Konopná mast z čerstvého konopí: Nejjednodušší recept!

Konopná mast z čerstvého konopí: Nejjednodušší recept!

Z čerstvého konopí lzevyrobit konopnou mast ale trvá to mnohem déle, než když máte konopí usušené, pokud ho nemáte čerstvé, doporučujeme vám tento recept. Tato mast se skvěle hodí k léčbě kožních onemocnění, zánětů a dokonce i k úlevě od bolesti. Lze ji vyrobit jen z několika jednoduchých ingrediencí a je to skvělý způsob, jak využít všechno to čerstvé konopí, které vám možná roste na zahradě!

Složení

JAK SE PŘIPRAVUJE KONOPNÁ MAST z čerstvého konopí? Konopná mast se připravuje nálevem čerstvých rostlin v oleji a také ze sušených rostlin. K tomuto účelu se používají zelené rostliny. PETROLEJOVÁ VAZELÍNA (KRÉM NA KONOPÍ) Používejte nejlépe bílou vazelínu (k dostání v lékárně jako základ na vážení). Používají se spodní listy samičí rostliny a poupata. Na 500 g vazelíny použijte půl litru sypkých sušených celých listů konopí (gramáž neuvádím, protože konkrétní hmotnost se může lišit podle způsobu ošetřování). Je třeba dát čtvrt litru suchých samičích květenství – ta by měla pocházet z kvalitních modelů).

K výrobě vlastního krému z konopí budete potřebovat několik věcí: bílou vazelínu, spodní listy samičí rostliny a tyčinku.

Příprava

v širokém hrnci přiveďte k varu 1 díl vazelíny, kterou chcete použít, s 8 díly vody a vazelínu rozpusťte. Sušené listy konopí nahrubo rozdrtíme.

Obojí společně vložte do sklenice nebo láhve a dobře ji zakryjte. Nechte to 7 dní odležet a pak olej vylijte přes plátno do jiné nádoby, aby se oddělil od zbytků rostliny. Dobře vymačkejte, abyste získali veškerý olej. Nyní přidejte do každého půl litru oleje 150 g vazelíny a dobře promíchejte, až získáte homogenní krém. Tato konopná mast se připravuje přesně tímto způsobem z čerstvých rostlin nebo ze sušených rostlin, přičemž přednost mají zelené rostliny [pro použití v čerstvém stavu].

1. V širokém hrnci smíchejte 1 díl vazelíny s 8 díly vody.

2. Přiveďte k varu a vazelínu rozpusťte.

3. Sušené listy konopí nahrubo rozdrťte a vhoďte do hrnce.

4. Za častého míchání pomalu vařte asi 60 minut.

5. Sceďte a nechte vychladnout, již nemíchejte.

6. Vychladlý nákyp dejte na hodinu do lednice.

7. Opatrně vyjměte ztuhlý tuk a slijte vodu se zbylými listy a stonky.

8. Vymačkejtevodu ze špalíčku, dobře prohněťte a vtlačte do širší nádoby s volnějším víkem.

9. Nechte ji tři týdny na tmavém a chladném místě (pozor na plíseň!).

10. Vykynutou hmotu rozpusťte ve vodní lázni; přeceďte ji přes hrubý cedník.

11. Přidejtedruhou polovinu vazelíny, jemně rozdrcené tyčinky a vařte ve vodní lázni asi 30 minut.

12. Nechte vychladnout a uložte do chladničky.

13. Za týden vařte znovu ve vodní lázni a pak ještě jednou za týden (celkem třikrát s odstupem jednoho týdne).

14. Přiveďte směs vazelíny apřivedeme k varu a za stálého míchání vaříme, dokud nezačne uvolňovat charakteristický spálený zápach.

15. Horkou směs přecedíme přes čistou utěrku, vymačkáme přebytečnou vodu a přelijeme do sklenic.

16. Uchovávejte v chladničce.

Díky přidání vazelíny do konopí je tento krém nejúčinnější na všechny typy kožních problémů. Působí jako nosič a zabraňuje odpařování účinných látek v konopném oleji, které jsou pro jeho účinnost zásadní. Tento krém lze podle klinických zkušeností doktora Lady používat jak zevně, tak perorálně. Vnitřně se využívá jeho protizánětlivého účinku na střevní sliznice při léčbě vředů, zánětu tlustého střeva a divertikulitidy, a to aplikací přímo na ně pomocí sterilních vatových tamponů nebo umístěním do želatinových kapslí před jejich požitím s vodou nebo šťávou po jídle.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!