Namasté A Jeho Významy: Kdy A Jak Používat!

Namasté A Jeho Významy: Kdy A Jak Používat!

Namaste je slovo, které často vyslovují cvičenci jógy a ti, kteří se hlásí k její filozofii. Je to hindské slovo, které se překládá jako „klaním se ti“ Při vyslovení je míněno jako gesto úcty k osobě, které je určeno.

Historie „Namasté“

Kořeny slova namaste lze nalézt ve védských písmech Indie. V těchto starobylých textech se píše, že když se dva lidé setkají, měli by se jeden druhému poklonit a říci namaste. Toto vzájemné uznání božského je považováno za počátek harmonického vztahu.

V moderní době se namaste začalo používat jako pozdrav mezi přáteli a rodinou i v jógových studiích. Je vnímán jako způsob, jak se spojit s ostatními a uctít posvátnost v celém životě. Když říkáme namaste, připomínáme si své vlastní božství a potenciál míru a lásky, který v nás všech existuje.

Význam slova namasté

Existuje mnoho výkladů významu slova namaste. Obecně se považuje za projev úcty a dobré vůle. Je to způsob, jak uznat božství někoho jiného a uctít spojení, které existuje mezi všemi bytostmi. V jógové filozofii toto slovo vystihuje myšlenku jednoty a sounáležitosti. Všichni jsme propojeni, a když se navzájem zdravíme namaste, připomínáme si toto spojení.

Slovo namaste lze také přeložit jako „světlo ve mně poznává světlo v tobě“ Tento výklad nám připomíná, že jsme všichni stvořeni ze stejné božské energie. Všichni jsme spojeni neviditelnou světelnou nití. Když říkáme namaste, uznáváme toto vlákno a jednotu, kterou představuje.

Říkáním namaste vyjadřujeme úctu druhému člověku i sami sobě. Je to připomínka našeho společného lidství a božství, které je v nás všech. Až příště potkáte někoho nového, zkuste ho pozdravit slovem namaste. Uvidíte, jak se změní energie mezi vámi.

Význam v józe

Jak správně toto slovo používat

Slovo namaste lze použít jako pozdrav i rozloučení. Obvykle se vyslovuje s dlaněmi přitisknutými k sobě před srdcem, lze je však vyslovit i s dlaněmi položenými nad hlavou. Slovo lze vyslovit samostatně nebo za ním může následovat jméno osoby, kterou oslovujete.

Zde je několik příkladů, jak správně použít namaste ve větě:

  • Rád vás poznávám. Namaste.
  • Děkuji za vaši pomoc. Namaste.
  • Sbohem, příteli. Namaste.
  • Namaste, Sarah. Děkuji ti, že jsi přišla do mé třídy.

Kdy toto slovo použít

Slovo namaste lze použít v jakékoli situaci kde chcete vyjádřit úctu nebo dobrou vůli. Často se používá jako pozdrav, ale lze jím také někomu poděkovat nebo se s ním rozloučit.

Namaste je slovo, které je nejčastěji spojováno s jógou a meditací, ale lze ho použít v jakémkoli kontextu. Ať už se setkáváte s novou osobou, nebo se loučíte s přítelem, namaste je skvělý způsob, jak projevit úctu a navázat s druhou osobou hlubší kontakt.

Jak Správně říct/provést gesto Namasté

Když říkáme namaste, skloníme hlavu a spojíme ruce u srdeční čakry. Gesto lze provést s dotykem dlaní nebo bez něj, záleží na preferencích zdravící osoby. Při vyslovování namaste je běžné zavřít oči, abychom se spojili s božským v sobě i v druhé osobě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
Send this to a friend