Zkratka NPC - Co znamená a jak se používá?

Zkratka NPC – Co znamená a jak se používá?

Pokud jste někdy hráli počítačovou hru, pravděpodobně jste se setkali s pojmem NPC. NPC je zkratka z anglického výrazu „non-player character“, což v překladu do češtiny znamená „nehratelná postava“. NPC jsou postavy v počítačových hrách, které neovládáte vy, ale počítač. Tyto postavy jsou naprogramované s určitou formou umělé inteligence a mohou interagovat s postavami ovládanými reálnými hráči.

NPC se nejčastěji vyskytují v hrách typu RPG (Role-playing game) nebo MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game). Tyto postavy mohou plnit různé úkoly, jako například dávat hráči úkoly, prodávat zboží nebo poskytovat informace. NPC jsou důležitou součástí mnoha počítačových her a umožňují hráčům prožít více autentický herní svět. Pokud se chystáte hrát nějakou počítačovou hru, měli byste si být vědomi toho, co zkratka NPC znamená a jaké jsou role NPC v této hře.

Co je NPC?

NPC (non-playable character) je zkratka, která označuje nehratelnou postavu v počítačových hrách. Tyto postavy jsou ovládané počítačem a slouží k interakci s postavami ovládanými reálnými hráči.

NPC jsou předem naprogramované postavy s určitou formou umělé inteligence, které reagují na postavy ovládané reálnými hráči. Tyto postavy mohou být součástí příběhu nebo sloužit jako zdroj informací pro hráče.

Většina počítačových her obsahuje NPC, ať už se jedná o hry na hrdiny (RPG) nebo masivně multiplayerové online hry (MMORPG). NPC jsou důležitou součástí herního světa a mohou hráčům pomoci plnit úkoly a mise.

NPC mohou být rozděleny do několika kategorií podle jejich účelu v hře. Některé NPC slouží jako obchodníci, kteří prodávají hráčům zbraně, brnění a další vybavení. Jiné NPC mohou hráčům poskytnout informace o herním světě nebo úkolech, které mají plnit.

V některých hrách se mohou NPC stát součástí herního příběhu a hráči se s nimi musí interagovat, aby postoupili dál. NPC mohou mít své vlastní osobnosti a motivace a hráči se mohou snažit získat jejich přízeň nebo je přesvědčit k určitým akcím.

Celkově lze říci, že NPC jsou nezbytnou součástí počítačových her a pomáhají vytvářet bohatý a interaktivní herní svět.

Doporučujeme: Co znamená zkratka OMG?

Historie NPC

NPC (zkratka z anglického non-player character) se objevily v počítačových hrách již v 70. letech minulého století. V té době byly NPC pouze statické objekty, které sloužily jako dekorace a nebyly schopné interagovat s hráčem.

S nástupem RPG her se NPC staly důležitou součástí hry. Hráči mohli interagovat s NPC, získávat od nich informace nebo úkoly a tím posouvat děj hry dopředu. NPC se staly také důležitou součástí umělé inteligence v počítačových hrách.

V 90. letech se NPC staly více interaktivními a začaly být schopné měnit své chování v závislosti na jednání hráče. V té době se také začaly objevovat NPC, které byly schopné bojovat s hráčem a stát se jeho protivníky.

Dnes jsou NPC v počítačových hrách velmi důležité. Hráči s nimi mohou interagovat, získávat od nich informace a úkoly a tím posouvat děj hry dopředu. NPC jsou také důležitou součástí umělé inteligence v počítačových hrách a jsou schopné měnit své chování v závislosti na jednání hráče.

RokUdálost
1975První NPC se objevily v počítačových hrách jako statické objekty
1980Nástup RPG her, NPC se staly důležitou součástí hry
1990NPC se staly více interaktivními a začaly být schopné měnit své chování v závislosti na jednání hráče
2023NPC jsou důležitou součástí počítačových her a jsou schopné měnit své chování v závislosti na jednání hráče
 • NPC se objevily v počítačových hrách již v 70. letech minulého století
 • V té době byly NPC pouze statické objekty, které sloužily jako dekorace a nebyly schopné interagovat s hráčem
 • S nástupem RPG her se NPC staly důležitou součástí hry
 • V 90. letech se NPC staly více interaktivními a začaly být schopné měnit své chování v závislosti na jednání hráče
 • Dnes jsou NPC v počítačových hrách velmi důležité a jsou schopné měnit své chování v závislosti na jednání hráče

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

 • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
 • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

 • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
 • 10% na krabičkovou dietu
 • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
 • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.