Jak dlouho roste Kratom? A odkud vlastně tato rostlina je?

Jak dlouho roste Kratom? A odkud vlastně tato rostlina je?

Rostlina Kratom může dorůst až do výšky deseti stop a má široký, rozvětvený a hustý baldachýn.

Kratom pochází z Thajska a jihovýchodní Asie, kde se po staletí používá pro své povzbuzující vlastnosti. Roste ve volné přírodě, ale pěstuje se i komerčně.

Kratom roste jako strom s dlouhým stonkem, který se rozvětvuje do mnoha listů. Listy vyrůstají ze stonku ve skupinách po třech na každé straně stonku. Květy jsou bílé s fialovými pruhy, které kvetou koncem léta nebo začátkem podzimu.

Květy dozrávají do červených bobulí, které jsou pokryty bílými chloupky, které jsou často rozdrceny lidmi, kteří používají Kratom jako čaj nebo extrakt.

Listy lze sušit a uchovávat pro pozdější použití, nebo je lze vařit různými způsoby a poté konzumovat.

Co je to rostlina Kratom?

Kratom, také známý jako rostlina kratom, je léčivá rostlina pocházející z jihovýchodní Asie. Už po staletí se používá k úlevě od bolesti a doplnění energie.

Kratom není opiát jako morfin nebo heroin. Vyvolává mírnou euforii vazbou na opioidní receptory v mozku, ale nezpůsobuje závislost ani respirační depresi jako jiné drogy, které jsou opiáty.

Účinky kratomu se mohou lišit v závislosti na tom, kolik léku člověk bere a jak často je užíván. Účinky mohou být stimulující nebo sedativní v závislosti na tom, co člověk od drogy požaduje.

Doba pěstování kratomu

Kratom je rostlina, která se vyskytuje v jihovýchodní Asii. Je to tropický stálezelený strom, který dorůstá do výšky až 40 metrů a vytváří listy, které jsou vyhledávané pro své psychoaktivní vlastnosti.

Kratom obvykle roste na stromech, ale může také růst v zemi a dokonce i na skalách. Mají dlouhý růstový cyklus, který může trvat až šest let nebo více.

Kratom pochází z jihovýchodní Asie a tradičně se používá jako bylinný prostředek k úlevě od bolesti, zlepšení nálady, léčbě průjmu a k dalším léčebným účelům.

Kratom je rostlina, která vyroste od semenáčku do doby sklizně asi za 3-4 měsíce.

Průměrná doba, za kterou rostlina kratom vyroste od sazenice po sklizeň, je přibližně 4 měsíce.

Jak dlouho trvá, než vyroste jeden list?

Rostliny kratomu jsou stále oblíbenější, takže otázka, jak dlouho trvá, než list rostliny kratom vyroste, je velmi populární.

Listy Kratomu rostou průměrnou rychlostí asi 1 cm za den. Listy mohou dorůst až 60 cm na délku, ale obvykle nepřekročí 30 cm.

Původ

Kratom je rostlina, která roste v jihovýchodní Asii. Je oblíbený pro své mírně povzbuzující účinky a jako tradiční lék se používá již stovky let.

Název Kratom pochází z thajského slova „krao“, což znamená žvýkat nebo drtit. Samotná rostlina pochází z Thajska, Malajsie, Indonésie a Papuy-Nové Guineje.

Kratom’s Origins, cesta z Asie do světa

Kratom je přirozeně se vyskytující rostlina, která se v jihovýchodní Asii používá k léčebným účelům po staletí.

Kratom byl poprvé zdokumentován v čínském lékopisu kolem roku 1800. Do západního světa jej přinesl britský botanik Richard F. Burton, který jej vzal s sebou zpět do Anglie a v roce 1838 zveřejnil jeho vědecký název Mitragyna speciosa.

V roce 1898 dva holandští chemici pracovali na rafinaci kaučuku, když zjistili, že listy kratomu mají schopnost zastavit abstinenční příznaky morfinu a mají také vliv na závislost na opiu. To je vedlo k tomu, že jej začali používat jako náhradu za morfin a kodein v lékařských zařízeních.

Spojené státy začaly vidět účinky Kratomu během koloniálního období. Rostlina byla používána jako náhražka opia, které bylo těžké najít kvůli jeho nelegálnímu postavení v USA.

Kratom zaznamenal nárůst používání od roku 2013 s odhadem 2 miliony uživatelů.

Zemi s největším počtem Kratomů

Po staletí se používá k úlevě od bolesti a poskytuje stimulační účinek.

Kratom roste v zemích jako Thajsko, Indonésie, Malajsie a Papua Nová Guinea.

Aby bylo možné najít nejlepší místo pro nákup kratomů online, je důležité podívat se na země, kde se nachází jeho přirozené prostředí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!