Nejlepší Protizánětlivé Léky Na Předpis I Bez!

Nejlepší Protizánětlivé Léky Na Předpis i Bez Předpisu!

Protizánětlivé léky se používají k léčbě různých stavů a onemocnění souvisejících se zánětem, jako je astma, artritida, rakovina, kolitida atd.

Vzhledem k tomu, že v USA a dalších částech světa roste používání protizánětlivých léků, hlavním problémem je obezita. S jejich užíváním je spojeno tolik vedlejších účinků, které zahrnují riziko rozvoje osteoporózy, srdečních problémů a některých druhů rakoviny.

Tento článek poskytuje kompletního průvodce protizánětlivými léky včetně jejich základní struktury a použití.

Průvodce nalezením nejlepších protizánětlivých léků na předpis i bez něj

Léky na předpis a nezánětlivé léky jsou typy látek, které lékaři předepisují pacientům se zdravotním stavem. Tyto léky můžete použít na libovolný počet onemocnění.

Tento článek nabízí rady, jak identifikovat nejlepší léky na předpis a nezánětlivé léky pro vaše konkrétní zdravotní potřeby. Obsahuje také to, co je třeba vzít v úvahu při výběru léku, a také některé důležité podrobnosti, které byste měli vědět, než začnete léky užívat.

Článek začíná vysvětlením, jak léky na předpis fungují. Jak je vysvětleno na začátku tohoto článku, existují čtyři hlavní třídy léků: úleva od bolesti, kardiovaskulární terapie, respirační terapie a gastrointestinální terapie. Všechny mají své vlastní mechanismy účinku a vedlejší účinky.

Jakmile budete vědět, do které třídy spadají vaše konkrétní zdravotní potřeby, můžete po konzultaci se svým lékařem najít nejlepší lék na předpis, který tyto potřeby splní.

Jak získat nejlepší protizánětlivý lék bez předpisu

To je těžká otázka, protože existuje tolik protizánětlivých léků.

NSAID, kortikosteroidy a NSAID jsou tři nejběžnější typy protizánětlivých léků.

NSAID: NSAID jsou nejoblíbenějším typem protizánětlivých léků. Pomáhají snížit bolest, otoky a horečku v krátkém časovém období. Existují dva typy NSAID – inhibitory COX-2, jako je Celebrex a ibuprofen, a nesteroidní protizánětlivá léčiva, jako je aspirin.

Kortikosteroidy: Kortikosteroidy potlačují zánět snížením schopnosti těla produkovat zánětlivé chemikálie zvané prostaglandiny. To může pomoci zmírnit nepohodlí stavů, jako je artritida, alergie nebo astma, v krátké době, ale je to tak nebezpečné, že se to obvykle nedoporučuje.

5 nejlepších protizánětlivých léků bez předpisu

1. Kurkuma: Je to rostlina a účinná látka v kurkumě se nazývá kurkumin, která poskytuje protizánětlivé a protibolestivé účinky.

2. OTC léky: Všechny tyto volně prodejné léky, které tvrdí, že poskytují úlevu od zánětu, lze nalézt ve vaší místní lékárně bez lékařského předpisu.

3. Vitamín C: Bylo prokázáno, že vitamín C snižuje zánět a urychluje dobu zotavení po zranění nebo operaci.

4. Zázvor: Zázvor obsahuje sloučeniny, které mohou poskytnout úlevu od symptomů artritidy, bolesti kloubů, osteoartrózy, dny, revmatoidní artritidy a fibromyalgie.

5. Směs kurkuma a zázvor: Tato směs je přirozeným způsobem, jak využít všechny výhody zázvoru a kurkumy.

4 nejlepší nesteroidních protizánětlivých léků

Ibuprofen – ibuprofen je lék k léčbě bolesti, zánětu a horečky. Doporučuje se pro dospělé s mírnou až střední bolestí.

Aspirin – Aspirin je protizánětlivý lék, který snižuje horečku a zmírňuje drobné bolesti. Mohou jej užívat lidé všech věkových kategorií v případě onemocnění s příznaky, jako je horečka, bolesti těla nebo bolest v krku

Lékaři doporučují užívat aspirin nebo jiná NSAID, aby se snížilo riziko mrtvice

Kortikosteroidy – Kortikosteroidy jsou steroidy, které se používají ke zmírnění zánětu

Celebrex – Celebrex

Jak nesteroidní protizánětlivé léky zmírňují bolest a zánět

NSAID se často používají k úlevě od bolesti a zánětu, které jsou důsledkem zranění nebo onemocnění. Obvykle působí tak, že inhibují produkci prostaglandinů, které jsou zodpovědné za bolest a zánět.

NSAID lze použít pro:

– Akutní bolest: krátkodobě mohou NSAID pomoci zvládnout akutní muskuloskeletální bolest způsobenou zraněním nebo traumatem.

– Chronická bolest: Užívání NSAID je nejužitečnější při léčbě chronické bolesti dolní části zad nebo muskuloskeletální bolesti, která trvá déle než tři měsíce.

– Zánět: NSAID lze použít ke snížení otoku, zarudnutí a horečky spojené s běžným nachlazením, revmatoidní artritidou a zánětlivým onemocněním střev

Závěr

Na trhu je k dispozici mnoho léků proti bolesti, ale ne všechny jsou vhodné pro váš stav. Klíčem je pochopit rozdíl mezi lékovými formami a poté vybrat tu, která je pro vás nejvhodnější.

Důležitost použití správného nesteroidního protizánětlivého léku pro vaše potřeby je zásadní, protože mnoho léků má vedlejší účinky, které mohou ovlivnit váš každodenní život.

1 názor na “Nejlepší Protizánětlivé Léky Na Předpis i Bez Předpisu!”

  1. Mám zánět těle s klimatizace.už se s tím trápím 1/2 roku.Mám i bolesti.UŽ nevím co užívat. Poraďte mi co na to . Děkuji Irena

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend