Může Make-up Zhoršit Akné? Nejlepší Makeup Na Mastnou Pleť!

Může Make-up Zhoršit Akné? Nejlepší Makeup Na Mastnou Pleť!

Pokud máte mastnou pleť, víte, jak je těžké udržet make-up v dobrém stavu po celý den. Možná jste vyzkoušeli různé podkladové báze, pudry a podkladové krémy, ale zdá se, že nic nefunguje. Nebojte se, protože my vám pomůžeme.

V tomto blogovém příspěvku se budeme zabývat nejlepšími produkty pro líčení mastné pleti. Budeme mluvit o podkladových bázích, pudrech, podkladech a tvářenkách a dáme vám naše nejlepší tipy, jak si udržet dokonalý vzhled make-upu po celý den.

Ať už hledáte nový podkladový krém, který byste vyzkoušeli, nebo chcete vědět, který pudr je pro váš typ pleti nejlepší, přečtěte si dokonalého průvodce líčením pro mastnou pleť! Také by vám pomohlo znát čínskou mapu akné na obličeji!

Může Vám make-up způsobovat akné?

O tom, zda make-up může způsobovat akné, se vedou diskuse. Někteří lidé se domnívají, že složky v kosmetice mohou zhoršovat výskyt akné, zatímco jiní si myslí, že problémy způsobuje způsob, jakým make-up nanášíme.

V každém případě je důležité si uvědomit, jak může make-up ovlivnit vaši pleť, pokud máte sklony k akné. Některé produkty, například podkladová báze, mohou ucpávat póry a vést k většímu výskytu pupínků. Je také dobré vyhnout se používání silného make-upu, když máte výtok, protože to problém jen zhorší.

Pokud chcete při akné používat make-up, můžete udělat několik věcí, které minimalizují riziko zhoršení stavu vaší pleti. Vybírejte si produkty, které jsou označeny jako „nekomedogenní“ nebo „bez oleje“, a nepoužívejte příliš mnoho produktu. Po odlíčení si také důkladně umyjte obličej.

Pokud se obáváte, že make-up může způsobit akné, poraďte se se svým dermatologem o nejlepším způsobu péče o pleť.

Jak vybrat správný make-up pro pleť s akné

Pokud jde o make-up, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba vzít v úvahu, je typ vaší pleti. Pokud máte pleť se sklonem k akné, je důležité zvolit správné make-upové produkty, abyste se vyhnuli dalším výronům.

Při výběru make-upu pro pleť se sklonem k akné je třeba mít na paměti několik věcí. Zaprvé se vyhněte pudrům a podkladovým krémům, které jsou silně matující. Tyto produkty mohou vaši pleť příliš vysušovat a mohou způsobit další vyrážky. Místo toho hledejte podkladové báze a pudry, které jsou označeny jako „nekomedogenní“ nebo „bez oleje“. U těchto produktů je méně pravděpodobné, že budou ucpávat póry a způsobovat vyrážky.

Další věcí, které byste se měli při výběru make-upu pro pleť se sklonem k akné vyvarovat, je používání příliš mnoha produktů najednou. Když na sebe nanesete příliš mnoho produktů, může být pro vaši pleť obtížné je správně prodýchat a vstřebat. To může vést k většímu výskytu pupínků. Snažte se držet několika klíčových produktů a postupně si vytvářejte rutinu.

A nakonec se vždy ujistěte, že jste se před spaním odlíčili. Ponechání make-upu přes noc může způsobit ucpání pórů a zhoršit výskyt akné.

Existuje make up proti akné?

Existuje několik věcí, které mohou pomoci snížit výskyt akné, ale neexistuje žádná jednoznačná odpověď. Někteří lidé zjistí, že určité make-upy mohou pomoci zakrýt skvrny, zatímco jiní mohou zjistit, že jejich pleť zhoršují. Opravdu záleží na každém jednotlivci. Pokud máte pleť náchylnou k akné, možná by stálo za to vyzkoušet několik různých značek a přípravků, abyste zjistili, co vám nejlépe vyhovuje.

Nejlepší make up pro problematickou plet

Najít ten nejlepší make-up pro problematickou pleť může být docela oříšek. Chcete něco, co zakryje případné skvrny nebo zarudnutí, ale zároveň nechcete mít pocit, že nosíte masku. Jaké jsou tedy vaše možnosti?

Při výběru make-upu pro problematickou pleť je třeba mít na paměti několik věcí. Zaprvé se vyhněte všemu, co je příliš těžké nebo hutné. Zvolte raději lehké, přirozeně vypadající produkty. Za druhé, hledejte produkty, které neobsahují oleje. To vám pomůže vyhnout se dalším vyrážkám. A nakonec se snažte najít make-up, který je speciálně určen pro problematickou pleť. Existuje mnoho různých značek a přípravků, takže si dejte na čas a najděte ten, který vám bude nejlépe vyhovovat.

S ohledem na tyto tipy vám přinášíme několik nejlepších make-upů pro problematickou pleť:

1) BB krém

BB krémy jsou nyní v módě a jsou ideální pro problematickou pleť. Poskytují lehké krytí a zároveň pleť hydratují a chrání.

2) Minerální make-up

Minerální make-up je skvělou volbou pro lidi s citlivou pletí. Je šetrný a nezpůsobí žádné podráždění ani vyrážky.

3) Zelený korektor

Zelený korektor je ideální pro zakrytí zarudnutí. Neutralizuje zarudnutí a vytváří rovnoměrnější tón pleti.

4) Podkladová báze na vodní bázi

Podkladový krém na vodní bázi je ideální pro lidi s mastnou pletí. Pomůže kontrolovat lesk a udrží vaši pleť matnou po celý den.

5) Sypký pudr

Sypký pudr je další skvělou volbou pro lidi s mastnou pletí. Pomáhá absorbovat přebytečnou mastnotu a udržuje make-up na svém místě po celý den.

S těmito pěti nejlepšími volbami make-upu pro problematickou pleť si určitě vyberete ten ideální pro vás!

Nejlepší pudr na akné

Akné je běžné kožní onemocnění, které postihuje lidi všech věkových kategorií. Může způsobovat pupínky, černé tečky a další kožní vady. Přestože neexistuje univerzální řešení akné, používání správného typu pudru může pomoci tento stav zvládnout.

Existuje mnoho různých typů na trhu jsou k dispozici pudry, proto je důležité vybrat si takový, který je určen speciálně pro pleť se sklonem k akné. Nejlepší pudry proti akné obsahují složky, které pomáhají absorbovat přebytečnou mastnotu, snižují zánět a bojují proti bakteriím.

Při výběru pudru na akné je důležité vzít v úvahu individuální typ vaší pleti. Pokud máte například mastnou pleť, budete potřebovat pudr, který neobsahuje olej. Pokud máte citlivou pleť, hledejte pudr, který nedráždí.

Nejlepší způsob, jak najít pudr na akné, který vám bude vyhovovat, je experimentovat s různými produkty, dokud nenajdete ten, který vám bude vyhovovat. Nezapomeňte si pečlivě přečíst etikety a dodržovat pokyny o tom, jak produkt používat.

Doporučené značky make-upů pro pleť s akné

Na trhu je mnoho značek make-upu a ne všechny jsou stejné. Pokud máte pleť náchylnou k akné, je důležité vybírat značky, které vaši pleť ještě více nezhoršují.

Zde jsou některé z nejlepších značek make-upu pro pleť se sklonem k akné:

 1. Clinique
 2. Bare Minerals
 3. Urban Decay
 4. Tarte
 5. Mary Kay
 6. MAC
 7. Smashbox
 8. Too Faced
 9. NARS
 10. Lancome

To je jen několik nejlepších značek make-upu pro pleť se sklonem k akné. Při výběru make-upu je důležité vzít v úvahu typ své pleti a vybrat produkty, které vaši pleť nezhorší. Další doporučení získáte od svého dermatologa nebo kosmetičky.

