Tabata trénink [Tajemství Pro Rychlé Pálení Tuku]

Tabata trénink [Tajemství Pro Rychlé Pálení Tuku]!

Tabata může pomoci odbourat přebytečný tuk a to překvapivě rychle. Tabata je typ vysoce intenzivního intervalového tréninku, který je krátký, ale velmi účinný. Tento typ tréninku vám pomůže spálit více kalorií a tuku za kratší dobu.Pokud jde o cvičení, neexistuje univerzální řešení. Někteří lidé dávají přednost dlouhým a pomalým tréninkům jako je pilates, jiní zase krátkým a intenzivním. Pokud patříte do druhé kategorie, může pro vás být vhodnou volbou trénink Tabata.

Co je to Tabata?

Tabata je vysoce intenzivní intervalový tréninkový program, který je určen ke zlepšení aerobní i anaerobní kondice. Lze jej provádět téměř s jakýmkoli typem cvičení a jeho provedení trvá pouze čtyři minuty!Mezi výhody tréninku tabata patří zlepšení kardiovaskulární kondice, zvýšení svalové vytrvalosti a lepší spalování kalorií. Tabata je skvělý trénink pro ty, kteří mají málo času, ale přesto si chtějí pořádně zacvičit!

Trénink tabata je typ intervalového tréninku, který je určen ke zlepšení aerobní i anaerobní kondice. Protokol je jednoduchý: 20 sekund cvičíte s plnou intenzitou, poté následuje 10 sekund odpočinku. Tento cyklus se opakuje 8krát po dobu 4 minut. Tabatu lze provádět téměř s jakýmkoli typem cvičení, což z ní činí univerzální tréninkovou variantu.

I když to nezní jako příliš dlouhá doba, Tabata je ve skutečnosti poměrně náročná a může být velmi účinná při spalování tuků. Výzkum ukázal, že Tabata vám pomůže spálit více kalorií a tuků za kratší dobu než tradiční kardio cvičení, jako je běhnebo cyklistika.

Výhody

Mezi výhody tréninku tabata patří zlepšení kardiovaskulární kondice, zvýšení svalové vytrvalosti a lepší spalování kalorií. Kromě toho je trénink tabataskvělé cvičení pro ty, kteří nemají čas, ale přesto si chtějí dobře zacvičit.

Pokud hledáte způsob, jak zlepšit svou fyzickou kondici, tabata trénink je skvělou volbou! Zkuste tabatu zařadit do svého tréninkového programu a sami uvidíte výsledky!

Jak si sestavit Tabata Trénink?

Pokud hledáte trénink, který vám pomůže rychle spalovat tuky, Tabata rozhodně stojí za vyzkoušení. Jen se nezapomeňte před začátkem zahřát a po skončení zchladit. A hlavně poslouchejte své tělo a přestaňte, pokud pocítíte jakoukoli bolest nebo nepohodlí.Jste připraveni vyzkoušet Tabatu? Zde je ukázkový trénink, který můžete provádět doma:

Příklad tréninku

Zahřátí:

 • 5 minut lehkého kardio cvičení (běh, chůze, jízda na kole)

Tabata intervaly:

 • 20 vteřin skákání z místa
 • 10 sekund odpočinku
 • 20 sekund vysokých kolen
 • 10 sekund odpočinku
 • 20 sekund kopů na zadek
 • 10 sekund odpočinku
 • 20 sekund dřepů
 • 10 sekund odpočinku
 • 20 sekund burpees 10 sekund odpočinku Celý cyklus opakujte čtyřikrát, celkem čtyři minuty.

Na konec:

 • 5-10 minut lehkého kardia a protahování/jógy

Tabata trénink je skvělý způsob, jak spálit přebytečný tuk. Tento typ tréninku je krátký, ale velmi účinný a pomůže vám spálit více kalorií a tuku za kratší dobu. Nezapomeňte se před začátkem zahřát a po skončení zchladit. A co je nejdůležitější, poslouchejte své tělo a přestaňte, pokud pocítíte jakoukoli bolest nebo nepohodlí. Vyzkoušejte tento domácí trénink Tabata a začněte!

Alternativní tréninková sestava

Teď, když už víte vše o Tabatě, je na čase uvést ji do praxe! Zde je ukázkový trénink Tabata, který si můžete vyzkoušet:

1. Zahřívejte se 5 minut

2. Proveďte 8 kol Tabaty z následujících cviků:

 • Jumping jacks
 • Šplhání po horách
 • Výpady

3. Ochlazení po dobu 5 minut

Nezapomeňte se během 20 vteřin práce soustředit na intenzitu a opravdu se snažit! Důležité jsou také 10sekundové odpočinky – využijte je k regeneraci, abyste mohli v dalším kole ze sebe vydat maximum.

Časté dotazy o tréninku Tabata

Jaké jsou výhody tréninku Tabata?

Tabata trénink má řadu výhod, včetně zlepšení kardiovaskulární kondice, zvýšení svalové vytrvalosti a lepšího spalování kalorií. Tabata trénink je navíc skvělým cvičením pro ty, kteří nemají čas, ale přesto si chtějí dobře zacvičit.

Může tabatu cvičit každý?

Ano, tabatu může provádět téměř každý. Je to skvělý trénink pro ty, kteří nemají čas, ale chtějí zlepšit svou kondici.

Jak dlouho trvá cvičení Tabata?

Tabata trvá pouhé čtyři minuty! To z ní dělá skvělou volbu pro ty, kteří mají málo času.

Proč cvičit Tabatu?

Na co je dobrá Tabata? Existuje mnoho důvodů, proč byste měli začít cvičit Tabatu. Možná jste slyšeli, že je to neuvěřitelně účinný způsob spalování tuků a zlepšování kardiovaskulárního zdraví, nebo možná jen hledáte nový a náročný trénink, který byste zařadili do svého repertoáru. Bez ohledu na vaši motivaci Tabata rozhodně stojí za vyzkoušení!

Tabata je forma vysoce intenzivního intervalového tréninku (HIIT), což znamená, že je krátká, ale intenzivní. Sezení obvykle trvají kolem čtyř minut, ale jsou neuvěřitelně účinná při spalování kalorií a zlepšování kondice. Jedna studie totiž zjistila, že Tabata vedla k výraznému zvýšení aerobní zdatnosti, stejně jako ke zlepšení citlivosti na inzulín a svalůvytrvalost.

Pokud tedy hledáte trénink, který vám pomůže spálit kalorie, zlepšit kondici a postavit své tělo před nové výzvy, Tabata rozhodně stojí za vyzkoušení!

Jaký je rozdil mezi Tabatou a HIIT?

Tabata je specifický typ HIIT, což znamená, že se řídí velmi specifickým formátem. Tréninky HIIT lze provádět různými způsoby, ale Tabata má vždy stejnou čtyřminutovou strukturu.

Tréninky HIIT jsou obecně kratší než tradiční kardio tréninky, ale jsou mnohem intenzivnější. Jsou navrženy tak, aby posunuly vaše tělo na hranici jeho možností a rychle zlepšily úroveň vaší kondice. Tabata je jedním z nejoblíbenějších tréninků HIIT, protože je velmi účinný při spalování tuků a kalorií.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!