Lotus dezert do skleničky: Rychlý nepečený dezert!

Lotus dezert do skleničky: Rychlý nepečený dezert!

Lotus je lahodný a podceňovaný dezert, který si můžete vychutnat na mnoho různých způsobů. Jedním ze způsobů, jak si lotos vychutnat, je zapéct ho do dezertu, ale můžete si ho vychutnat i ve sklenici, jako je tento recept na nepečený lotosový dezert. Tento recept je jednoduchý, snadno proveditelný a ideální pro letní pohoštění!

recept na nepečený dezert ve sklenici z lotusových sušenek

Tento recept na lotosový dezert je jednoduchý a snadný způsob, jak si tento podceňovaný dezert vychutnat. Vše, co potřebujete, jsou lotosové sušenky, mléko a zmrzlina. Rozdrťte lotosové sušenky a smíchejte je s řeckým jogurtem. Směs nalijte do sklenic a přidejte zmrzlinu. Můžete také přidat různé ovoce, například mango a borůvky, a vytvořit tak lotosové nanuky se spoustou ovoce. Dobrou chuť!

Budete potřebovat :

 • Lotosové sušenky alespoň 80 granů
 • Mléko
 • Zmrzlina
 • arašídové máslo 100%, 1 polévkovou lžíci
 • 1 hrníček řeckého jogurtu (pokud nemáte zrmzlinu)
 • 1/2 hrníčku lesního ovoce nebo malin, či borůvek
 • jeden střední banánn
 • 1/2 polévkové lžíce chia semínek
 • dekorace (např. skořice)

Postup přípravy lahodného dezertu:

Jak jsem již zmínila, postup je naprosto jednoduchý. Rozdrťte sušenky v sáčku na co nejmenší kousky a polovinou z nich vyložte dna sklenic, ve kterých budete dezert připravovat. Pak si vezmětevětší mísu, ve které smícháte rozmačkaný banán, řecký jogurt, chia semínka a arašídové máslo. Můžete si také pomoci metličkou, abyste dosáhli krémovější konzistence. Zmrazené ovoce vložte na několik minut do mikrovlnné trouby

Vyložené sklenice naplníte jogurtovou směsí a na ni navrstvíte část bobulí,pak navrstvíme další jogurtovou směs a nakonec posypeme rozdrcenými sušenkami. Pokud chcete, můžete ozdobit dalšími celými sušenkami.

Hledáte zábavný a snadný dezert? Vyzkoušejte tento recept na vrstvené banánovo-jogurtové košíčky s arašídovým máslem! pokud hledáte dietnější dezert, vyzkoušejte si upéct banánový chléb.

10 lahodných způsobů, jak si vychutnat lotus sušenky

1. Sendvič s lotusovými sušenkami: Na jeden lotosový koláček naneste vrstvu polevy nebo džemu a přiklopte druhým lotusovým koláčkem, abyste vytvořili lahodný a snadno připravitelný sendvič s lotosovými koláčky.

2. Zmrzlinový sendvič s lotusovými sušenkami: Podobně jako sendvič s lotusovými sušenkami, ale místo polevy nebo džemu se použije zmrzlina.

3. Lotusové koblihy: Lotusové sušenky namočte do těsta na koblihy a smažte je dozlatova.

4. Lotusový koláč: Upečte dort a místo polevy ho posypte lotusovými sušenkami.

5. Mléčný koktejl z lotosových sušenek: Smíchejte lotosové sušenky s mlékem a zmrzlinou a připravte lahodný mléčný koktejl s příchutí lotosu.

6. Lotusový lotusový lotusový lotusový lotusový lotusový lotusový lotusový lotusový lotusový lotusový lotusový: Správně, stačí použít hodně lotusových sušenek!

7. Lotusové koláčky: Před pečením vmíchejte do těsta nakrájené kousky lotosových sušenek a získáte tak lahodnou variaci na tuto klasickou pochoutku.

8. Lotusový koláč: Lotosové sušenky: Použijte rozemleté lotosové sušenky jako koláčovou kůrku, aby byl váš oblíbený ovocný nebo smetanový koláč ještě chutnější. Proč nezkusit připravit banánový koláč se zeleným čajem a mocha čokoládou ?

9. Lotusové nanuky: Smíchejte mléko a rozemleté lotosové sušenky a nalijte je do formiček na nanuky, abyste si připravili chladivé a osvěžující pochoutky. Můžete také přidat různé ovoce, např. mangoa borůvky, abyste si mohli připravit lotosové nanuky se spoustou ovoce.

10. Lotusové nanuky jsou lotosové: Správně! Smíchejte sušenky ve směsi s mlékem a vetřete do formiček na vedení; můžete použít i další ovoce – např. červenou řepu nebo tymián. Lotosové sušenky smíchejte s mlékem a potřete jimi formičky na led; můžete použít i jiné ovoce, např. řepu nebo tymián

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

 • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
 • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

 • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
 • 10% na krabičkovou dietu
 • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
 • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.