TRX cviky: Na Každou Partii S Technikou Provedení! [Kompletní Plán]

TRX Cviky: Na Každou Partii S Technikou Provedení! [Kompletní Plán]

Trx cvičení získávají na popularitě, a to z dobrého důvodu! Jsou neuvěřitelně efektivním způsobem, jak procvičit celé tělo, a lze je provádět téměř kdekoli. Abyste však z trx cvičení vytěžili maximum, potřebujete znát správné cviky a jejich techniku.

K tomu slouží tyto tréninkové plány a zásobníky na cvičení! Pomohou vám správně nastavit trénink a zajistí, že se zaměříte na všechny správné svaly.S těmito pomůckami budete moci vytěžit z tréninku trx maximum a dosáhnout úžasných výsledků!

Trx cviky na prsní svaly

Cvičení na TRX pomáhá budovat a zpevňovat prsní svaly. Dozvíte se o různých cvicích, které lze provádět pomocí TRX, a o tom, jak je správně provádět, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.Cvičení na TRX je skvělým způsobem, jak budovat a zpevňovat prsní svaly. Různé cviky, které lze na TRX provádět, se zaměřují na různé svalové skupiny, takže můžete skutečně pracovat na rozvoji všech prsních svalů. Klíčem k maximálnímu využití cviků je navíc jejich správné provádění.

Jednou z nejlepších věcí na cvičení TRX je, že je lze provádět téměř kdekoli. Vše, co potřebujete, je závěsný systém TRX a místo, kde ho můžete ukotvit. Díky tomu jsou ideální pro cvičení doma nebo na cestách.

Tlak na hrudník

Pro začátek zkuste provést několik základních TRX tlaků na hrudník. Tento cvik procvičí celý hrudník a také ramena a tricepsy. Při provádění tohoto cviku se postavtevzpřímeně, s chodidly na šířku ramen a se zpevněným středem těla. Uchopte rukojeti TRX a tlačte je dopředu, dokud nebudete mít ruce rovně před sebou. Odtud pokrčte lokty a spouštějte tělo dolů, dokud nebude váš hrudník jen několik centimetrů od země. Stlačte je zpět do výchozí polohy a opakujte 8-12 opakování.

TRX fly

Pokud se chcete zaměřit na rozvoj horních prsních svalů, zkuste provádět TRX fly. Tento cvik je podobný tradičnímu cvičení s činkami, ale přidaný odpor TRX tyto svaly opravdu procvičí. Začněte tím, že si lehnete obličejem dolů na cvičební podložku, chodidla máte pevně položená na zemi a dlaněmi se držíte rukojetí TRX. Odtud zvedněte rucenahoru, dokud nebudou v jedné linii s hrudníkem, a pak zase dolů. Opakujte 8-12 opakování.

kliky na TRX

Chcete-li opravdu náročný cvik, vyzkoušejte kliky na TRX. Tento cvik procvičí všechny svaly na hrudníku, stejně jako ramena, tricepsy a jádro těla. Cvik začněte provádět ve standardní pozici pro kliky, rukama se držte rukojetí TRX a tělo držte v přímce od hlavy k patě. Spusťte se dolů, dokud nebude váš hrudník jen několik centimetrů nad zemí, a poté se stlačte zpět do výchozí pozice. Opakujte 8-12 opakování.

Cvičení na TRX je skvělým způsobem, jak si vybudovat silné a vypracované prsní svaly. Prováděním různých cvikůa jejich správné provedení vám přinese ty nejlepší výsledky. Vyzkoušejte několik z těchto cviků a uvidíte, jak vám pomohou dosáhnout pevného a zpevněného hrudníku, po kterém jste vždy toužili.

Proč je důležité cvičit pravidelně prsní svaly?

Prsní svaly jsou důležitou součástí těla, protože pomáhají podpírat paže a ramena. Hrají také roli v držení těla a stabilitě. Cvičení na TRX jsou skvělým způsobem, jak tyto svaly vybudovat a zpevnit, protože se zaměřují na všechny oblasti hrudníku. Kromě toho je klíčem k dosažení co největšího přínosu správné provádění cviků. Vyzkoušejte několik těchto cviků a uvidíte, jak vám pomohou dosáhnout silného a zpevněného hrudníku, po kterém jste vždy toužili.

Trx cviky na záda

Závěsné trenažéry TRX jsou univerzální zařízení, které lze použít k provádění různých cviků. Tyto cviky vám pomohou nejen vybudovat silnější záda, ale pomohou vám také zlepšit rovnováhu a koordinaci.

1. Veslování vsedě

Posaďte se s nohama v kolébkách pro nohy a opřete se, přitom zapojte střed těla. Odtud veslujte s držadly směrem k hrudníku a udržujte pevnou pozici zad. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte.

2. TRX Reverse Fly

Tento cvik vám pomůže vybudovat silná záda tím, že procvičíte zadní delty a horní trapézy.

3. TRX Pull-Up

Tento cvik vám pomůže vybudovat silná záda tím, že procvičíte svalstvo hrudníku a bicepsy.

4. Zvednutí Y

Začněte v kleku, nohy jsou v kolébkách a ruce drží rukojeti u boků. Odtud zvedněte ruce do stran a vzhůru nad hlavu, přičemž udržujte vysoký postojv průběhu celého hnutí. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte.

5. Tah vsedě

Posaďte se s chodidly v kolébkách na nohy a opřete se dozadu, přičemž zapojte střed těla. Odtud natáhněte ruce před sebe a přitáhněte rukojeti k hrudníku, přičemž záda udržujte rovná. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte.

6. Reverse Fly

Začněte ve stoji, chodidla jsou od sebe na šířku ramen, nohy jsou mírně pokrčené a rukojeti držíte v každé ruce dlaněmi dovnitř. Odtud zvedněte ruce do stran a do výšky ramen, přičemž udržujte mírný ohyb v loktech. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte.

To jsou jen některé z mnoha cviků, které lze provádět na závěsném trenažéru TRX. Než se pustíte do nových cviků, nezapomeňte se poradit s kvalifikovaným odborníkem na fitness.

Trx cviky na ramena

Tyto cviky jsou určeny pro ramenní svaly a pomohou vám dosáhnout silnějšího a vypnutějšího vzhledu. Jsou ideální pro lidi, kteří chtějí zlepšit sílu a tonus ramen, aniž by museli chodit do posilovny.Cviky na ramena TRX jsou skvělým způsobem, jak zlepšit sílu a tonus ramen. Jsou snadné a nevyžadují žádné náročné vybavení. Vše, co potřebujete, je systém TRX a trocha odhodlání.

Existuje mnoho různých cviků na ramena TRX, které můžete provádět. Zde je několik nejoblíbenějších:

1. Tlak na ramena ve stoje

Začněte tím, že stojíte s nohama na šířku ramen a rukojeťmi TRX v úrovni hrudníku. Stiskněte rukojeti nad hlavou a lokty držte blízko uší. Pomalu spouštějte rukojeti zpět do výchozí polohy.

2. Veslování vsedě

Posaďte se na podlahu s nohama nataženýma před sebou a s rukojeťmi TRX v úrovni hrudníku. Předkloňte sev bocích a zakloňte se, záda držte rovně. Z této pozice veslujte s držadly dozadu a veďte je lokty. Při veslování stlačte lopatky k sobě. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte.

3. Boční zdvih

Začněte tak, že stojíte s nohama na šířku ramen a rukojeťmi TRX ve výši hrudníku. Zvedněte ruce do stran a lokty nechte mírně pokrčené. Pomalu spouštějte paže zpět do výchozí polohy.

4. Zvedání zepředu

Začněte ve stoji s nohama na šířku ramen a s úchyty TRX na úrovni hrudníku. Zvedněte ruce před sebe a lokty nechte mírně pokrčené. Pomalu spouštějte paže zpět do výchozí polohy.

5. Zadní deltový svalvýtah

Začněte ve stoji s nohama na šířku ramen a s rukojeťmi TRX v úrovni hrudníku. Zvedněte paže do stran a lokty nechte mírně pokrčené. Z této pozice zvedejte paže dozadu a veďte je lokty. Při zvedání stiskněte lopatky k sobě. Pomalu spouštějte paže zpět do výchozí polohy.

Cvičení na TRX jsou skvělým způsobem, jak zlepšit sílu a tonus ramen, aniž byste museli chodit do posilovny. Jsou snadno proveditelné a nevyžadují žádné těžké vybavení. Vše, co potřebujete, je systém TRX a trocha odhodlání.

Trx cviky na ruce

Posilujte a zpevňujte paže, ramena a hrudník pomocí těchto jednoduchých, ale účinných cviků.Cvičení s rukama na TRX je ideální způsob, jak zpevnit paže, ramena a hrudník. Tyto jednoduché, ale účinné cviky vám pomohou v mžiku posílit a zpevnit svaly. Tak na co ještě čekáte? Popadněte TRX a začněte ještě dnes!Existuje řada cviků na ruce TRX, které můžete provádět pro zpevnění a posílení paží, ramen a hrudníku. Mezi nejoblíbenější cviky patří bicepsové zkracovačky, tricepsové extenze a tlaky na hrudník. K provádění těchto cviků potřebujete pouze systém TRX a základní instrukce.

