Vysoká Děložní Sliznice: Příčiny, Příznaky & Doporučení!

Vysoká děložní sliznice: Příčiny, Příznaky & Doporučení!

Hyperplazie endometria je stav, kdy je ve sliznici dělohy více buněk než obvykle.

Hyperplazie endometria se může objevit u žen, které nemají děti, a ne vždy je rakovinná. Některé případy mohou být způsobeny poruchou imunitního systému nebo některými léky.

Co je hyperplazie děložní sliznice?

Hyperplazie endometria je stav, při kterém endometrium, což je výstelka dělohy, přerůstá a ztloustne. Tento stav může být způsoben nedostatečnou produkcí progesteronu (hormonu, který pomáhá udržovat sliznici dělohy) nebo nadprodukcí estrogenu. Hyperplazie endometria obvykle nezpůsobuje žádné příznaky, ale může vést k neplodnosti u žen, které ji mají v anamnéze.

Hyperplazie endometria je benigní stav s omezenými příznaky a bez známých komplikací. Pokud se neléčí, může vést k neplodnosti, ale většina případů není dostatečně závažná, aby k tomu došlo.

Ve vzácných případech může hyperplazie endometria způsobit nádory na děložní stěně, takže ženy by si měly být vědomy, pokud mají příznaky, které zahrnují nárůst hmotnosti, bolest

Vysoká děložní sliznice způsobuje endometriózu

To znamená, že děložní sliznice roste na nebo v blízkosti jiných orgánů, jako jsou vaječníky, vejcovody, močový měchýř a konečník. Když se na tyto orgány uchytí, začne do nich prorůstat a vytváří srůsty. Bolest způsobená endometriózou může ženám ztížit běžné denní činnosti, jako je práce nebo cvičení.

Jaké jsou příznaky hyperplazie děložní sliznice?

Hyperplazie děložní sliznice je stav, kdy se zvětšilo množství a tloušťka děložní sliznice. Vede k abnormálnímu děložnímu krvácení, křečím a bolestem během menstruace.

Příznaky hyperplazie děložní linie: Existuje řada příznaků, které mohou naznačovat přítomnost hyperplazie děložní sliznice. Nejčastějšími příznaky by bylo abnormální krvácení, křeče a bolest během menstruace. Některé další běžné příznaky jsou nadměrné sraženiny uvnitř dělohy, které mohou způsobit silnou bolest nebo problémy s těhotenstvím, pokud vypadnou, když jste stále těhotná.

Jak diagnostikovat a léčit hyperplazii děložní sliznice?

Hyperplazie endometria je stav, který je charakterizován progresí děložních buněk. Může to být způsobeno vyšší hladinou estrogenu a progesteronu. Tento stav může postihnout ženy, které mají normální až těžké menstruační cykly.

Léčba ablací endometria je doporučenou léčbou hyperplazie endometria. Tento postup se provádí pomocí ultrazvukového navádění, což lékařům usnadňuje navigaci dělohou, aniž by došlo k jakémukoli malému poškození okolní tkáně nebo orgánů.

Závěr

Hyperplazie endometria se nejčastěji vyskytuje u starších žen v blízkosti nebo kolem menopauzy a poté po menopauze. Před touto dobou je to neobvyklé.

V závislosti na typu hyperplazie se symptomy a léčba liší. Některé typy mohou také naznačovat předrakovinný stav. Vždy byste se měli ujistit, jaký typ a hyologické vyšetření se používá. Jedním z hlavních aspektů terapie je pomoci snížit hormonální účinek estrogenů, pokud je to možné. V některých případech můžeme použít medikamentózní terapii, v jiných bychom měli kvůli určitým zdravotním problémům přistoupit k chirurgickému odstranění ženské dělohy.

Lidé s příznaky deprese, úzkosti a jiných duševních poruch mají tendenci skrývat své příznaky a zdržet se kontaktování přátel a rodiny.

Toto je závěr mého článku o tom, jak lidé s duševním onemocněním často skrývají své příznaky a nehledají pomoc. Popisuji také, jak to ovlivňuje sociální stigma vůči lidem s těmito typy onemocnění.

Buďte upřímní o svých příznacích!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via