Výběr make-upu pro pleť s akné

Pokud máte pleť se sklonem k akné, může být obtížné najít make-up, který by vaši pleť nezhoršoval. V tomto příspěvku na blogu probereme několik tipů pro výběr make-upu pro pleť se sklonem k akné.

Zaprvé je důležité najít podkladový krém, který odpovídá tónu vaší pleti. Důležité je také najít podkladový krém, který je nekomedogenní, což znamená, že neucpává póry. Možná budete chtít vyzkoušet minerální podkladové báze, protože ty jsou často nekomedogenní.

Dále si budete muset vybrat korektor. Při výběru korektoru je důležité najít takový, který je lehký a neobsahuje žádný olej. Budete také chtít najít korektor, který odpovídá tónu vaší pleti.

Nakonec si budete muset vybrat oční stíny a tvářenku. U očních stínů je nejlepší držet se neutrálních barev, jako je béžová nebo hnědá. U tvářenky je nejlepší zvolit odstín, který je blízký vaší přirozené barvě pleti.

Na které látky byste si měly dát pozor?

Při výběru make-upu je důležité, abyste si vybrali produkty, které nejsou komedogenní. To znamená, že neucpávají póry. Měli byste také hledat produkty, které neobsahují oleje a jsou hypoalergenní.

U těchto výrobků bude menší pravděpodobnost, že budou vaši pleť zhoršovat. V neposlední řadě byste si měli vybrat make-up, který odpovídá tónu vaší pleti. Dodržováním těchto tipů můžete najít make-up, který nebude zhoršovat vaši pleť náchylnou k akné.

I když nemáte pleť se sklonem k akné, dodržování výše uvedených kroků vám může pomoci snížit pravděpodobnost výskytu akné.

Seznam nevhodných látek:

Chcete si koupit nový make-up, ale chcete mít jistotu, že si nepodráždíte pleť? Dejte si pozor na tyto složky, o kterých je známo, že způsobují vysušení a ucpávání pórů

 • Silikony (např. methicone, dimethicone, trimethicone, cyclomethicone, siloxane, cyclopentasiloxane, cyclotetrasiloxane, cyclohexasiloxane, silsesquioxane, trimethylsiloxysilicate, methylpolysiloxane, stearoxytrimethylsilane) mohou vést k vysoušení a zvětšování pórů.
 • Ropné deriváty (např. minerální oleje, PEG, DEA, MEA, TEA, butyly, methyly, propyly, ethyly, alkoholy končící na „-eth“, např. laurethsulfát) mohou rovněž ucpávat póry a zatlačovat chemické látky hlouběji do pokožky.
 • Vonné látky (včetně parfémů a parfémů) mohou být pro pokožku dráždivé a senzibilizující
 • Parabeny (methylparaben, propylparaben atd.) mohou narušovat hormonální systém
 • Ftaláty (DEP, DBP, BzBP) může také narušit hormonální systém
 • A konečně alkohol (SD alkohol, isopropylalkohol atd.) může ucpávat póry, dráždit a vysušovat pokožku.

Takže tady to máte – až si budete příště kupovat make-up, zkontrolujte na etiketě, zda neobsahuje tyto složky, abyste se vyhnuli pozdějším kožním problémům!

Závěrem

Podle těchto tipů můžete najít make-up který méně zhoršuje vaši pleť se sklonem k akné. Nezapomeňte si vybrat nekomedogenní, nemastný a hypoalergenní make-up. Měli byste si také vybrat make-up, který odpovídá tónu vaší pleti. Dodržováním těchto kroků můžete najít make-up, který vám pomůže vypadat co nejlépe a zároveň udrží vaši pleť zdravou.

Doporučujeme: Konopná Mast Na Akné: Je Opravdu Účinná?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

 • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
 • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

 • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
 • 10% na krabičkovou dietu
 • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
 • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.