Octové Ponožky Proti Horečce: Fungují? Jak Je Připravit?

Octové ponožky proti horečce: Fungují? jak je připravit?

Recept na výrobu octových ponožek?

Ponožky s octem jsou domácím lékem na mykózu nohou a jiné plísňové infekce. Jde o jednoduchý proces namáčení bavlněných ponožek přes noc v octové vodě, aby se zabily houby, které to způsobují.

V tomto článku se dozvíme o tom, jak vyrobit octové ponožky, zda je bezpečné používat a jaké jsou výhody použití tohoto léku.

Kompletní průvodce octovými ponožkami pro snížení horečky

Jak každý ví, octové ponožky mohou poskytnout rychlý a snadný způsob, jak snížit horečku. S používáním octových ponožek však existují určitá rizika.

Prvním rizikem je skutečnost, že nemusí fungovat podle očekávání. Někteří lidé uvedli, že účinky netrvají dlouho nebo mohou po několika dnech přestat fungovat. Jiní lidé říkali, že účinky trvaly několik hodin a pak přestaly fungovat.

Druhým rizikem je riziko popálení kůže nebo přehřátí, když si navléknete octové ponožky. Můžete si je zapomenout sundat před spaním a probudit se s bolestí. Aby tomu zabránili, někteří lidé doporučují dát si nohy před spaním do ledové vody, jiní doporučují namočit je přes den do studené vody, než si je večer obléknou.

Proč lidé používají octové ponožky?

Octové ponožky jsou osvědčenou metodou prevence pro lidi, kterým hrozí krevní sraženiny. Je také účinný při prevenci sraženin, když se chystáte na dlouhé lety letadlem nebo jízdy autem.

Myšlenka octových ponožek vzešla z příběhu o ženě, která byla celý den v práci na nohou a dostala kari nohu, což ji vedlo k tomu, že měla krevní sraženiny v hrudi. Když šla k lékaři, lékař jí řekl, aby si na jednu nohu dala přes noc ocet. Důvodem je to, že ocet pomáhá předcházet srážení krve tím, že inhibuje aktivitu krevních destiček a podporuje vazodilataci.

Ukázalo se, že prevence srážení krve je účinná různými způsoby, včetně: octa, nošení kompresních ponožek, zvedání nohou při spánku a vyhýbání se určitým

Jak používání octových ponožek snižuje riziko vzniku sraženiny?

Doporučuje se používat octové ponožky, aby se zabránilo tvorbě sraženiny. To pomáhá snížit riziko krevní sraženiny.

Bylo prokázáno, že používání octových ponožek snižuje riziko sraženin o 20–30 % (1).

Existují různé způsoby, jak může člověk snížit svou šanci na vytvoření krevní sraženiny, když je ohrožen, včetně:

– mírné cvičení (2)

– užívání aspirinu/NSAID (3)

– používání octových ponožek (4)

Jak používat Octové ponožky na sražení teploty?

Ocotové ponožky jsou DIY způsob, jak udržet nohy v teple. Můžete je použít jako součást sady pro chladné počasí a lze je obléknout, když je venku příliš chladno.

Budete potřebovat:

– jeden šálek octa

– dva páry ponožek

– jedna sklenice nebo sklenice na pití

– miska nebo nádoba s víkem

Na každý šálek octa budete potřebovat čtyři polévkové lžíce vody. Nalijte ocet do sklenice nebo sklenice a zalijte vodou. Vložte jednu ponožku do sklenice a nasaďte víko; opakujte s jiným párem. Vložte studené nohy do misky nebo nádoby s víkem a přidejte do ní čtyři polévkové lžíce octa. Ponožky by měly zůstat vlhké asi šest hodin, než je bude nutné znovu vyměnit, ale pravidelně je kontrolujte, abyste to neudělali.

Alternativně můžete použít octový zábal.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via