Chloupky Na Bradě: Proč Se Objevují A Jak Se Jich Zbavit Na Dobro!

Chloupky Na Bradě: Proč Se Objevují & Jak Se Jich Zbavit Na Dobro!

Malé chloupky na bradě nejsou důvodem k obavám. Někdy nelze velikost těchto chloupků změnit holením nebo zastřihováním.

Udělají mě chlupy na bradě ošklivé?

Příliš mnoho vlasů na bradě může způsobit, že budete vypadat starší, než jste. To je problém, kterému čelí mnoho lidí, když mají vousy nebo kníry. Problém je v tom, že chloupky na některých místech nerostou, a tak mohou být znatelné.

Až 40 % žen považuje chloupky na obličeji za neatraktivní u mužů, kteří je mají, zatímco pouze 17 % je považuje za atraktivní u mužů, kteří nemají žádný obličejový výrůstek.

Mnoho lidí s přebytečným ochlupením na bradě se rozhodlo zastřihnout si vousy nebo knír, což jim může nejen učinit atraktivnější, ale také snížit riziko vzniku určitých zdravotních problémů, jako je akné a infekce. Problém je v tom, že většina zastřihovačů je navržena pro použití na běžné chloupky, spíše než na růst obličeje – to znamená, že pokud jej chcete používat na obličeji, musíte si koupit zcela nový nástroj.

Jak odstranit chloupky a pahýly brady z obličeje

Depilace na bradě je nedílnou součástí naší každodenní péče. I když existuje mnoho metod, jak tyto chloupky odstranit, měli bychom se pokusit vyhnout použití škodlivých chemikálií, které by mohly poškodit pokožku.

Existují dva způsoby, jak odstranit chloupky na bradě z obličeje:

– Použijte pinzetu tak, abyste odstranili všechny chloupky z jedné strany obličeje a poté pracujte na jejich odstranění z druhé strany.

– Na bradu si přiložte vatový tampon namočený v lihu a nechte asi 15 minut působit, než setřete kapesníčkem nebo toaletním papírem – tato metoda se doporučuje, protože je šetrná k pokožce.

Jak v budoucnu zabránit vzniku dalších chloupků na bradě

Měli byste vědět, jak se vyhnout tvorbě dalších chloupků na bradě. Je to proto, že tyto nové chloupky nemusí znovu dorůst a zanechají trvalou stopu na vaší pokožce.

Abyste zabránili tvorbě dalších chloupků na bradě, měli byste používat hydratační krém, který má v sobě SPF. Můžete také použít zubní pastu ke snížení výskytu nových chloupků zvýšením hladiny bakterií v ústech.

Tvorba dalších chloupků na bradě je nejen nepříjemná, ale pro některé lidi i trapná.

Jak se vyhnout problémům s chloupky na bradě na prvním místě

Mnoho lidí podstoupilo kúru na odstranění chloupků na bradě, často bez zjevného důvodu. Existují však případy, kdy mohou být chloupky na bradě důsledkem zdravotního stavu.

Je důležité si uvědomit, že ne každý, kdo má problémy s chloupky na bradě, má zdravotní stav. Následující seznam příčin má sloužit jako obecné pokyny pro typy stavů, které mohou způsobit chloupky na bradě:

– genetické stavy, při kterých je pozorován nadměrný růst vlasů;

– nutriční nedostatky, které vedou k pomalému nebo žádnému růstu vlasů;

– hormonální nerovnováha, jako je hypertyreóza nebo PCOS, která vede k nadměrnému ochlupení na obličeji a na těle;

– autoimunitní onemocnění, jako je celiakie nebo alopecia areata, které ovlivňují váš imunitní systém a způsobují nadměrné ochlupení na obličeji a těle.

Příčiny a léčba chlupů na bradě

Chlupy na bradě jsou přítomny na bradě a kolem úst. Je normální, že lidé mají chlupy na bradě. Kvůli rychlým změnám v osobní hygieně se však chloupky na obličeji staly méně častým jevem.

Existuje poměrně málo příčin ochlupení na bradě, které lze rozdělit do tří skupin:

– Mastná pleť: Nahromadění kožního mazu (mazu) může způsobit nevzhledný lesk na bradě a čele;

– Suchá pokožka: Nadměrně suchá pokožka nebo akné vám mohou způsobit malé nebo žádné mazové žlázy na bradě, takže vám zůstanou nevzhledné skvrny šupinovitých červených šupinek;

– Černé tečky: Hromadění odumřelých kožních buněk v pórech na obličeji může vést k ucpání pórů, které produkují přebytečný maz a černé tečky.

Kdy vyhledat pomoc lékaře

Existuje několik důvodů, proč vlasy rostou na neobvyklých místech. Pokud jste si všimli zvýšeného růstu na obličeji nebo těle po delší dobu, bude nejlepší zavolat svému lékaři. Váš lékař zhodnotí Váš zdravotní stav na základě výsledků Vašeho fyzikálního vyšetření a zjistí, zda je tento růst způsoben hormonálními změnami nebo závažnějším. Rozhodně není vhodné vystavovat se riziku podceňováním.

Chloupky na obličeji jsou prostě jemné a někdy poskytují estetické potěšení. Jeho odstranění může být snazší než dříve a často ho lze provést bez bolesti. K dispozici je několik běžných metod, které vám mohou pomoci, pokud se snažíte zmenšit vousy nebo provádět jiné úkoly odstraňování chloupků na obličeji.Pokud zažíváte náhlý růst vlasů, je vždy důležité získat diagnózu prostřednictvím lékaře. Můžete se tak vyhnout velkým zdravotním komplikacím a pomoci léčbě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend