Od Kdy Je Štědrý Den Svátek?

Od Kdy Je Štědrý Den Svátek?

Pokud vás zajímá, proč se Štědrý den slaví jako svátek, už nemusíte hledat dál. Poskytneme vám stručnou historii toho, jak se tento výjimečný den stal státním svátkem.

Štědrý den je svátek od:

V roce 2000 se 24. prosinec stal v České republice oficiálním státním svátkem (zákon 245/2000 Sb.). Tím byl Štědrý den poprvé uznán za oficiální svátek v zemi. Před tímto datem byl od roku 1990 vyhlášen pouze jako den pracovního klidu (zákon č. 167/1990 Sb.). Před rokem 1990 však byl Štědrý den obvykle jen dalším pracovním dnem, pokud nepřipadl na víkend.

Vyhlášení 24. prosince za oficiální svátek znamenalo, že lidé budou mít v tento výjimečný den volno a budou moci trávit čas se svými rodinami a přáteli. Lidem to také dalo příležitost připravit se na oslavy Štědrého dne a zajistit si vše potřebné, aby byl nezapomenutelný.

Státní svátek také zajišťoval služby, jako je veřejná doprava, která mohla lidem pomoci s dopravou během tohoto svátečního období.

Často Kladené Otázky

Závěr

Jak je vidět, 24. prosinec ušel dlouhou cestu od toho, aby se stal jen dalším běžným pracovním dnem, až po oficiální státní svátek v mnoha zemích světa. Díky tomu, že si lidé mohou vzít v práci volno a strávit čas se svými blízkými, je pro ně snazší si tuto výjimečnou událost ještě více užít a ještě více ocenit její hodnotu. Navíc nám všem pomáhá oslavit Vánoce tím nejlepším možným způsobem!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.