Proč A Kdy Nejíst Banány & Kdo By Je Měl Vyřadit Ze Svého Jídelníčku!

Proč a Kdy Nejíst Banány & Kdo By Je Měl Vyřadit Z Jídelníčku!

Banány jsou jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce na světě, ale mohou způsobit některé zdravotní problémy, o kterých byste měli vědět.

Banány jsou dobrým zdrojem draslíku a vlákniny a jsou také bohaté na vitamín B6, C, hořčík a mangan. Mají dokonce stopová množství železa!

Kdo by neměl jíst banány:

– Jestliže máte onemocnění ledvin nebo selhání ledvin

– Jestliže máte vysokou hladinu cukru v krvi

– Jestliže máte cukrovku

– Jestliže máte Crohnovu chorobu nebo ulcerózní kolitidu

Co se stane, když sníte banán?

Když sníte banán, aniž byste ho snědli, ovoce zhnědne a změní se jeho vůně. Banán při této konzumaci není jedovatý.

Banány se často nejedí, když jsou zralé a hnědé; místo toho se nechají zrát, dokud nezčernají. Tento proces trvá déle než sníst banán samotný.

Pomalý trávicí proces a potenciální zdravotní rizika konzumace banánů

Banány jsou oblíbené ovoce, které si mnoho lidí užívá a konzumuje ve své každodenní stravě. Poskytují širokou škálu živin pro tělo, ale také obsahují sacharidy, které mohou způsobit problémy, pokud budete jíst příliš mnoho.

Jedním z hlavních problémů je, že banány se dlouho tráví. Studie zveřejněná v roce 2010 zjistila, že banánům může trvat až 50 hodin trávení, což může způsobit malabsorpci a nadýmání. Vedoucí výzkumník této studie, Dr. Mark Pimentel, řekl:

„Pokud držíte dietu a chcete zhubnout tím, že budete jíst méně kalorií, pak toto pravděpodobně není jídlo, které byste měli jíst.“

Naštěstí existuje několik kroků, které můžete podniknout ke snížení účinků malabsorpce, jako je pití velkého množství vody předem nebo vyhýbání se jídlům, jako je cibule.

Je možné zjistit, zda je pro vás banánový chléb špatný? Některá důležitá fakta ke zvážení

Existuje spousta lidí, kteří mají obavy z množství cukru v banánových chlebech. Říká se, že nic jako „zdravý“ banánový chléb neexistuje. Je však třeba zvážit několik věcí, než se rozhodnete, zda chcete nebo nechcete ten banánový chléb jíst.

Banánové chleby obvykle obsahují více cukrů než celozrnná pšenice a jiné recepty na pečení. Vysoké množství cukrů může vést k nárůstu hmotnosti a zvýšenému riziku cukrovky a srdečních chorob.

Pokud se tedy chystáte na tyto nezdravé recepty, ujistěte se, že je recept vyroben z celozrnné mouky, abyste mohli ve stravě získat nějaké živiny.

5 důvodů, proč byste neměli jíst banán ve spěchu

Banány jsou perfektní svačina na cesty. Jsou nejen skvělým zdrojem energie, ale obsahují také elektrolyty, které pomáhají při rehydrataci. Banány však mají krátkou trvanlivost a měli byste je spotřebovat okamžitě, jakmile je přinesete domů z obchodu s potravinami.

Banány mají průměrnou životnost čtyři až pět dní v lednici nebo až šest měsíců, pokud jsou skladovány při pokojové teplotě.

Banány lze konzumovat syrové, smažené, pečené, grilované nebo dokonce konzumované jako smoothie.

Banány nemají vysoký obsah kalorií a neobsahují cholesterol ani sodík s několika umělými přísadami.

Banán je ovoce, ale často se jí, jako by to bylo jídlo. Často se totiž dostáváme do situací, kdy máme na jídlo omezený čas, zvláště když máme opravdu hlad.

Banány jsou nezdravé pro váš pas a pro vaše zdraví. Obsahují více kalorií, než potřebujete za jeden den, aniž by poskytovaly jakékoli živiny, které potřebujete k udržení zdraví. Důvod, proč je špatné jíst banány ve spěchu, je ten, že se tráví mnohem déle než jiné ovoce, jako jsou jablka nebo pomeranče, které naše tělo snadno stráví a rychle dodají energii.

V některých situacích mohou být banány užitečné, například když máte čas se posadit a vychutnat si je…

Negativní účinky příliš rychlého pojídání banánů na vaše tělo, mysl a trávení

Banány jsou známé svou uklidňující a sladkou chutí. Jsou skvělým zdrojem draslíku a vlákniny, které jsou doporučovány pro vaše tělo. Pokud však sníte příliš mnoho banánů v krátké době, může to způsobit zažívací potíže.

V tomto článku se podíváme na to, jak vás příliš rychlé jedení banánů může ovlivnit na břiše, mysli a dalších místech vašeho těla.

Trávicí systém je orgán, který může nejvíce získat a ztratit příliš rychlou konzumací banánů. Když trávíte potravu správně, vše jde hladce, ale když ne, pak mohou nastat problémy v trávicím systému, jako je překyselení žaludku nebo gastroenteritida.

Jak vám banány mohou způsobit nevolnost

Tento článek pojednává o tom, jak banány mohou způsobit onemocnění lidí.

Banana Problems je webová stránka, která nabízí řadu článků, obrázků a videí souvisejících s banány. To může být užitečné pro lidi, kteří jsou unaveni hledáním banánových triků, zvláště pokud hledají nějaké nové nápady nebo informace na toto téma.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.