15 Nejlepších Nuda Pláží V České Republice!

15 Nejlepších Nuda Pláží V České Republice! Poradíme Vám Kam Na Koupání Bez Plavek

Zažijte něco nového a prozkoumejte krásnou přírodu na některé z nejoblíbenějších nudistických pláží v České republice! Od roku 1983, kdy naturismus a nahota přestaly být v této zemi omezovány zákonem, přitahují tato zvláštní místa stále více návštěvníků. Od malebných výhledů po luxusní vybavení – zjistěte, proč tolik lidí rádo navštěvuje nudistické pláže v jednom z evropských klenotů.

15 Nejlepších míst kam vyrazit na koupání bez plavek:

1.Jezero Lhota u Brandýsa nad Labem

U jezera Lhota, které se nachází jen půl hodiny jízdy od Prahy po dálnici na Mladou Boleslav, se nachází velmi oblíbená nudistická pláž. Jezero se může pochlubit vynikající kvalitou vody, zatímco pláže jsou zaplaveny pískem a spoustou borovic, které vytvářejí příjemné stinné plochy. Nudisté se mohou vydat na východ a vyzkoušet si břehy vyhrazené výhradně pro ně, které jsou navíc vybaveny stoly, koupelnami a občerstvením. Aby toho nebylo málo, v okolí je spousta odpadkových košů, takže návštěvníci mohou udržovat prostředí v čistotě. Celkově je jezero Lhota u Brandýsa nad Labem skvělým cílem pro lidi, kteří se chtějí nadýchat čerstvého vzduchu a užít si opalování naháčů.

2.Nuda Pláž u Máchova Jezera u Doks

Návštěvníci Máchova jezera v České republice se určitě nebudou nudit! Tento úžasný úsek písku a mělké vody, známý jako Pláž nudy, nabízí hodiny zábavy a odpočinku. Najdete zde dostatek místa pro příjemné opalování, řadu aktivit včetně plavání, vodních sportů, minigolfu, šlapadel a mnoho dalšího. Navíc je v okolí řada podivuhodných divokých zvířat, která můžete prozkoumat.

Ať už si vyberete klidný koutek pro sebe, nebo se zapojíte do některého z mnoha probíhajících volejbalových a fotbalových turnajů, na Máchově jezeře si určitě každý najde něco pro sebe.

3.Nudapláž Stříbrný rybník, Malšova Lhota u Hradce Králové

Odpočiňte si při osvěžujícím koupání v Nudapláži Stříbrný rybník, který se nachází nedaleko krásného Hradce Králové. Poznejte přírodní krásy Malšovy Lhoty a zároveň využijte prostornost tohoto rybníka a tobogán zdarma. Užijte si volné odpoledne na jeho písečné pláži v soukromí – chráněné zalesněným poloostrovem před opalujícími se i „textiláky“! Pro ty, kteří hledají dobrodružství, proč se nezúčastnit povzbuzujícího okruhu po okolních lesích? To je ideální pro bruslaře, cyklisty nebo pěší turisty, kteří hledají vzrušení uprostřed sousedních přírodních stezek.

4.Kemp U Třpytky

Kemp U Třpytky je ideálním místem pro ty, kteří hledají outdoorové aktivity, klidné prostředí a možnost splynutí s přírodou. Nachází se 5 km severovýchodně od Přelouče a 1 km od Mělic a leží vedle bývalého pískového lomu. Návštěvníci si mohou užívat koupání na osvěžující pláži nebo se účastnit dalších aktivit, jako jsou míčové hry, kroket, petanque, či jen tak odpočívat pod stromy. Jezero se pyšní úžasně podobnou krajinou jako nedaleké jezero Lhota a jeho součástí je i protáhlý ostrov. Nachází se zde také živý stánek s občerstvením a obchod, pokud byste během své návštěvy potřebovali potraviny nebo jiné zboží.

5.Písník Opaťák u Hradce Králové

Opaťák, který se nachází nedaleko Hradce Králové, je vyhlášenou destinací pro milovníky opalování a naturistiky. Kromě pláže Pohřebačka, která je určena výhradně pro nudisty, se v tomto písečném rybníku nacházejí také travnaté pláže a nedotčená čistá voda. Je však třeba mít na paměti, že na Opaťáku chybí stinná místa, proto by návštěvníci měli dbát na nutnou opatrnost. Ti, kdo si chtějí od koupání odpočinout, najdou v cíli občerstvení, aquazorbing (první svého druhu v České republice), půjčovnu loděk, dětská hřiště a toalety.

6.Písník Hrádek – Oplatil

Zpěvník Hrádek – Oplatil je známý svým krásným přírodním prostředím, které se táhne v délce 1,2 km podél nudistické pláže a je obklopeno svěžími březovými háji. Přívětivá voda poskytuje v horkých měsících výborné podmínky ke koupání a poskytuje vítaný odpočinek od letních veder. Návštěvníci jsou vybízeni k tomu, aby poznali celou velikost této destinace, neboť na přilehlých loukách se v létě často konají festivaly, na které se lze dostat i bez plavek.