Bicepsové zkroucení

Bicepsové zkroucení na TRX je skvělý způsob, jak budovat svaly v horní části těla. Při provádění tohoto cviku se postavte s nohama na šířku ramen a ruce položte na rukojeti systému TRX. Pokrčte lokty a pokrčte ruce směrem k ramenům. Dbejte na to, abyste měli rovná záda, a při kroucení se vyhýbejte houpání těla. Proveďte 10-12 opakování jedné série.

Tricepsové extenze

Tricepsové extenze jsou skvělým způsobem, jak zpevnit a zpevnit paže. Při provádění tohoto cviku se postavte s nohama na šířku ramen a ruce položte na rukojeti systému TRX. Pokrčte lokty a natáhněte paže za sebe. Dbejte na to, abyste udrželi rovná záda a při kroucení se vyhnuli kývání tělem. Proveďte 10-12 opakování jedné série.

Trx cviky na nohy

Cvičení s nohama na TRX je skvělý způsob, jak zvýšit intenzitu tréninku. Jedná se o cvičení celého těla, které vám pomůže zpevnit nohy, zlepšit rovnováhu a koordinaci a spálit kalorie.

Zde jsou tři nejlepší cviky na nohy TRX, které můžete začít provádět ještě dnes!

Dřep na jedné noze

Prvním cvikem na nohy na TRX je dřep na jedné noze. Tento pohyb vám pomůže zpevnit a posílit kvadricepsy, hýždě a lýtka. Při provádění tohoto pohybu se postavte jednou nohou do popruhu TRX a druhou na zem. Spusťte se dolů do dřepu a dbejte na to, abyste udržovali váhu na patě. Dřepněte si tak nízko, jak jen to půjde, aniž by se vám koleno propadlo dovnitř. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte 10-12 opakování, než vyměníte nohy.

Výpadový tlak

Druhým cvikem na nohy na TRX je výpadový tlak. Tento pohyb se zaměřuje na kvadricepsy, hamstringy a hýžďové svaly. Při provádění tohoto cviku začněte v rozkročném postoji s jednou nohou před druhou. Spusťte se dolů do výpadu, a když se budete tlačit zpět nahoru, použijte popruhy TRX, abyste se mohli zvednout. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte 10-12 opakování, než vyměníte nohy.

Zkracování hamstringů na jedné noze

Posledním cvikem na nohy na TRX je zkracování hamstringů na jedné noze. Tento pohyb se zaměřuje na hamstringy a hýžďové svaly. Při provádění tohoto pohybu začněte v rozkročném postoji s jednou nohou v popruhu TRX a druhou na podlaze. Koleno držte rovně a pokrčte nohu směrem k hýždím. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte 10-12 opakování, poté nohy vyměňte.

Cviky na nohy TRX jsou skvělým způsobem, jak zlepšit sílu a svalový tonus dolní části těla. Tyto tři cviky se zaměřují na různé oblasti nohou a hýždí a lze je provádět v různých úrovních intenzity podle vašich potřeb. Vyzkoušejte je ještě dnes!

Trx cviky na břicho

Závěsný trénink TRX si rychle získává oblibu jako všestranný, účinný a efektivní cvičební systém. Krása tréninku TRX spočívá v tom, že jej lze snadno upravit tak, aby vyhovoval jakékoli úrovni fyzické zdatnosti, a to úpravou intenzity, rozsahu pohybu a počtu opakování. V tomto článku se zaměříme na cviky na břicho TRX – skvělý způsob, jak zpevnit a zpevnit střed těla!

Cviky na břicho na TRX jsou skvělým způsobem, jak procvičit celé břišní svalstvo – od přímých břišních svalů („six-pack muscles“) přes šikmé svaly (svaly po stranách pasu) až po příčné břišní svaly (hluboké břišní svaly, které pomáhají stabilizovat páteř). Tyto cviky lze provádět s různými tréninkovými popruhy TRX, ale pro dosažení optimálních výsledků doporučujeme používat TRX Xtreme nebo TRX Elite.

Zde jsou tři z našich oblíbených cviků na břicho na TRX:

1. Závěsné sklapovačky

Tento cvik je skvělým způsobem, jak se zaměřit na horní část břišních svalů. Při provádění tohoto cviku si lehněte na záda s pokrčenými koleny a chodidly položenými na zemi.Umístěte popruhy TRX kolem kotníků a držte se rukojetí. Pomocí břišních svalů se odlepte od země a vytočte boky směrem k hrudníku, poté se pomalu spusťte zpět dolů. Opakujte 10-12 opakování.

