Vrbovka (Epilobium sp) a její účinky na zdraví!

Vrbovka (Epilobium sp) A Její Účinky Na Zdraví!

Vrbovka se po staletí používají v tradiční medicíně pro své protizánětlivé a bolest tišící účinky. V poslední době se ukázalo, že vrba je účinná při léčbě různých zdravotních potíží, včetně artritidy, bolestí hlavy a menstruačních křečí.

Účinky

I když je užívání vrbovky pro většinu lidí obecně bezpečné, je třeba si uvědomit několik možných vedlejších účinků. Někteří lidé mohou při užívání doplňků stravy z vrbovky pociťovat žaludeční potíže, průjem nebo zácpu. Pokud se u vás vyskytnou jakékoli negativní vedlejší účinky, přestaňte vrbovku užívat a poraďte se se svým lékařem.

Vrbovka je všestranný rostlinný lék, který lze použít k léčbě různých zdravotních potíží. Pokud zvažujete užívání doplňků stravy z vrbovky, poraďte se nejprve se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že je to pro vás bezpečné.

Závěr

Vrbová kůra se díky své účinné látce salicinu používá v medicíně již po staletí. Salicin se po požití přeměňuje na kyselinu salicylovou, která má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky. V současné době se provádějí studie o potenciálních zdravotních účincích extraktu z vrbové kůry, včetně jeho antioxidačních a protizánětlivých účinků a prevence cukrovky. K potvrzení těchto potenciálních zdravotních přínosů je zapotřebí dalšího výzkumu. Přesto se zdá, že extrakt z vrbové kůry je bezpečný a účinný rostlinný prostředek, který si zaslouží další zkoumání.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!