7.Pláž Pohoda v Ostravě – Antošovicích

Naturisté, kteří hledají idylické útočiště, by se měli poohlédnout po pláži Pohoda v Ostravě-Antošovicích. Pláž se nachází uprostřed bývalých štěrkoven a nabízí návštěvníkům řadu služeb včetně občerstvení, volejbalového hřiště a dalších – a to vše bez elektřiny a tekoucí vody! Vstup do areálu je sice omezen povolením od místní Naturistické asociace, ale ti, kteří mají to štěstí a přístup získají, se mohou zúčastnit pravidelných akcí se soutěžemi pro další zábavu.

8.Pláž Malá laguna u Pasohlávek

Jihomoravská Malá Laguna je špičkovou plážovou destinací, která nabízí křišťálově čistou vodu a množství rekreačních aktivit. Nachází se na břehu nedaleko Pasohlávek a v její blízkosti návštěvníci najdou vybavení, jako jsou restaurace, toalety a sprchy – to vše na pozadí jednoho z největších aquaparků v České republice!

Travnatá nudistická pláž nabízí také kempování pro ty, kteří chtějí zůstat déle; každoročně se zde konají i speciální akce, jako je Naturistická Věstonická Venuše.

9.Hostivařská přehrada v Praze

Hostivařská přehrada v Praze je oblíbeným místem pro milovníky slunce i vody. Tato lokalita se nachází uprostřed travnaté louky částečně zastíněné vzrostlými stromy a stala se oázou pro ty, kteří chtějí uniknout ruchu městského života. Návštěvníci zde mohou využít dvě možnosti občerstvení, volejbalové hřiště, pingpongový stůl, půjčovna lodí a toalety.

Pláž u Hostivařské přehrady je nepovinná pro oděv, takže si návštěvníci mohou vybrat, zda chtějí chodit nazí, nebo si nechat plavky. Doporučujeme přijít na místo co nejdříve, protože voda bývá během prázdninové špičky později znečištěná.

10.Pláž Osada v Brně

Pláž Osada v Brně je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří ocení klid a pohodu. Na tuto travnatou nudistickou pláž, která se nachází na severní straně Brněnské přehrady v blízkosti řeky Svratky, se dostanete buď autem, u kterého je nedaleko pohodlné parkoviště, nebo parníkem v přístavišti. Návštěvníci mohou na místě využít i základní vybavení, jako jsou toalety, a zjistí, že jsou zde vítáni i jejich domácí mazlíčci. Pláž Osada slibuje zábavu v klidném prostředí, ideální pro ty, kteří chtějí poznat to nejlepší, co Brno nabízí, aniž by museli cestovat příliš daleko za město.

11.Kamencové jezero v Chomutově

Návštěvníky Chomutova láká kamenné jezero svými jedinečnými vlastnostmi. Díky vodě bohaté na hliník je to čisté, osvěžující a zdravé místo ke koupání. Na východní straně jezera se nachází pláž vyhrazená výhradně pro nudisty. Na tomto místě mají návštěvníci k dispozici vybavení, jako je občerstvení a toalety, spolu s poutavými aktivitami pro děti i dospělé.

12.Naturistická nuda pláž Sadská

Pro odvážné návštěvníky, kteří hledají skutečně jedinečný zážitek, by měla být naturistická pláž Sadská v České republice na prvním místě jejich seznamu. Tato klidná a idylická pláž, která se nachází na takzvaném českém moři, je známá svou bohatou historií a nádhernými scenériemi. Nemluvě o tom, že je otevřena po celý rok, takže si můžete užívat krásy přírody, i když teploty klesají. Ať už chcete jen obdivovat památky, nebo toužíte po něčem odvážnějším a uvolněnějším, naturistická nuda pláž Sadská má pro každého něco! Zažijte pohodlí a relaxaci a zároveň se kochejte nádhernými výhledy, jaké nemají obdoby – posuňte své pobyty na další úroveň s touto jedinečnou pláží ještě dnes!

13.Rybník Velké Dářko na Žďársku

Pro ty, kteří hledají přírodní pláže daleko od očí veřejnosti, je rybník Velké Dářko na Žďársku ideální destinací. Od svého otevření v 80. letech 20. století nabízí návštěvníkům malé písečné pláže obklopené bujnými lesy a otevřené výhledy na velké, převážně písčité plochy ke koupání nebo opalování bez povoleného textilu. Ačkoli vybavení je k dispozici pouze na místech u mořského břehu vedle rybníka, další skvělou možnost v okolí – ideální pro nudisty i naturisty – lze objevit v lomech u Lipnice nad Sázavou; ukryté mezi hustým lesním porostem dosažitelné výhradně po pěších stezkách.

14.Nudapláž Štěrkovna Hlučín

Naturistická pláž Nudaplaž Štěrkovna Hlučín, která se nachází kousek od Ostravy, je ideální pro ty, kteří hledají klidný pobyt v přírodě. Její krásné okolí nabízí pestrou škálu aktivit k prozkoumání a užívání si, jako je koupání, opalování a rybaření. Křišťálově čistá voda je v horkých letních měsících osvěžující. V okolí můžete také obdivovat divokou přírodu včetně kachen, ptáků a dalších vodních živočichů. Pláž nabízí také spoustu klidných míst k pikniku nebo odpočinku s rodinou a přáteli. Nudaplaž Štěrkovna Hlučín je tak vynikající volbou pro ty, kteří chtějí uniknout do přírody a zároveň zůstat v blízkosti centra města – má co nabídnout opravdu každému!

15.Naturistická nudapláž Šeberák

Naturistická nudistická pláž Šeberák je skvělou destinací pro milovníky přírody, kteří chtějí poznat nedotčenou krásu české krajiny. Pláž se nachází v chráněné oblasti Českomoravské vrchoviny a návštěvníkům nabízí nádherné výhledy a nedotčené louky podél průzračného teplého jezera. V blízkosti jsou k dispozici soukromé chaty, které návštěvníkům umožňují klidný odpočinek po dni stráveném opalováním na nahém těle. Díky kurzům od začátečnických až po pokročilé obtížnosti tato pláž jistě uspokojí potřeby každého naturisty po uspokojivé rekreaci a relaxaci. Návštěvníci zde najdou také spoustu aktivit – koupání, kanoistiku a také několik dobrých restaurací v okolí, které podávají vynikající regionální kuchyni. Na nudistické pláži Naturist Šeberák si každý najde něco pro sebe – tak to přijďte zažít na vlastní kůži!

Chcete na pláži vypadat skvěle, ale nemáte zatím opálení? Vyzkoušejte samopalovák Shine Brown!

9 pravidel pro návštěvu nuda pláže

Platí při návštěvě nudistické pláže nějaká pravidla? Ano, existuje několik základních pravidel etikety, která by měl každý při návštěvě nudapláže dodržovat. Patří mezi ně respektování soukromí ostatních lidí, zdržení se dotýkání se kohokoli bez dovolení, vyhýbání se veřejným projevům náklonnosti a slušné chování.

Ať už jste ostříleným veteránem nahého koupání, nebo ho chcete vyzkoušet poprvé, tyto tipy vám pomohou užít si tento zážitek naplno.

Udělejte si průzkum

Ne všechny pláže jsou stejné. Některé jsou vhodnější pro rodiny, jiné jsou oblíbenější u mladých lidí. Existují také pláže, které jsou určeny speciálně nudistům. Udělejte si předem průzkum, abyste našli ideální pláž pro své potřeby.

Sbalte se nalehko

Když se chystáte na nudistickou pláž, nepotřebujete toho mnoho. Ve skutečnosti méně často znamená více. Vezměte si ručník, opalovací krém a láhev s vodou a máte vystaráno.

Přijďte brzy

Nejlepší místa na každé pláži jsou rychle obsazena, takže pokud chcete získat dobré místo, je důležité přijít včas. To platí zejména pro nudapláže, kde se lidé shromažďují v určitých oblastech.

Nezírejte

Na nudistické pláži je důležité respektovat soukromí ostatních lidí. To znamená na nikoho nezírat a nikoho bez dovolení nefotit. Pokud vás někdo přistihne, jak na něj zíráte, jednoduše odvraťte zrak a soustřeďte se na něco jiného.

Udržujte si odstup

Obecně platí, že na nudistické pláži je lepší udržovat si od ostatních lidí odstup. Všichni se tak budou cítit pohodlněji a předejdete nepříjemným situacím.

Buďte ohleduplní k věcem ostatních

Stejně jako byste nechtěli, aby se někdo bez dovolení dotýkal vašich věcí, je důležité respektovat i věci ostatních lidí . To zahrnuje jak jejich osobní věci, tak jejich těla .

Nedotýkejte se

Když už mluvíme o tělech , je důležité nedotýkat se nikoho bez jeho souhlasu . To platí jak pro muže , tak pro ženy . Nikdo nechce být osaháván nebo chytán bez svého svolení , takže si prostě nechte ruce pro sebe .

Dávejte pozor na děti

Pokud na pláži uvidíte děti , určitě si udržujte odstup a zdržte se jakéhokoli oplzlého chování . Nezapomeňte , že v blízkosti mohou být rodiče, kterým není příjemné, že jejich děti vidí nahotu .

Vyhněte se veřejným projevům náklonnosti . Ačkoli je na většině nudistických pláží nahota povolena , veřejné projevy náklonnosti jsou často odmítány . Pokud se tedy chcete se svým partnerem líbat nebo objímat , udělejte to nejlépe v soukromí .

Chovejte se slušně!

Obecně je důležité , abyste se na nudistické pláži chovali uctivě a ohleduplně . To znamená nekřičet , nepoužívat hlasitou hudbu a nechovat se hlučně .

Nezapomeňte , že každý je tam proto , aby si odpočinul a užil si klid a pohodu přírody . 

Často Kladené Otázky

Závěrem

Nudistická pláž může být skvělým místem, kde si můžete užívat přírody a relaxovat na slunci. Je však důležité mít na paměti, že je třeba respektovat soukromí ostatních lidí, udržovat si odstup a chovat se slušně! Dodržujte tato pravidla a určitě budete mít z každé nudapláže příjemný zážitek. Užijte si to!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend