Jarischův roztok: Použití, Složení & Naše zkušenosti!

Jarischův roztok: Použití, Složení & Naše zkušenosti!

Jarischův roztok je dermatologicky doporučený roztok používaný pro zklidnění akné a ekzémů. Můžete si jej zakoupit u svého dermatologa nebo si jej můžete zakoupit online. Je to levné a pomáhá každému typu pleti!

Pro vnější použití. Dermatologické. Vodný roztok kyseliny borité a glycerinu. Používá se také k zahájení terapie akutních mokvavých projevů ekzému ve formě vysušujících obkladů.

Jarischův roztok je lokální krém, který doporučují dermatologové k léčbě ekzémů a akné. Je to jeden z nejoblíbenějších produktů na světě a používá se již desítky let.

Jarischův roztok byl vyvinut rakouským lékárníkem, který měl pacienty s těžkým ekzémem a akné. Krém působí tak, že hojí pokožku zevnitř, bez jakýchkoliv vnějších účinků na vaši pokožku.

Použití tohoto produktu může být užitečné při léčbě jiných kožních onemocnění, jako je suchá kůže, psoriáza nebo dermatitida.

Jarischova voda mělo tak trochu úspěch. Je také dobré jím nahradit za vodu z kohoutku, protože voda z Jarischův roztok může vysušovat pokožku.

Použití

Jedná se o nejdostupnější a nejúčinnější přípravek na akné. Používá se jako pleťová voda ke zklidnění akné, dermatitidy a ekzému a k celkovému zklidnění pokožky. Na pleti nepálí a je příjemný.

Po staletí se používá v Číně a Indii, kde byl poprvé objeven jako lék na akné.

Roztok Jarisch je skvělý způsob, jak pomoci kojencům s kožními onemocněními, jako je atopická dermatitida a xeróza. Lze jej aplikovat i na citlivou pokožku (při použití s lidokainem)..

Pomáhá také dodat vlhkost podrážděné a suché pokožce, například při podráždění kapesníkem při alergické rýmě nebo při příliš dlouhém vystavení jedince chladu.

K odličování

Jarischův roztok jsem toužila vyzkoušet jako levnou a „zázračnou“ alternativu pleťového tonika na dočištění pleti po odlíčení. Také jsem ho použila ráno na stažení mastnoty z nočního krému.Z prvního použití jsem byla nadšená. Voda příjemně chladí, obličej osvěží a na pokožce nepálí, což je u mé mastné, ale přecitlivělé pleti vždy příjemné překvapení. Také je na první pohled patrné, že pokožku opravdu vyčistí a stáhne z ní nečistoty.Bohužel ale už po druhém použití bylo cítit, že mou pleť značně vysušuje. Po několika minutách od použití jsem cítila pnutí a lehké svědění, které úplně nepřestalo ani po nanesení denního nebo nočního krému. Přestože je tedy Jarischova voda určená pro všechny typy pokožky, abyste měla skutečně jistotu, že sedne i té vaší, budete ji muset vyzkoušet doslova na vlastní kůži.

Vlastnosti

Roztok je čirá, bezbarvá kapalina s téměř neznatelným příjemným zápachem a mírně kyselým pH. Je cenově dostupný a dostupný v lékárně bez lékařského předpisu.

Složení Jarischova roztoku

Přípravek je roztok glycerolu a kyseliny borité, který se používá při akutním akné, ekzémech a opruzeninách díky dezinfekčním prostředkům.

Přípravek je roztok glycerolu a kyseliny borité, který se používá při akutním akné, ekzémech a opruzeninách díky dezinfekčním prostředkům. Pomáhá při léčbě těchto problémů tím, že snižuje zánět v postižených oblastech.

Kyselina boritá je běžnou složkou mnoha produktů, které tvrdí, že zabíjejí bakterie a choroboplodné zárodky. Nedoporučuje se však dlouhodobé užívání bez dermatologa kvůli riziku hromadění v těle.

FDA schválila kyselinu boritou jako bezpečný a účinný produkt pro hubení bakterií a choroboplodných zárodků na površích, ale nedoporučuje se pro dlouhodobé používání bez dermatologa kvůli riziku hromadění v těle. Neúplné informace o tomto riziku znamenají, že spotřebitelům nezbývá nic jiného, než přijmout opatření při používání tohoto produktu.

Kyselina boritá je přirozeně se vyskytující antiseptikum a dezinfekční prostředek, který lze nalézt ve formě prášku, granulí, tablet nebo jako roztok.

Kyselina boritá se pro své léčivé vlastnosti používá po staletí. Používá se především k léčbě akné a jiných kožních onemocnění. Používá se také jako antiseptikum a dezinfekční prostředek k ničení bakterií a virů na kůži.

Kyselina boritá se často aplikuje lokálně jako pasta nebo gel, ale existují také některé externí přípravky, které obsahují kyselinu boritou, jako jsou prášky, roztoky a tablety.

Jako preventivní opatření by se kyselina boritá neměla používat u dětí mladších 10 let. Maximální aplikovaná koncentrace je nastavena na 3%

Nevýhody

Jarischův roztok je lokální krém, který lze aplikovat na pokožku. Obsahuje malé množství kortikosteroidů, které mohou u některých lidí způsobit podráždění nebo alergickou kožní reakci.

Přestože je krém pro většinu lidí bezpečný a nemá žádné vedlejší účinky, u některých lidí může způsobit podráždění nebo alergickou kožní reakci.

Existuje mnoho způsobů, jak léčit akné a další kožní onemocnění, aniž byste se uchýlili k lokálním steroidům, jako jsou antibiotika, retinoidy, benzoylperoxid a perorální léky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via