušeného technika.

6.Nereagují tlačítka

Pokud tlačítka na pračce nereagují, může to být způsobeno vadným kabelovým spojením nebo vadnou řídicí deskou. Pokud je to možné, zkuste se na jednotlivé součásti podívat sami a zjistěte, zda není něco poškozeno. Pokud ne, pak by bylo opět nejlepší zavolat zkušeného technika, aby problém posoudil a opravil.

7.Dveře se neotevírají/zavírají

Někdy se dvířka pračky mohou zaseknout a obtížně se otevírají nebo zavírají. To je obvykle způsobeno opotřebovanou západkou nebo těsněním kolem dvířek a lze to snadno opravit výměnou těchto součástí. Opět platí, že pokud si nejste jisti, jak to udělat sami, pak by bylo nejlepší zavolat odborníka.

Toto jsou jen některé z nejčastějších problémů, se kterými se lidé u svých praček setkávají. Pokud máte nějaké další problémy, které je třeba řešit, pak je vždy nejlepší zavolat na pomoc zkušeného technika. Díky správným znalostem a zkušenostem budou schopni rychle identifikovat a opravit všechny závady, které vaše pračka má, během chvilky!

Celkově lze říci, že ačkoli je s pračkami spojeno mnoho běžných problémů, lze je poměrně snadno identifikovat a opravit. Pokud se setkáte s některým z výše uvedených problémů a nejste si jisti, jak postupovat při jejich opravě sami, pak je vždy vhodné obrátit se na odborníka, který má s opravami spotřebičů zkušenosti. Tímto postupem zajistíte, že vaše pračka bude bez problémů fungovat po mnoho let!

Závěr

Vědět, jak rozpoznat a opravit běžné závady pračky, vám pomůže ušetřit čas a peníze, když se něco pokazí. Věnujte pozornost jakýmkoli podivným zvukům vycházejícím ze spotřebiče a pravidelně kontrolujte známky netěsnosti kolem potrubí a hadic – pokud něco vypadá nepatřičně, pak je možná čas na opravu! Samozřejmě, pokud se necítíte na to, abyste složité opravy řešili sami, pak neváhejte a zavolejte zkušeného technika, který vyřeší jakýkoli problém rychle a efektivně!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.