Šedé Oči: Co O Vás Prozradí & Jak Je Správně Líčit!

Šedé Oči: Co O Vás Prozradí & Jak Je Správně Líčit!

Když se řekne šedé oči, člověku se obvykle vybaví MYSTIKA a TAJEMNO. Šedé oči totiž patří k méně běžným očním barvám a všude, kde se objeví, působí zvláštně a záhadně. Jsou ale šedé oči opravdu jen takové, jaké se nám zdají? Co nám skutečně říkají o člověku, který je má? Pojďme se společně podívat na to, jaký význam mají šedé oči a jak jejich nositelé působí na své okolí.

Co znamenají šedé oči?

Jedním z nejvýraznějších rysů šedých očí je jejich proměnlivost. Šedé oči totiž disponují nejen jemnou modrou, ale také zelenkavou a hnědavou složkou, která jim dodává nezaměnitelný odstín. Jejich nositelé tak často působí introvertně až tajemně a vypadají tak, že dovedou přehlédnout mnoho věcí. Neznamená to ale, že by byli nějak výrazně více uzavření nebo méně sociálně zruční než lidé s jinými očními barvami. To samozřejmě platí i naopak – šedooký člověk může být velmi otevřený a společenský.

Dalším z významů šedých očí vychází z toho, že nositelé šedých očí velmi snadno vnímají detaily a jsou schopni rychle si všimnout i těch nejmenších změn. Jsou to skuteční perfekcionisté a detailisté, kteří dokážou velmi snadno problémy a chyby vyčichnout. To se samozřejmě uplatňuje jak v práci, tak i v běžném životě – šedooký člověk bude vždycky tou pravou osobou, která si všimne mezery v zákoně nebo drobného problému s účtem.

Šedé oči jsou také spojovány s náladou a psychoanalýzu řady lidí. Někteří lidé tvrdí, že šedé oči jsou známkou temné mysli a depresivní povahy. To samozřejmě není pravda a není na tom nic špatného, když se někdo cítí trochu méně vysoko, než by si přál. Jak ale ukazují výzkumy, šedé oči jsou typické pro lidi, kteří se dokážou velmi rychle a úspěšně přizpůsobovat různým situacím. To znamená, že většina nositelů šedých očí si velmi dobře poradí s krizovými situacemi a umí si najít to správné řešení.

Dalším významem šedých očí je nevšednost a přitažlivost. Člověk s šedými očima je většinou velmi atraktivní a oku lahodící. Jsou to prostě oči, kterým nelze přestat koukat do hloubky. To znamená, že jestliže máte šedé oči, můžete se těšit na spoustu příležitostí a nápadnických pohledů.

Vše, co potřebujete vědět o šedých očích a jejich charakteristice

Šedé oči jsou nejvíce rozšířené v Evropě a Asii. Zbarvení je způsobeno množstvím melaninu v očním pigmentu. Pokud je to malé množství melaninu, oči jsou šedé. Pokud je to více melaninu, oči budou spíše hnědé než šedé.

  • Lidé s šedýma očima mají tendenci, aby se v určitých osvětleních zdály být modré. Mají také sklon ke ztmavnutí nebo zesvětlení s náladami, osvětlením a oblečením. Tento efekt je způsoben sklonem melaninových buněk k různým barevným tónům.
  • Když se tedy například člověk s šedýma očima cítí emocionálněji nebo vyčerpaněji, mohou se zdát jejich oči tmavší. Když jsou šťastní nebo odpočívají, mohou se jejich oči jevit světlejší.
  • Lidé s těmito očima jsou obvykle vnímaví a chytří. Jsou kreativní a mají silnou intuici. Mají vysokou úroveň úzkosti a empatie, což jim umožňuje lépe porozumět lidem. Jsou často velmi odhodlaní a cílevědomí ve svém životě.
  • Přestože jsou šedé oči vzácné, jsou spojovány s řadou zdravotních potíží. Například jsou spojovány s větším rizikem vzniku zeleného zákalu nebo oční degenerace.

Jak lýčit šedé oči

Každý člověk má jinou barvu očí a to je to, co nás dělá unikátní. Každá barva očí vyžaduje jiné líčení, aby se jejich krása zvýraznila.

1.Začněte s korektorem:

Prvním krokem k dokonalému líčení šedých očí je zakrýt a sjednotit barvu na celém obličeji. Vyberte si korektor, který je o 1-2 tóny světlejší než váš tón pleti a aplikujte ho na unavené oči pod očima, podél nosu a na čele, aby obličej vypadal svěže a oživeně. Dávejte pozor na to, abyste nepoužili příliš mnoho a korektor dobře roztáhli, aby vypadalo, že na obličeji není vidět nic přebytečného.

2.Osmelte se s barvami

Když již máte dokonalý podklad, můžete začít experimentovat s barvami. Pokud se chcete zaměřit na vaše šedé oči, zvolte barvy, které budou tuto barvu očí zvýrazňovat. Zvolte si matnou stínu v barvě slonoviny, který se dá kombinovat s jemnými stíny v růžové a fialové barvě, čímž vytvoříte podobné odstíny, které udržují šedé oči jako dominantní. Tento efekt dokáží dosáhnout i tmavší a metalické barvy, jako např. stíny v zlaté nebo stříbrné barvě s hnědými nebo modrými podtóny.

3.Vysvětlujte své pestrobarevné oči pomocí eyelineru

Použití liquid eyelineru je skvělý způsob, jak zvýraznit vaše šedé oči, a to zejména pokud je kombinujete s dobře vysypanými řasami. Použijte si liquid eyeliner v černé barvě a přitáhněte ho přes horní- a dolní oční víčko, vytvářející fajn detaily s liniemi, vlnovkami a trojitými tahy. Pokud chcete experimentovat s více barvami, zkuste zelenou, modrou nebo fialovou.

4.Osvěžte vaše řasy

Všichni víme, že řasy jsou základním prvkem líčení. Existují však různé triky, jak zajistit, aby vaše řasy vypadaly líně a déle. Pokud se spokojíte pouze s běžnou řasenkou, použijte jednu s voděodolným efektem a nanášejte ji ve dvou vrstvách, abyste vytvořili optický efekt delších řas. Chcete-li více efektů, zvolte si rozšiřující řasenky, které dokážou vytvořit falešné řasy v pár sekundách.

5.Doplněk

Nakonec nezapomeňte na dokončení líčení, tedy na tvářenku a rty. Zvolte si růžovou tvářenku, která dá vašemu obličeji jemný odstín svěžesti, ale nepřeháníte to s aplikací. Na rty použijte lesk na rty v neutrální barvě, aby byl dojem celkového líčení vyvážený a přirozený.

Vytvoření krásného líčení pro šedé oči může být složité, ale nepřevyšuje to radost z toho, jak se budete cítit, když zazáříte s dokonalým líčením.

Doporučujeme: Nejvzácnější Barva Očí V České Republice

Závěr

Celkem tedy lze říci, že šedé oči vnášejí do svého okolí pocit tajemného kouzla a zároveň perfekce. Lidé s šedými očima disponují schopností dokonale se přizpůsobit jakékoliv situaci a patří mezi výrazně osobnosti. Není divu, že se na ně často lidé koukají a obdivují je za jejich krásu a přitažlivost. Jestliže tedy patříte mezi šedooké lidi, můžete se cítit hrdí na svou oční barvu a nositelé všech dalších barev by rádi měli právě vaše oči místo svých vlastních.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.