2. Zvedání zavěšených nohou

Tento cvik je zaměřen na spodní břišní svaly. Provádění tohoto cviku začněte v pozici kliku s chodidly v kolébkách pro nohy na popruzích TRX. Držte tělo v rovné linii, zvedněte jednu nohu ke stropu a vydržte počítat do dvou. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte s druhou nohou. Proveďte 10-12 opakování na každou nohu.

3. Šikmé zkroucení

Tento cvik je zaměřen na šikmé svaly (svaly na bocích)a také přímý sval břišní.Začněte vsedě na zemi s pokrčenými koleny a ploskami nohou. Umístěte popruhy TRX kolem kotníků a přidržujte se rukojetí. zakloňte se, až vaše tělo vytvoří diagonální linii od kolen k ramenům, a pak vytočte trup doprava a doleva. Opakujte 10-12 opakování.

Nezapomeňte – při provádění jakéhokoli z těchto cviků na břicho na TRX je důležité, abyste měli zapojené jádro těla (představte si, že se snažíte zapnout těsné džíny) a pohybovali se pomalu a kontrolovaně v celém rozsahu pohybu. Nedovolte, aby hybnost dělala práci za vás!

Při správném použití může být závěsný trénink TRX efektivním způsobem, jakzpevnit a posílit břišní svaly. Tři výše popsané cviky jsou jen některé z mnoha možností – buďte kreativní a bavte se!

Jak vytvořit dokonalý tréninkový plán pro cvičení trx

Při vytváření tréninkového plánu pro trx trénink je třeba mít na paměti několik věcí. Zaprvé si musíte ujasnit, jaké jsou vaše cíle. Chcete budovat svaly, zhubnout nebo zlepšit svou kondici? Jakmile budete mít cíl na mysli, můžete začít vytvářet plán, který vám pomůže ho dosáhnout.

Dále si budete muset určit, na které svaly se chcete zaměřit. Trx cviky procvičují celé tělo, ale na některé svaly se zaměřují více než na jiné. Například trx press na hrudník se zaměřuje na svaly hrudníku, zatímco trx hip extension na hýžďové svaly a hamstringy.

Jakmile víte, na které svaly se chcete zaměřit, můžete začít sestavovat trsx cvičební rutina. Začněte zahřátím a poté přejděte k hlavním cvikům. Dbejte na to, abyste zařadili různé cviky zaměřené na různé svalové skupiny. Například můžete provádět trx hrudní lis a následně trx ramenní lis.

Trénink zakončete ochlazovacími cviky a protahováním. To pomůže vašim svalům zotavit se a vyhnout se zranění.

Nyní, když víte, jak vytvořit tréninkový plán pro trx trénink, je čas začít! Zvolte si cíl, vyberte několik cviků a sestavte si tréninkový plán, který vám pomůže dosáhnout úžasných výsledků!

Výhody

Výhod cvičení TRX je mnoho. Cvičení TRX pomáhá zlepšit sílu, rovnováhu a koordinaci. Mohou také pomoci zvýšit intenzitu tréninku. Cviky TRX mohou provádět lidé všech úrovní fyzické zdatnosti a lze je kombinovat s dalšími cviky, aby se vytvořil trénink celého těla.- Jak provádět cvičení TRX

Cviky TRX se nejlépe provádějí pomocí závěsného systému TRX. Sportovec stojí na popruzích a využívá váhu svého těla k vytvoření odporu. Kotevním bodem může být rám dveří, strom nebo jakýkoli jiný pevný předmět. Sportovec pak může provádět požadované cvičení.

Tipy

Zde je několik tipů pro provádění cviků TRX:

  • Začněte se základními cviky a postupujte k pokročilejším cvikům, jak budete silnější.
  • Před zahájením cvičení se ujistěte, že je kotevní bod bezpečný.
  • Noste pohodlné oblečení, které vás nebude omezovat v pohybu.
  • Každý cvik provádějte pomalu a kontrolovaně.
  • Neobětujte formu ve prospěch rychlosti.

Závěrem

Nejlepším způsobem, jak se po tréninku protáhnout, je použít cviky, které jste právě prováděli. Začněte se základními protahovacími cviky a poté přejděte k pokročilejším. To pomůže vašemu tělu zotavit se z tréninku a také to zabrání případným zraněním. Alternativně můžete vyzkoušet jógu.

Toto cvičení na TRX je ideální pro začátečníky i pokročilé cvičence. Jednotlivé cviky jsou zkombinovány tak, aby procvičily celé tělo. Toto cvičení můžete provádět doma, v posilovně nebo na cestách.Po tréninku se nezapomeňte protáhnout pomocí této sestavy TRX.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!