Odstranění ateromu & Alternativní léčba!

Odstranění ateromu & Alternativní léčba!

Aterom je hromadění plaku v tepnách, což vede k blokádě a infarktu. Tato příručka vás naučí o příčinách aterosklerózy, o tom, jak ovlivňuje vaše tělo a jak ji odstranit.

Tato příručka vás naučí o příčinách aterosklerózy, o tom, jak ovlivňuje vaše tělo a jak ji odstranit.

Co je aterom a jak vzniká?

Mazové retenční cysty jsou benigní, nerakovinné výrůstky, které se tvoří v mazovém vývodu. Mohou se nacházet kdekoli v těle, ale nejčastěji se vyskytují na pokožce hlavy. Obvykle jsou způsobeny ucpáním mazového vývodu mazovou zátkou. Tyto cysty se obvykle vyskytují v oblastech, kde je mnoho vlasových folikulů a mazových žláz.

Fibrózní pouzdro je tenká vrstva tkáně, která obklopuje mnoho krevních cév, nervů a dalších struktur. Vláknitá pochva pomáhá chránit tyto struktury před poraněním nebo infekcí. Kromě toho také pomáhá při hojení ran tím, že podporuje tvorbu nové tkáně a zabraňuje krvácení nebo nadměrné ztrátě tekutin do okolí.

Ateroskleróza, také nazývaná srdeční onemocnění, je stav charakterizovaný hromaděním plaku v tepnách a může se objevit v různých částech těla, jako je žaludek nebo mozek. Není nebezpečný, ale může být obtížné jej odstranit.

Léčba / Odstranění

  • Chirurgický zákrok, pomocí kterého se aterom odstraní
  • Laserová vaporizace je pro pacienty nejšetrnějším způsobem odstranění chloupků. Nezpůsobuje žádné krvácení, jizvy ani bolesti hlavy a nepoškozuje okolní tkáň.

Díky laseru dochází k minimálnímu zásahu do okolní tkáně a také k minimalizaci krvácení během a po zákroku. Jedná se o jednoduché, laserové odstranění celé cysty včetně pouzdra.Pokud by cysta nebyla odstraněna úplně, časem by znovu narostla. Takto ošetřenou oblast nemusíme ani šít. Za pár dní se na něm vytvoří stroupek, který samovolně odpadne.

Ateromy nejsou nebezpečné, ale nejsou moc estetické

Ateromy jsou benigní, nerakovinné výrůstky, které se tvoří na kůži. Mohou být odstraněny chirurgickým zákrokem, laserovou operací nebo jinými postupy. Těchto výrůstků by se však nemělo dotýkat, pokud nejsou v oblasti častého tření.

Diagnostika ateromu

Abyste mohli diagnostikovat aterom, potřebujete ultrazvukové nebo MRI vyšetření. Zabere to však jen pár minut a stojí to za tu bolest. Důvodem, proč jsou tyto testy tak rychlé, je to, že používají pokročilou techniku zvanou elektronová tomografie (EBT). Pro ty z vás, kteří možná nevědí, co je EBT, je to typ zobrazování, který využívá rentgenové záření. To umožňuje lékařům vytvářet trojrozměrné obrazy stlačené tkáně, které jsou normálně obtížně viditelné. Poskytuje také dostatek podrobností k odhalení časných známek formování ateromu v tepnách.

Příčiny atrofie lipidů – znáte své lipidy?

Lipidová atrofie je stav, při kterém se lipidová vrstva, která tvoří buněčnou membránu vaší pokožky, stává tenkou a suchou.

Lipidová atrofie může být způsobena mnoha faktory, včetně vystavení slunci, stárnutí, znečištění životního prostředí a hormonálních změn.

V tomto článku probereme běžné příčiny lipidové atrofie a co byste o ní měli vědět.

Typy lipidové atrofie – existuje specifická hladina cholesterolu, která může způsobit aterom?

Lipidová atrofie je termín používaný k popisu procesu, při kterém jsou lipidy z krve odstraněny, což způsobuje odumírání buněk. Existují dva typy lipidové atrofie, jeden je způsoben nedostatkem cholesterolu a druhý nedostatkem tuku.

Atrofie lipidů se mohou objevit ve všech částech těla, ale jsou častější v játrech a mozkové tkáni. Tyto typy lipidových atrofií lze léčit léky nebo změnami stravy, které zvyšují hladiny HDL.

Neexistuje žádná specifická hladina cholesterolu, která by mohla způsobit Atheroma. Doporučuje se však lidem udržovat hladinu cholesterolu v rozmezí 200-300 mg/dl

Příznaky

Ateromy jsou nejčastějším typem srdečního onemocnění. Vyznačují se hromaděním plaku v tepnách. Příznaky se liší v závislosti na tom, jak závažná je blokáda.

Ateroskleróza je stav, při kterém se uvnitř vašich tepen hromadí tukové usazeniny (plak), což způsobuje jejich zúžení a tvrdnutí. To může způsobit srdeční infarkt nebo mozkovou mrtvici, které mohou vést k úmrtí, pokud nejsou okamžitě léčeny.

Příznaky ateromů zahrnují: bolest nebo nepohodlí na hrudi, dušnost, závratě, závratě a mdloby.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend