Samovolný Potrat: Příznaky, Příčiny A Pomoc!

Samovolný Potrat: Příznaky, Příčiny a První Pomoc!

Potrat může ovlivnit emocionální a fyzické zdraví ženy a její rodiny.

Vše, co potřebujete vědět o samovolném potratu a o tom, jak může pomoci, najdete v tomto článku.

Je možné, že si během prvních týdnů těhotenství nevšimnete neúplného potratu nebo něčeho, co by vypadalo jako silná menstruace. Pokud k tomu dojde, může to být proto, že se plod nikdy nevyvinul v děloze. Tento typ výskytu je považován za zmeškaný potrat.Pro úspěšné těhotenství je obvykle nutný lékařský zásah. Po prozkoumání, zda bylo vyloučeno nebo ne, a zdržení se pohlavního styku, pokud existují nějaké obavy z potratu, bezpečně ustupte celé plodové vejce.

Jak častý je samovolný potrat?

Míra potratů je ve Spojených státech považována za běžnou až 39 %. Existují různé rizikové faktory a zdravotní stavy, které mohou zvýšit nebo snížit šanci na potrat.

Jaké jsou příčiny spontánního potratu?

Existuje mnoho důvodů pro potrat, ale nejčastější je, když se embryo neimplantuje správně. Mezi další příčiny potratu patří chyba se spermií nebo vajíčkem (ženské reprodukční buňky) nebo s placentou.

Jak vzniká samovolný potrat?

Spontánní potraty vznikají v důsledku různých nepříznivých faktorů. Umělé potraty se vyvolávají speciálně na žádost těhotné ženy nebo ze zdravotních důvodů.

Nejčastějších komplikací spontánního potratu

Potrat je častou komplikací neplánovaného těhotenství. Když žena zažije potrat, pravděpodobně projde řadou fyzických a emocionálních příznaků. Není vždy snadné vědět, jak se s těmito komplikacemi vypořádat, ale existují způsoby, jak zmírnit bolest a předejít jim v budoucnu.

Mezi běžné komplikace potratu patří:

– Silné krvácení, které může vést k závratím, mdlobám a omdlení

-Zvracení, průjem nebo zácpa

-Nadměrné křeče, které mohou vést k bolesti pánve nebo bránění porodu

Bolesti hlavy, závratě a bolesti zad

Jak o sebe pečovat po potratu

Jedním z nejdůležitějších kroků při obnově potratu je zapojení se do sebeobsluhy. Potrat je traumatický zážitek, který může být bolestivý. Ženská identita, sexuální zdraví a duševní zdraví jsou některá z témat, o kterých se bude také diskutovat.

Tento článek pojednává o pěti způsobech, jak se o sebe po potratu postarat. Zkoumá také, jak sociální média využívají ženy, které podstoupily potrat nebo procházejí procesem obnovy po potratu.

Autor analyzuje, jak sociální média používají ženy, které podstoupily potrat nebo procházejí procesem zotavení z potratu, který zahrnuje kontrolu s přáteli a sdílení podpůrných skupin online.

Co po Samovolnem potratu?

Nekomplikované operace se vždy provádějí v celkové anestezii a žena je typicky propuštěna po 2-3 dnech. Pokud by byl potrat komplikovaný nebo vyžadoval operaci, aby zůstal naživu, hospitalizace by nebyla vhodná.

5 projevů potratu, které byste měli znát a připravit se na ně

Jednou z nejčastějších mylných představ o potratu je, že je to jen na vás, abyste se rozhodli, zda těhotenství ukončit nebo ne. Je však důležité si pamatovat, že existuje řada velmi odlišných způsobů, jak může k potratu dojít, a každý z nich má svůj vlastní soubor důsledků.

Mezi pět různých projevů potratu patří: potrat; indukovaný potrat; indukované ukončení; umělý potrat; a chirurgické ukončení.

Jedním z vedlejších účinků potratu je krvácení. Krevní sraženina bude viditelná na ultrazvuku.

Léčba se bude lišit v závislosti na tom, v jaké fázi potratu k tomu dochází. V první situaci si bude muset odpočinout na lůžku a možná bude potřebovat léky na pomoc s bolestí. Pokud se to stane příliš brzy, může být vyžadována domácí péče.Potraty se dělají hlavně kvůli ochraně fyzického zdraví ženy. V případě mimoděložního těhotenství je hospitalizace vždy na místě a může vést k vážným zdravotním problémům.

Jaké jsou projevy potratu?

Přestože výraz „potrat“ má negativní konotaci, většinou se používá k popisu antikoncepčních metod nebo chirurgických postupů, které brání otěhotnění. Ne všechny potraty jsou si však rovny.

Potrat může být dobrovolný nebo nedobrovolný, umělý nebo spontánní. Některé běžné projevy potratu jsou vaginální krvácení, křeče a křeče v břiše.

Příznaky se mohou lišit v závislosti na těle ženy. Ale všechny obvykle začínají vaginálním krvácením a únavou. Některé ženy budou mít také ostré bolesti v podbřišku.

Co očekávat po potratu?

Zkušenost s potratem může být těžká. Je to proces, který může mít mnoho různých podob. Tento proces může přijít s řadou emocí a otázek, které může být nutné vyřešit, abyste se cítili pohodlně posouvat se vpřed.

Ve Spojených státech podstoupí 27 % všech žen potrat ve věku 45 let. Některé ženy si možná ani neuvědomují, že jsou těhotné až později v těhotenství, a některé to věděly, ale přesto se rozhodly z různých důvodů potratit.

Interrupce je od roku 1800 kontroverzním tématem a mnoho lidí diskutuje o tom, zda by mělo být legální, nebo ne.Od roku 1973, kdy Roe v. Wade uzákonil potrat, se neustále diskutuje o jeho používání a o tom, zda je či není skutečně etické provádět potraty na nezletilých bez souhlasu rodičů a zda by o nich měl rozhodovat stát nebo jednotlivec.

Opakovaný potrat

Když žena potratí více než jeden, může mít základní problémy, které vedou k tomu, co se nazývá primární neplodnost. Genetické konzultace mohou být dobrým místem, kde můžete začít hledat odpovědi na vaše budoucí rizika plodnosti.Genetik se při této konzultaci specializuje na zdravotní stav partnerů a rodinných příslušníků, trápí se tím, zda se v rodině nevyskytují vrozené vývojové vady, později pak zkoumá, zda plod není aktuálně ohrožen některým z výše uvedených faktorů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via